Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elmehetek így ismét táppénzre,...

Elmehetek így ismét táppénzre, vagy mi fog nekem járni most?

Figyelt kérdés
10 éves folyamatos munkaviszonyom van,jelenleg itthon vagyok gyed-en a kisfiammal,aki júliusban fogja tölteni 2-t,viszont úgy néz ki,hogy 8 hetes terhes vagyok.Most akkor hogyan tudnám kikerülni,hogy gyesre menjek júliustól?El fogok tudni menni táppenzre ha lesz kiskönyvem?Illetve azt mi után fogják számolni,és utána ha a másik picurka is szerencsésen megèrkezik hozzánk,akkor ugyanúgy fog járni a tgyás,gyed,gyes?
2017. máj. 31. 22:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Gyes + TP mehet egyszerre, csak meg kell szűntetni a fizetés nélküli szabit. Be kell persze jelentened hogy terhes vagy. Jár minden ugyanúgy.
2017. máj. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A gyest igényeld meg nyugodtan.

A munkáltatónak jelentsd be, hogy visszamennél dolgozni. Így tudsz táppénzre menni.

Aztán ha megszületett a kicsi, ugyanúgy kapsz CSED-et (ez a tgyás új neve), majd gyedet és gyest.

A számítási alap vagy az előző ellátás alapja, vagy a szerződés szerinti bér. Amelyik a több, azt fogod kapni.

2017. jún. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!