Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék egy hordozó kendőt...

Szeretnék egy hordozó kendőt de néztem videót és olyan bonyolultnak tűnik hogy már meg félek megvenni vagy amúgy egyszerű a kötés csak itt a neten tűnik nehéznek?

Figyelt kérdés
Neztem többfélét nem tudom melyik a jobb vagy nincs olyan ami úgymond stabilabb egy újszülött hordozásaban?
2017. máj. 30. 08:27
 1/7 jafnrétti ***** válasza:
55%

Az összes hordozóeszköz olyan, hogy némi gyakorlást kíván, de hamar bele lehet jönni. Monjuk ha kendőt akarsz, akkor első körben javasolnám, hogy keress egy helyi hordozós klubot, vagy menj el egy hordozási tanácsadóhoz, mindkét esetben szakember fog segíteni, és pikk-pakk megtanulod, és ami a lényeg, hogy biztos, hogy helyes technikával fogod csinálni.


Újszülöttnek amúgy használhatsz még rugalmas kendőt is, vagy karikás kendőt, ezekkel valamivel egyszerűbb boldogulni kezdőként.


Van egy ilyen Facebook csoport is: [link] itt is nyugodtan kérhetsz segítséget, a fájlok között megtalálod az ország összes hordozós klubját is, tanácsadó elérhetőségeit is.

2017. máj. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem bonyolult, csak alaposnak kell lenni, ezért tűnik úgy hogy hosszadalmas és bonyolult a folyamat.

Kezdheted karikás kendővel is, azzal sokkal gyorsabb kötni.

2017. máj. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a segitséget.

megnézem azt a csoportot.

2017. máj. 30. 09:46
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

egyáltalán nem bonyolult, nyugi, ha még nekem is megy, neked is fog :D


Én ha nyári baba lesz, hosszúkendőt vennék, a rugalmast 3 rétegben kell használni, belesülsz, a karikás meg féloldalas terhelést ad, plusz az egyik kezed leköti. A hosszúkendőt születéstől a hordozóskor végéig tudod majd használni.

Ha van a környéketeken hordozós klub, tőlük általában kölcsönözni is lehet, nálunk pl. 500/2 hét, így többfélét ki tudsz próbálni, el tudod dönteni, melyik neked a legjobb, legkényelmesebb. Meg persze segítenek is

2017. máj. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

Nekem is bonyolultnak tűnt.

Viszont. 1-1 kendő típushoz van több megkötési módszer is.

Nekünk Nandu kendőnk van és 6-7 megkötés biztos van hozzá.. De én egyet szeretek, egy sima elől keresztes zsebeset - a legegyszerűbb és eddig 0-5 hónapos korban is tökéletesen bevált.


Ha egy számodra kényelmeset kiválasztasz, hidd el 1 perc alatt megkötöd pár alkalom után, csukott szemmel.


Másik: vannak helyek ahol meg is tudják mutatni a szakértők.

2017. máj. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Keress valakit a lakóhelyeden, aki meg tudja mutatni élőben.
2017. máj. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Addig tűnik nehéznek, amíg csak nézed. :)

Én úgy tanultam meg, hogy kölcsönvettem a lányom legnagyobb plüssét, azzal kipróbáltam. Ami bejött, kényelmes, stb, azt kétszer is.

Utána a kisbabámmal, de az ágy közepén ülve. Gondoltam, biztos, ami biztos... De még soha nem volt olyan, hogy ne tudtam volna biztosan megtartani! Kicsit sétáltam vele otthon, aztán rövid távon, először hosszú távon úgy, hogy jött a férjem is.

Hamar ráéreztem, hogy milyen praktikus és kényelmes mindkettőnknek. :) Ha belejössz, gyorsan fog menni.


Én kaptam a kendőt, egy 4 m szövött, újszülött kortól totyogósig lehet használni. Mást még nem próbáltam, de ezt nagyon szeretjük. A pici órákig elvan benne, nagyokat alszik, csak ajánlani tudom. :)

2017. máj. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!