Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ekkora elvárás egy...

Miért van ekkora elvárás egy kisbabával szemben? Miért nem engedik, hogy normálisan neki kényelmesen fejlődjön?

Figyelt kérdés

Az ilyen anyukát nem értem, megdöbbent.

Problémázik , hogy a baba 11 hónaposan csak úgy megy, ha valaki mindig fogja az ujját, na de miért kell az, hogy annyira korán már mindent megtanuljanak? Valaki egy évesen már egyedül megy , vagy picit szalad is, az ő babája kényelmesebb típus, és még úgy érzi ráér, nem halad úgy.

Az ilyen anyák, óvodás, kisiskolás, kamasz korban is majd elvárnak a gyereküktől valamit? Ő is mindenben legyen jó majd? Vagy ha a padtársa kitűnő, de neki nehezebben megy a matek ássa el magát ?


2017. máj. 15. 19:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#10 vagyok.

Bocsánat, kifelejtettem, hogy egyszer volt neurológusnál, de orvosi javaslatra. Kicsit ferdén tartotta a fejét, majd kúszásnál az egyik lábát ernyedten lógatta.

Megvizsgálták, mondták, hogy menjünk vissza, ha X hónapos koráig nem múlik el vagy új tünet jelenne meg. Szerencsére nem kellett visszamenni. Már 3 éves és kifejezetten jó a mozgáskoordinációja. (És itt is látszik, hogy mindenkinél más részképesség fejlődik ki jobban, nála éppen ez. Viszont bénán rajzol. Utóbbit valószínűleg tőlem örökölte :))

2017. máj. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
74%

Én lazán vettem a mozgásfejlődést. Minek siettetni a gyereket?

Hát..... nagyot hibáztam. Ráadásul senki nem világosított fel, hogy nagyon nem jó, hogy majdnem 4 hónaposan még kicsit sem tartja a fejét.

2017. máj. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Az viszont a védőnő hibája, nem a tiéd!
2017. máj. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az van a háttérben, habár csak egy konkrét példát ismerek, hogy a saját gyerekeiket akarják a legkülönlegesebbnek feltüntetni. Annál a bizonyos ismerősömmél pl azt nem lehet kimondani, hogy az átlag vele egy korú gyerekekhez képest kicsit le van maradva (teljesen normális, egészséges gyermekről van szó), hanem neki nem fejlődött rendesen ez vagy az, meg pszichés problémákkal küzd és ez jaj de nagyon különleges, mert ide kell járatni, meg oda kell vinni és akkor majd mindenkinél ügyesebb lesz.

Varom már, hogy kamaszodjon, akkor meg az lesz, ha nem tanul jól, hogy hát ő zseni, akik köztudottan lusták, meg amúgy is előrébb tart, mint a társai, ezért nem tudják öt lekötni a feladatok, ha meg jól tanul, akkor értelemszerűen azért lesz agyon sztárolva.

2017. máj. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a védõnõ és gyerekorvos hibája. Legkésõbb mikor mész oltàsra, meg kell néznie a gyereket! Régi rendszer szerint 2 és 4 hósan. Az új szerint 2-3-4 hósan észre kellett volna vennie!
2017. máj. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nálunk például a nagyszülők, dédnagyszülők türelmetlenek. Májusban lesz 2 éves a kisfiúnk. De miért nem beszél már és miért nem szobatiszta már..Nem igazán értik meg, hogy nincs még elkésve semmivel. Merthogy én pl már ennyi idős koromra szobatiszta voltam...aztán kiderült, hogy addig nem hagytak leszállni a biliről, amíg el nem végeztem a dolgom. Szerintem nem épp ez a szobatisztaság.
2018. márc. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!