Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek van rá esély,...

Szerintetek van rá esély, hogy a barátnőmet kimenthesse a gyámügy otthonról? Hogy működik ez? Milyen kitételei vannak ennek?

Figyelt kérdés

A nevelőapja borzalmasan buta. Árvaházban nőtt fel, fogalma sincs hogy kéne nevelni egy gyereket. Szerinte a gyereknevelés kimerül abban, hogy pénzeli a gyereket. Mindent tilt barátnőmnek, az észérveket nem hallja meg. Szerinte annyi a világ amennyit ő lát. Egy igazi szörnyű proli. Én eddig 2x találkoztam a nevelőapjával, mindként esetben jó pofizott és kedveskedett, de ahogy hazamentem elhordott mindennek. Csoda, hogy a barátnőm szellemi fejlődésére nem hatott ki a borzasztó jelleme. Tudom, van ennél rosszabb szülő, tudom hogy egy hülye szülő nem a világ vége. De, ha nem muszáj és amíg van jobb lehetőség, nem akarom, hogy ilyenek között kelljen élnie a barátnőmnek.

a barátnőm nemsoká 16, én 19 vagyok



#Gyámügy #nevelőapa #gyerek elvevés #mindfuk
2017. máj. 30. 01:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
82%
Ha kimenti, akkor lehet, bekerül egy intézménybe, ahol zaklatják, bántják stb. EZ szted jobb lesz neki? Vagy összeházasodtok (16 évtöl lehet), és minden happy, csak tarthatsz el egy középiskolás lányt.
2017. máj. 30. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
97%

Ebben az esetben 0 az esély.

Ellátják, nem verik, nem éhezik, jár iskolába.

2017. máj. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
arra nincs lehetőség, hogy hozzám kerüljön?
2017. máj. 30. 02:04
 4/29 A kérdező kommentje:
az komolyan elég, hogy nem éhezik és jár iskolába? komolyan ennyire minimumon van a mérce?
2017. máj. 30. 02:06
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ennyire. SOkan, éheznek, verik őket...

Nem kerülhet hozzád.


16 évsen összeházasodhattok, de ahhoz gyámügyi engedély kell, és amit leírtál, az irtó kevés, meg az is, hogy kamaszszerelem.

2017. máj. 30. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
98%

Dehogy veszik, hozzád sem költözhet. Semmi nem mutat arra, hogy jobb helye lenne máshol mint a szüleivel. Főleg nem az, hogy nem vagy szimpatikus a nevelőapukának.

Ha valódi indok lenne az, hogy az egyik szülő bunkó kb minden 3. gyerek intézetben lenne.

Ha a kislány menni akar valahová akkor hívja fel a vérszerinti apukát, beszélje meg vele a dolgot és cuccolhat is hozzá. De gondolom ő meg eltűnt mint a kámfor, ellenben a nevelőapukával aki legalább csinál valamit még ha rosszul is.

2017. máj. 30. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
98%
Mindent tilt a barátnődnek. A "minden" gondolom azt takarja, hogy nem engedi, hogy a lány 16 évesen különböző fickók ágyában henteregjen. Lehet, hogy nincs itt semmi gond, csak nem vagy szimpi neki, talán nem is ok nélkül.
2017. máj. 30. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
97%

"nemsoká"


Tehát egy 15 éves lány nevelőapjának nem tetszik, hogy egy 19 éves reszeli a kislányt.


Ez lenne nem normális?

2017. máj. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Martin3410 válasza:
89%
0.
2017. máj. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
96%
De milyen indokkal akarod elvetetni az otthonából? Mi az indok? Konkrétan? Mit tudtok felmutatni bizonyíték gyanánt a gyámhatóságon? Azt, hogy nem mehet bulizni? Ez nem indok. Van kajája, van ágya, van tiszta ruhája, ki van fizetve az iskoláztatása. Ha ezek megvannak, akkor mi is a probléma? Az, hogy nem cigizhet, nem ihat, nem járhat buliba? Ez nem indok egy gyámhatósági eljárás megindítására.
2017. máj. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!