Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy kisgyerekes családot...

Ha egy kisgyerekes családot zavar a kutyaugatás, akkor mindenképpen nekik van igazuk?

Figyelt kérdés

Ez egy összeszokott nagy kertes, családi házas 'közösség', mindenki legalább 10 éve itt lakik. A család pár hónapja költözött ide. A kutyák is 8 év fölöttiek. Itt az említett családon kívül mindenkinek legalább 1 kutyája (és más állata) van, és imádják egymást, rendszeresen járnak át egymáshoz, küldenek ajándékokat a kedvenceknek, senki másnak nincs semmi gondja az esetleges ugatással... Átlátni nem lehet, téglafal és fészerek választják el a két kertet.

Normális bemutatkozás, problémakifejtés nem történt, a nemtetszést üvöltözéssel, káromkodással, tettlegesség (kutyák, gazda felé) ígérgetésével, kétajtós szekrény típusú apuka egyedülálló nőkre való uszításával "fejezi ki". Azóta másik idős, egyedülálló szomszédot is letámadtak más ügyben, persze csak otthonuk biztonságából. Természetesen mindig a gyerekekkel jönnek. Persze ők mindent megengednek maguknak, ami másokat zavarhatna. Mit gondoltok erről? Mindenképpen nekik van igazuk csak mert "náluk van a kisgyerek"? Miért hiszik azt, hogy mindenkinek hozzájuk kell alkalmazkodni?


2017. jún. 1. 17:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
43%
A kutyaugatás tud ám nagyon zavaró lenni, főleg ha valaki aludni próbál. Ha éjjel üvöltenek a kutyák, akkor bizony nekik van igazuk. Az már más kérdés, ha bunkó módon kommunikálnak veletek.
2017. jún. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%
Csináljátok ti is ezt ha a kölök üvölt. Vannak esetek, mint pl az első is említett, hogy éjszaka zavaró lehet..de más alkalommal nincs joguk szólni.
2017. jún. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Mi ezer éve itt lakunk, ők pár hónapja, tudták, hogy milyen helyre költöznek.

Rajtuk kívül egyetlen szomszéd sem gondolja, hogy túl sokat ugatnak a kutyák. Miért az ő egyetlen véleményük mérvadó, csak mert csak nekik van itt gyerekük? Egész nap itthon vagyok, reggel óta nem hallottam ugatni őket. Ha túl soknak tartom rájuk szólok, ha jön valaki, bezárom őket, hogy ne is lássák az idegent. De nem figyelhetek minden percben.

Érdekes módon a két vasútvonal, a fogyatékos szomszéd üvöltözése, az összes többi kutya, vagy a patakban a békák nonstop nyári éneklése nem zavarja őket.

2017. jún. 1. 17:57
 4/25 anonim ***** válasza:
92%

Rengeteg kisgyerekes család lakik kertes házban és tart KUTYÁT, jellemzően pont a gyerek kedvéért....


Úgyhogy felesleges hergelned az egyik tábort a másik ellen, mert óriási a közös metszet a 2 csoport között. ;)


Hogy értsd: természetes a kutyaugatás kertes övezetben, és ezt 99 %-a az oda költöző kisgyerekeseknek is tudja.

2017. jún. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
32%
Hú, látom, nem tetszik.:) Kíváncsi vagyok, ha téged nem hagynak aludni minden éjjel, mennyire lennél toleráns...mondjuk egy tuc-tuc rajongó szonszéddal, kérdező. Persze a válasz borítékolható. Ezt is pontozd le, kérlek! :)))
2017. jún. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
A kölök nem üvölt, szerintem a kölköket zavarják itt legkevésbé a dolgok. Ellenben a szülők üvöltöztetik a zenét (engem nem zavar csak ugye a kettős mérce), ráparkolnak a füvünkre, a kertünkbe dobálják a szikrázó petárdákat, stb...
2017. jún. 1. 17:59
 7/25 anonim ***** válasza:
Egyébként mi is kisgyerekesek vagyunk kertes házban kutyával. Nem megoldhatatlan a helyzet.
2017. jún. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Ez nem hergelés, ez a szituáció amiben vagyok és nem kellemes úgy élni hogy rémálmaid vannak mert félsz, hogy bántják az állataid, hogyha furán viselkedik vagy beteg akkor rögtön azt gondolod megmérgezték vagy félsz elmenni mellettük az utcán mert beígérte az apuka, hogy leszedi a fejed és lelövi a dögöket. És közben még nekem van némi bűntudatom, mert ugye a társadalom belénk verte, hogy a gyerekeseknek alapból igazuk van. Közben már a szomszéd nénire is üvöltznek mert el merészelt égetni pár levelet, aminek a kutyákhoz semmi köze.
2017. jún. 1. 18:03
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg nem ez a kérdés. Egyszerűen bunkó az új szomszéd, ne a kutyát hozd fel.
2017. jún. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
17:59 szerinted én nem hallom a saját kutyáim és az összes többi idegen kutya ugatását? xD Nekem és egyik másik szomszédnak sincs vele problémája. Összes két kutyátlan lakó van itt, és abból is csak nekik van gondjuk.
2017. jún. 1. 18:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!