Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akar kistesót. Mi a teendő?

Nem akar kistesót. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
3 éve született meg a kislányom. A férjemmel nem szeretnénk nagy korkülönbséget a gyerekeink között,így úgy gondoljuk elérkezett az idő a második babához. A kislányom hallani sem akar róla,egyszerűen tabutéma számára,ahogy megemlítem kiborul. Mit tehetnék? Elgondolkoztam azon is,hogy nem lesz még egy baba. Mert ő a lányom és az a legfontosabb,hogy ő boldog legyen,és irtó elutasító azzal szemben hogy testvére legyen,ő jobban szeretne egyke maradni. Félek attól,hogy akkor sem változna meg a hozzáállása ha megszületne ténylegesen a baba. Mit tehetnénk?
2017. máj. 22. 13:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Egy hároméves dönthet ilyen volumenű kérdésben?!.....
2017. máj. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

Azt el tudja mondani miért nem szeretne?

Van a közeli környezetben nála fiatalabb baba, kisgyerek? Ha igen, velük hogy viselkedik?

2017. máj. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%
ne hallgass rá nem neki kell ebben dönteni lehet most még csak a hátrányát látja és féltékeny de a testvér egész életében ott lesz ha szüksége lesz rá akkor is amikor már ti nem lesztek
2017. máj. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%
Hát én biztosan nem a 3 éves gyerekemtől tenném ezt függővé. Ha a férjem és én szeretnénk, akkor lenne még egy gyerek és kész. Én sem akartam kistesót, sőt! De ma már nagyon örülök, hogy van, az egyik legfőbb bizalmasom.
2017. máj. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%
Melyik kisgyerek nem elutasító?Mindegyik fél attól,hogy kiesik a cukorpikszisből.De ez nem az ő döntése.
2017. máj. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%
Nekem is 3 éves a nagyobb fiam, és biztosan állíthatom, hogy ebben a korban nem tud ilyesmiről dönteni egy gyerek, fel sem tudja mérni pontosan mit jelent, mivel jár, és nem is az ő feladata dönteni. Egyébként is a dackorszak közepe. Semmit nem akarnak. A gyógyszerét se adod be ha beteg és tiltakozik, mert nem akarja???
2017. máj. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
Egy 3 éves hogyan tudná felmerni, hogy mit jelent az, hogy kistesója lesz? Ebbe a kérdésbe biztos nem vonnám be. Az én 3 éves fiam pl kitalálta tegnap ragyogó napsütésben, hogy neki nem sportcipő, hanem gumicsizma kell rövidnadraggal. Szerinted mennyire tudná felmérni, hogy mit jelent az, hogy egy év múlva testvére születik? Itt inkább az a kérdés, hogy te valóban akarsz-e kistesót. Ugyanis őt is ugyanannyira kell majd szeretned, ezt el kell fogadnod. Vagy a második csak eltűrt gyerek lenne?
2017. máj. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem az ő hatáskörébe tartozik. Én sem kérdeztem meg az egy évest, hogy nekiállhatunk-e a tesónak. Ismerek olyat, aki azért nem szült még egyszer, mert a gyereke nem akart tesót, de nagyon határozottan. Irtó elkényeztetett egyke lett, valószínű alaptermészete is, de rátett egy lapáttal, hogy a szülők még ebben is a kedvére tettek.
2017. máj. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
98%
Bocsi, rohognom kell, nalatok a 3 eves parancsol ?kerdezd meg holnap, hogy egy dinoszauruszt szeretne - e ?
2017. máj. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%
Hát ezen most nagyon ledöbbentem. Hogy tudná valaki 3 évesen eldönteni hogy egyke akar e maradni egész életére? Honnan érthetné hogy mit jelent ha testvére van? És ami még jobban érdekel, hogyan háríthatják a döntést ebben a kérdésben bárkire is, de főleg egy 3 éves kisgyerekre? Elképesztő :O. Nőljél fel. Tanulj meg dönteni és magad felelősséget vállalni a döntésedért. Ha az ellenkezője lenne, és akarna 5 testvért akkor szülnél ötöt mert azt mondta?
2017. máj. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!