Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekek után járó szabadságró...

Gyerekek után járó szabadságról kérdésem?

Figyelt kérdés
Szóval a férjem munkahelye eléggé bekeményített szabadság ügyileg, hogy minden dolgozó csak 7 napjával rendelkezhet, a többit kiadják leállás keretein belül. De ez ha jól tudom alapból törvénytelen annál akinek pl 30 napja van, de a kérdésem most arra irányul, hogy megteheti-e a munkáltató, hogy ő dönti el mikor vegye ki a kisgyermekes apuka azt a 4 napot, ami 2 kisgyermek után jár?
2017. máj. 16. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Megteheti. A munkavállaló naptári évenként 7 nap szabadsággal rendelkezhet.


MT:

"122. § (1) A szabadságot - a munkavállaló előzetes meghallgatása után - a munkáltató adja ki.

(2)68 A munkáltató évente hét munkanap szabadságot - a munkaviszony első három hónapját kivéve - legfeljebb két részletben a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban köteles kiadni. Ennek során a 121. § megfelelően irányadó. A munkavállalónak erre vonatkozó igényét legalább tizenöt nappal a szabadság kezdete előtt be kell jelentenie."

2017. máj. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Én azt hittem a szabik 1/3 részével rendelkezhet a munkavállaló.

A gyerekek utániról fogalmam se volt, egyébként nagyon szomorúnak találom, hogy egy 20 éves fiatal is annyit vehet ki, mint aki 10 éve dolgozik és gyermekei is vannak.

2017. máj. 16. 13:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Félig jól tudtad. Az alapszabadság 1/3-val rendelkezik. (Ugye az alapszabi 20nap)
2017. máj. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!