Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valami nevelési probléma...

Valami nevelési probléma következménye lehet ha valakiből egy rendkívül határozatlan, gátlásos és szorongó ember lesz?

Figyelt kérdés
Az volt egész gyerekkorában, kamaszkorában és most, huszonévesen is az, az élet minden területén főleg más emberekkel szemben
2017. máj. 25. 22:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Amúgy jól bántak vele a szülei mindent megadtak neki meg minden
2017. máj. 25. 22:36
 2/11 anonim válasza:
45%
Mindenképpen nevelési probléma!
2017. máj. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És mit rontottak el rajta?
2017. máj. 25. 22:44
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Ne kend a szuleidre, ne sajnaltasd magad, hanem tegyel ellene, hajra!
2017. máj. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Én azért lettem szorongó, mert mindig ijesztegettek. Pl ha nem megyek aludni, elvisz a szellem, meg a boszorkány, stb. Ezek felnőtt fejjel viccesnek hangzanak, de gyermekként, nagyon rettegtem. És ez sajnos kihatással van rám a mai napig. Határozatlan talán azért lettem, mert édesanyám mindig, mindenhol beszélt helyettem. De próbálok alakítani magamon, már sokka könnyebb, hogy tudom az okokat :)
2017. máj. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
lehet pl depresszió is, de az is gyerekkori negatív hatás eredménye....mem feltétlen szülői nevelés, lehet hogy olyat élt át gyermeknek amiről a szülei nem tehetnek - pl leégett a házuk, és ő látta vagy mit tudom én....a bátyámra illik amit írtál, őt nagyon sokat hagyta sírni babaként edesanyám. nála arra tippelnék fő oknak, és ez esetben nevelési hiba, de nem lehet ezt sem 100%ra kijelenteni, hiszen nem biztos hogy tudunk róla ha átélt valami negatívet kisgyerekként, sőt lehet hogy ő sem tud róla ha pl babaként élte át
2017. máj. 26. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kötődési zavar váltja ki.

De ez már bölcsiben, oviban meglátszik, hogy pl nincs meg a gyerek biztonságérzete ésnem tud huzamosan sem oldodni. Aztán iskolai kiközösites jellemzi, felnőtten nincsenek barátai.


Ismerek olyat ahol a család magának valo volt, nem fogadtak vendégeket, nem jártak sehova, tulaggodták a gyereket (nem kaphat(ott)puszit mástol pl rokontol sem felnove nem is igényli)barátai, barátnője sincs soha es teljese azt hiszi hogy abszolut normális 30 felett is szülőkkel élni joformán gyerekként.az apjával jár strandolni..

Rátehet az is ha mimoza jellemű a gyerek,ill hogy nem tanult szocializálodni.

2017. máj. 26. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalat. Anyu mások szemében a tökéletes anya aki mindent megtett értünk, aki az életénél jobban szeret stb stb, bennem mégis olyan mély nyomokat hagyott az ahogy bánt velem, sokszor volt igazságtalan, ok nélkül veszekedett ( volt ok de tőlem független csak itt élte ki magát így visszagondolva mert az illetővel nem akart feszkót), én nem éreztem h őszintén szeret, még most se pedig írja chaten, ölelget ha ott vagyok mégse tudom elhinni. Egyébként lelkieket leszámítva velem is jól bántak. " jól" mások csak ezt a jót látták. Anyámnak azt az oldalát mai napig nem ismeri csak a család. Na lényeg csak azért írtam le mert nem minden a látszat. A leírás tökéletesen igaz rám a mai napig...szorongó...gátlásos, önbizalomhiányos, pedig már 30 éves vagyok ée gyermekem is van. Mégse tudtam túltenni magam ezen.
2017. máj. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakit nem érnek pozitív hatások (kevés, vagy nulla ölelés, semmi "szeretlek" ,semmi "jól áll ez a ruha" vagy "szép vagy" ,és gyermekkori bántalmazás (verbális, kék-zöld foltokkal járó, de akár szexuális) is oka lehet annak, hogy ha valaki szorongó, határozatlan.....
2017. máj. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%

A személyiségjegyek, hajlamok nagy része genetikailag meghatározott. Úgy mint bármilyen más testi tulajdonság.


Neveléssel tompítani vagy erősíteni lehet ezeket. De ez nem csak a nevelésre és a szülőkre, hanem minden környezeti tényezőre igaz pl iskola, barátok stb.


Ha komolyabb trauma, abúzus nem történt akkor felesleges a felnőttkori pszichés problémákat a szülőkre kenni.


Nyilván a szülők is hibáznak, mert nem látnak a gyerek fejébe, génjeibe csak feltételeznek, sejtenek vagy következtetnek. Te is hibázni fogsz.


Egy nem szorongó szülő nem feltétlen tudja, hogy a szorongó gyerekének mi kell, és fordítva is így van. Van aki azért tiltja az úszástól a gyerekét mert jómaga fél a víztől. Ki tudja hány Egerszegi veszett így oda. És akkor most mi van? Menni kell tovább, mert már mindegy. Sosem fog kiderülni mi lett volna ha...


Értsétek már végre meg ti szorongó szülőhibáztató kérdezők, hogy nem lehet tökéletes gyereket nevelni. Nincs tökéles szülő sem. A jó szülő legjobb tudása szerint, a saját és a gyereke vélt és valós igényinek megfelelően neveli és főleg szereti a gyerekét. Pont. Aztán hogy mi sül ki ebből azt előre senki sem tudja megmondani. Ahogy azt semi mi lett volna ha...

2017. máj. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!