Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 16 hónap korkülönbség. Mennyir...

16 hónap korkülönbség. Mennyire lehet bírni?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik jön a tesó (tervezett baba) és 16-17 hónap lesz a 2 pici között. Viszont most kicsit elgondolkodtam. A fiam pont akkor lesz egy olyan korban, amikor nagyon kéne rá figyelni, de ugye ott lesz egy új pici is. Van itt olyan anyuka, akinél ekkora korkülönbség van? Hogy lehet bírni? Jut idő mind a két gyerekre?

2017. máj. 19. 07:40
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Nem kell egyiket sem elkényeztetni. 17 hónapos már tud egyedül is játszani, nem kell állandóan figyelni rá. De "segíthet" is a pici körüli teendőkben.
2017. máj. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a második és a harmadik között van 17 hónap. Nálunk az volt a legnehezebb időszak, mikor a pici 6 hónapos volt, a nővére meg 2 éves durva dackorszakos. A két gyerek természetétől függ, hogy mikor hogy fog menni, de egyébként minden megoldható.
2017. máj. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk pont 16,5 hónap van a fiam és húga között. Sokkal jobb, mint reméltem. Nálunk nincs kiélezett testvér féltékenység. Kizárólag velük foglalkozok, ebédet hétközben hozatjuk, gépesítettünk. Persze vannak nehezebb időszakok, most mindenhol feláll a kicsi és lépeget 10 hónaposan. Na meg nekem immunhiányos, tejfehérje allergiás a kicsi, na ez az, amit nem tudsz előre kiszámolni. Nagyon szeretik egymást egyébként.
2017. máj. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én pont ezért nem tervezek kis korkülönbséggel tesót. Biztos nem bírnám, bár lehet, van aki igen. Bocs, de először terveztek és összehoztok egy babát, utána meg elgondolkodsz? :o

Hogy segítőkész legyek: szerezz be egy hordozókendőt, igyekezz a korához képest önállóvá nevelni a nagyot addig (arra gondolok, hogy egyedül is játsszon el valamenyit). Térképezd fel, milyen segítségre számíthatsz. Mielőtt megszületik a kicsi, töltsd fel a mélyhűtőt, kamrát.

Bocs, hogy egy gyerekesként válaszoltam, talán találsz hasznosat benne.

2017. máj. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak üzenem, hogy ha az anyuka ennyire érzéketlen lesz a nagyobbal szemben, hogy "nem kényezteti el", tud már egyedül játszani, akkor az nagyon rosszul fog esni a nagyobbnak, sőt szerintem még jobban kell szeretgetni, mint eddig, hogy csökkenjen a féltékenység benne.
2017. máj. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!