Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan, aki nem...

Van köztetek olyan, aki nem "nyaraltatja" a gyerekeit a nagyszülőknél? Milyen indokból kifolyólag?

Figyelt kérdés
2017. máj. 25. 13:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%

Nem bízok az anyósomban. Egyébként a fia sem. Ilyen egyszerű. (Bántalmazó szülő volt)

Az én szüleim pedig betegek.

2017. máj. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
24%
Ez engem is érdekelne :)
2017. máj. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%

Nem szívesen hagyom rájuk hosszabb időre, szülőként sem jeleskedtek, nagyszülőként sem igazán.


Nem mintha kezük lábuk törnék, hogy időt tölthessenek az unokával, tagadják, de látszik/látszott, hogy nem szeretik a gyerekeket maguk körül.

2017. máj. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
23%
Nekem még csak 6 hónapos a lányom, de nem fogom nyaraltatni a nagyszülőknél. Több oka is van. Az egyik hogy nem nekik szültem, a másik hogy én is és a férjem is sokat voltunk lepasszolva a nagyszülőkhöz ezt akkor élveztük, de egyikünk sincs annyira bizalmi kapcsolatba a szüleinkkel. Így nem akarom elkövetni ugyan ezt a hibát. Plusz ha más megtudja oldani nagyszülők nélkül a szüneteket akkor szerintem én is meg fogom oldani.
2017. máj. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
35%
Kifelejtettem hogy nem is nagyon bízom meg egyik oldalba sem.
2017. máj. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%
Engedem pár órára vele amíg én intézkedek vagy a háztartással foglalkozom, de több napra rábízni...hmmm egyszerűen nem merem. Egyrészt mert a gyereket is elég merész, másrészt a mama alábecsüli a gyerek képességeit és fölé a sajátját. Néha még úgy érzem én sem vagyok elég figyelmes/óvatos...sajnos a baj fél pillanat alatt megtörténik és én sosem bocsátanám meg magamnak. Sajnos most úgy érzem nagyobb korában sem merném több napig másra bízni, pedig táboroztatni jó lenne. Én is többet pihenhetnék és neki is jó lenne :)
2017. máj. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
79%
eleinte azért nem mert anyukám dolgozott szabadsága alatt meg nyaralni ment pihent stb,most meg beteges ,tavaly 1 hónapig félnapot vigyázott kisebb fiura és lányomra mert megkértem.
2017. máj. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nem olyasfajta nyaralásra gondolok, ami "kötelező" jellegű pl. munka miatt, hanem olyanra, ami sok kisgyerek életében megvan, sima nyaralás a nagyiéknál...


Sajnos nem bízom a szüleimben, elképesztően más nézeteket vallunk a gyereknevelésről, és anyám tipikusan az az ember, aki a hátam mögött "csakazértis" máshogy csinálja a dolgokat, mimnt ahogy én szoktam/szeretném, és ez rendkívüli módon bosszant. Nem tudok így bízni benne.


Lassan olyan korba ér a gyerkőc, hogy mehetne nyaralni, de nem akarom engedni. Csak még nem tudom hogy kommunikáljam ezt le a nagyszülők felé.

2017. máj. 25. 13:35
 9/26 anonim ***** válasza:
77%
Azt mondta a nagymama, majd csak akkor mehet hozzá a gyerek nyaralni, ha már teljesen önellátó.
2017. máj. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
77%

Nem, mert egy nagyszulo van csak, az is 6000 km-re...

Ha edesanyam elne es kozel lakna, ra nyugodt szivvel biznam a gyerekeimet akar honapokra.

2017. máj. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!