Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megbetegedtem és van egy 5...

Megbetegedtem és van egy 5 hónapos fiam. Hogy védjem meg?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés, de muszáj ellátnom, magamhoz vennem, beszélni hozzá, kontaktban lenni vele stb. és még nem voltam így, nem tudom mennyire lehet ellenálló velem szemben.. Ti hogy vigyáztok ilyenkor? Oké, nem csókolgatom össze meg ilyenek, de ennyi elég? Amúgy köhögős, nyomott lázas vagyok. Remélem nem kaphatja el..
2017. máj. 21. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg sehogy nem tudod megvédeni és el fogja kapni, de nem a világvége, ha egy gyerek átesik egy fertőzésen. Ezt később amikor ovodába fog menni mégjobban nem tudod elkerülni.
2017. máj. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szoptatsz ? Ha igen, az vedi.

Ha nem, ez van, tudod millio 5 honaposnak van ovis testvere akik mindent hazahordanak. Igy alakul ki az immunrendszer. Ha burokba tartod tonkre teszed egy eletre.

2017. máj. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Januári babám van, kb. két hetes újszülött volt, amikor végigment a takonykór a családon, természetesen ő sem úszta meg, hiába maszkoztunk. A férjem hozta haza, hiába került minket messziről, maszk, kézmosás, gyakori szellőztetés, stb. Ennyit lehet tenni, aztán vagy elkapja a család, vagy nem. De akkor sincs semmi, ha elkapja, ahogy már előttem is írták.
2017. máj. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen nem szeretném azt, hogy burokban legyen. Volt már közösségben, gyerekek között, csámcsogta azt amit más gyereke is, de még nem esett át semmilyen betegségen. Azt vallom, hogy igenis meg kell tanulnia a szervezetének megoldani az ilyeneket, de hülyén szólva ne egy lázas vírusos valamit kapjon el tőlem először (ha az..). De persze abból is ki lehet gyógyulni..

2017. máj. 22. 07:07
 5/5 jafnrétti ***** válasza:
Az anyatej általában megvédi az ekkorákat, ők ugye más még úgyse esznek, szóval az a táplálékuk 100%-ban. A legtöbb esetben, ha el is kapja a baba, az ő esete a leglájtosabb. Volt ilyen nálunk is, az egész család lázas volt, taknyos volt, köhögtünk. Az akkor 4 hónapos kisebbik fiamnak csak folyt az orra pár napig.
2017. máj. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!