Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik mindig úgy gondolták,...

Akik mindig úgy gondolták, hogy ők nem akarnak gyereket, aztán mégis lett; mi változott meg bennetek, miért gondoltátok meg magatokat?

Figyelt kérdés

Mi volt az a pillanat, vagy gondolat, vagy bármi, ami miatt utána mégis akartatok? Mi zajlott le bennetek?

Hány évesen történt ez, és végül mikor lett gyereketek?


2017. máj. 31. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
26 évesen teherbe estem, és mivel abortusz ellenes vagyok megtartottam, ennyi.
2017. máj. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszként elég sokat kellett vigyáznom rokonok kisgyerekeire, nagyon nem kedveltem azokat a gyerekeket, főleg ahogy egyre idősödtem egyre jobban idegesítettek. Mondhatni ekkor alakult ki bennem hogy nem szeretem a kicsiket, nekem aztán sose kell. 21 évesen ismerkedtem meg a (ex)férjemmel, ő is hasonló véleményen volt, 2 év múlva összeházasodtunk, de gyereket továbbra se akartunk. Amikor 27-28 lettem egyik napról a másikra tört rám az érzés, hogy mégsem olyan borzalmasak a gyerekek, ismerősi körben is egyre több volt, mentünk látogatóba, valahogy megértem talán rá. A férjem továbbra se akart hallani a témáról, végül el is váltunk, de nem kifejezetten emiatt, voltak már súlyosabb problémáink is, ez csak egy plussz adalék volt. 2 éve ismertem meg a mostani párom, most várjuk az első babánkat, 33 leszek mire megszületik.
2017. máj. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szintén, mint a masodik válaszoló.

Állandóan én vigyáztam a 15 évvel fiatalabb, elkényeztett hugomra. Megutáltam a gyerekeket.

Aztán megismertem a férjem. Tudtam, hogy ő jó apa lesz, szeretne gyereket, és nem foszthatom meg ettől.

Három gyerekünk van.

2017. máj. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

36 evesen teherbe estem egy uj kapcsolatban, ugy, hogy sosem akartam gyereket, es 2 doki allitotta, hogy egeszsegugyi okokbol valoszinutlen, hogy spontan osszejojjon. 1,5 honapja lehettunk egyutt, es nem vedekeztunk. Addig biztos voltam benne, hogy egyaltalan nem akarok babat, de amikor pozitiv lett a teszt, meg sem fordult volna a fejemben, hogy elvetessem. Gondolom a hormonok is szerepet jatszhattak ebben, plusz az is, hogy hosszu egyedullet utan talaltam ra arra a parra, akivel el is tudtam volna kepzelni, hogy egyutt neveljuk majd a babat. Az a terhesseg sajnos vetelessel vegzodott, de utana mar tudatosan keszultunk a babavallalasra.

Vegul ugy alakult, hogy sok viszontagsag utan csak a 3. terhesseget sikerult kihordani, igy 38 evesen szultem meg kislanyomat. Ha visszacsinalhatnam, akkor maximum annyit valtoztatnek, hogy korabban vallalnek gyereket. Az, hogy O itt van nekunk, minden ketseg nelkul eletunk legnagyobb pozitivuma.

2017. máj. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3as, akkor Te az csak azért vállaltad (az elsőt legalábbis), mert a férjed akarta, Te pedig csak úgy voltál vele, hogy lesz, ami lesz? Nem áll szándékomban sem kötekedni, sem semmi ehhez hasonló, csak érdeklődöm. :)


Köszönöm a válaszokat, nyomtam zöldet mindenkinek :)

2017. máj. 31. 18:36
 6/10 anonim ***** válasza:

Mert a párom szeretne gyereket.


Ennyi, én ellennék nélküle boldogan de ha már jön, akkor nem fogom elvetetni meg szeretem, persze.

2017. máj. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem akartam gyereket, nem érdekelt a dolog. A férjemmel úgy házasodtunk össze, hogy ezt ő is tudta, elfogadta. 10 éve vagyunk házasok, és elkezdett bennem mocorogni az érzés, hogy kellene saját gyerek, móka, kacagás, szép karácsonyok, sőt: 3-4 gyerek.


38 éves vagyok.

2017. máj. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem érzed úgy, nem is tudom, hogy fogalmazzam, hogy "feladtad" magad a férjed kedvéért? Azáltal, hogy csak miatta vállalsz babát?

Tényleg nem szeretnék megbántani senkit, csak érdekel, hogy ki mit-hogy érzett.

Köszönöm a válaszokat :)

2017. jún. 2. 22:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, félreértettél. Ő tudta, és elfogadta, hogy nem akarok gyereket egyáltalán.


Nem is akartam, ám mostanában valahogy kezd ez átalakulni. Nem presszió miatt, nem külső behatásra, mert nem akar rábeszélni senki, semmire. Azt hiszem, én szeretném.

2017. jún. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Azt hiszem, én szeretném."


És ez elég? Mármint nem "tudni" és "akarni" kellene inkább? Ezek szerint még Te sem vagy biztos benne?

2017. jún. 3. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!