Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem fog az agyam, gyeden...

Nem fog az agyam, gyeden vagyok szeretnek tanulni de hiaba olvasom el szazszor, nem marad meg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Masnak nincs ilyen gondja?

Befizettem a kreszre, tanulnam, de nagyon nyogvenyelosen meg. El vagyok butulva pedig szellemi foglalkozasom van, eddig allandoan tovabbkepzesekre jartam, porgott az agyam. Szules ota nem megy semmi..

Most akkor hagyjam abba a kreszt?

Mert igy egy egyszeruen nem megy, hiaba alszom eleget..


2017. máj. 25. 13:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Erre én is kíváncsi vagyok. A fiam két éves, és habár én nem tanulok most, de egyszerűen nem tudok egy épképzláb mondatok elmondani. A figyelmem arra korlátozódik, hogy a gyereknek baja ne essen és ellássam, de azon kívül képtelen vagyok lereagálni helyzeteket, annyira nincs energiám. Agyilag olyan tompa vagyok, mint egy zokni.
2017. máj. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Azért nem megy, mert a gyerek ébren van. Akkor tanulj, ha alszik, ha úgy sem megy, akkor viszont ki kell szakadnod a lakásból, szerezni valakit, aki vigyáz rá.


Vagy építsd bele a kreszt a játékokba. Ezt gyerekkel is lehet közösen.


Nekem csak éjjelente fog az agyam, vagy amíg a gyerek bölcsiben van.

2017. máj. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

1. Akkor tanulj, amikor a gyerek alszik vagy valaki vigyáz rá - azaz neked nem kell rá figyelni, mertúgy nem lehet koncentrálni.


2. Valószínüleg kijöttél a gyakorlatból, és idö kell ahhoz, hogy újra ráálljon az agyad a tanulásra.


3. Sok esetben beválik, ha az anyagot félhangosan/hangosan olvasod, mert ha csak magadban olvasol, akkor elkalandozol közben, vagy írásban jegyzeteled az adott részt. Megoldás lehet még, ha valaki mással együtt tanulsz.


4. Abba semmi esetre se hagyd abba, mert azzal csak rossz irányba programozod magad, hanem kényzserítsd magad, viszont erre biztosíts magadnak minden nap fél órát - órát, amikor csak ezzel foglalkozol.

2017. máj. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat, es varok meg ha valaki tud megoldast.

A lanyom masfel eves nem is egy pici baba, itthon vagyok 2 es fel eve kb..

Beszelgetni tudok, szepen fogalmazni elo szoban megy, de a tanulas az nem.

Akkor tanulok amikor a gyerekem nincs itthon, de meg igy is nehezkes.

Elolvasom, nem kalandozom el, meg is ertem, memoritalom, majd masnap megint ujra, majd harmadnap szeretnem visszamondani magamnak es egy darab mondat se jut eszembe. Hiaba magolok, hiaba tanulok jatekosan olvasva akkor sem megy.

Tudom h valamit tanultam de egy nagy homaly az egesz.

Valami agyserkento nem lenne jo? Gingko?

Vitaminokat szedek, halolaj lecitin nagy dozisu multi es magnezium.

Alszok is.

A leiros otlet nem lehet rossz, kiprobalom koszi

2017. máj. 25. 14:17
 5/16 anonim ***** válasza:
Jókat írtak. Még egy tanács, ha úgy érzed, a fáradtság miatt nem fog az agyad: rágózz.
2017. máj. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szóval a magolt szöveg visszamondása nem megy?


Mázlid van. Ezt nem magolni kell, hanem megérteni. Komolyan. Játssz autózósat a gyerekkel, a gyereket tanítsd be a rendőr kézjelekre és csináld te is. Így menni fog.


Sajnos a kresz nem a magolásról szól. Én sem tudnám visszamondani, hogy valamilyen rangú útkeresztezödésben épp kinek van elsőbbsége.. de ha látom a helyzetet, meg tudom oldani. Én is kreszre készülök, gyerek mellett. Meg egyetemte is járok. A kresz könnyebb, a gyereket nem tudom belevonni a matekpéldákba..

2017. máj. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem csak magoltam, szandekosan odairtam, hogy se magolva nem megy sem pedig jatszva olvasva sehogy.

Tudom, hogy nem csak magolni kell bar a tablakat celszeru a nevukon visszamondani 😃

2017. máj. 25. 14:41
 8/16 A kérdező kommentje:

Na most ha mar betevedtel hozzank foldi halandokhoz kedves egyetemista anyuka, akkor kerlek segits hogyan nem butultal el?

Mert en akarmennyire is foiskolat vegzett szellemi foglalkozasu no vagyok megis ebben a par evben rendkivul sokat gyengult az agyi kapacitasom.

De tenyleg valami gyakorlati tanacsokra lenne szuksegem nem arra, hogy ne magoljam a kreszt.

Nem a tanulasi strategiakkal van a bajom hanem azzal, hogy nem marad meg.

A memoriammal, egyszeruen van hogy azt is elgelejtem, amit 10 masodperce akartam csinalni.

Ja es nem nagykepusegbol irom ahogy irom, tenyleg te tudnal tanacsod adni.

2017. máj. 25. 14:44
 9/16 anonim ***** válasza:
Dettó ugyanígy vagyok. Annyira szeretnék olvasni is, de egyszerűen azt érzem, hogy pár oldal után ragad le a szemem pedig nem mondanám, hogy sokat éjszakázom.
2017. máj. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Na most ha mar betevedtel hozzank foldi halandokhoz kedves egyetemista anyuka, akkor kerlek segits hogyan nem butultal el?"


Én ugyan nem az az egyetemista vagyok, de én úgy "nem butultam el", hogy a szülés után sem hagytam abba a szellemi elfoglaltságokat. (Nem kötözködni akarok, tényleg nekem gyakorlatilag rögtön kellett folytatni a tanulást, mert fél év múlva kellett egy csomó vizsgát letennem)


"Elolvasom, nem kalandozom el, meg is ertem, memoritalom, majd masnap megint ujra, majd harmadnap szeretnem visszamondani magamnak es egy darab mondat se jut eszembe. Hiaba magolok, hiaba tanulok jatekosan olvasva akkor sem megy. "


A kreszt nem úgy kell megtanulni, hogy a szöveget tanulod meg, hanem az egyes helyzeteket kell felismerni.

Ne egyszerre akard megtanulni az egészet, hanem egy-egy oldalt/témát egy nap, és ezt egy ideig minden nap nézd át.

Emellett - ahogy valaki írta -, ha hangosan felolvasod, akkor sokkal jobban rögzül.

A vázlatírás is tényleg jó ötlet, emellett keress a neten online oldalakat, ahol kimondottan ezt tanítják - ott ugyanis igen jó koncepciók vannak, a megfelelö rendszerü ismétlésekre is.(Én pár éve használtam ezeket, most nem tudom, milyen aktuális oldalak vannak)


Ha meg végképp nem tudsz megjegyezni valamit, akkor erre is van egy - belátom, hülyén hangzó - tipp: próbáld a szöveget valamilyen kedvenc dallamra énekelni. Így a szöveg meg a zene összekapcsolódik, és utána elég a zenére gondolni, hogy a szöveg "jöjjön vele".

2017. máj. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!