Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák, akik...

Kisgyerekes anyukák, akik egyedül maradtatok, hogyan tervezitek a jövőtöket? Mi a célotok?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy szeretnétek-e majd ti is találni magatoknak megfelelő társat vagy inkább egyedül élitek le az életeteket, hogy csak a gyerekekre tudjatok koncentrálni? mi a jobb a gyereknek? ha van egy normális mostoha apuka, ha egyedül marad az anyuka, vagy ha anyuka megpróbálja visszaszerezni az apukát?
2017. jún. 1. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
6 honaposan maradtam vele egyedul, meg mindig kicsi. Egyelore ra koncentralok, az exen mar tul vagyok szerencsere, mar kesz lennek egy uj kapcsolatra, de nem sietettem, azert remelem egyszer talalok meg tarsat, 35 evesen nem akarok egyedul megoregedni.
2017. jún. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És nem szoktad azt érezni, hogy másnak miért sikerült egy kerek családot adni a gyerekének és neked nem? Nagyon el tudok szomorodni, amikor látom hogy az apuka mennyire odavan a gyermekéért és el nem hagyná senkiért.
2017. jún. 2. 08:23
 3/5 anonim ***** válasza:
De, sajnalom, de ezen nem sirankozok, attol meg nem lesz jobb. Persze rosszul esik, de ezert is torekszek ra, hogy mindent megadjak, es igy majd egyszer talaljak neki normalis apat !
2017. jún. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk eléggé speciális az eset, vagyis ahhoz képest amit ezen az oldalon olvasok érzem annak.

Mi különmentünk, mindkettőnknek új párja van, de a válást értelmes emberek módjára, a gyerek érdekeit nézve vittük véghez. Hetente kétszer ő megy érte az suliba, majd utána kikapcsolódnak együtt, valamint a szombat-vasárnapból az egyik nap az övék. Ráaádsul mi is heti szinten beszélünk telefonon vagy személyesen, ugyan nem baráti a kapcsolatunk, de a tiszteletet és a bizalmat megadjuk egymásnak.

Ő ugyanannyira kiveszi a részét a gyerek neveléséből, és az anyagi terhekből mint mi, az új párja meg imádja a fiunkat, ahogy az én új párom is. Ott hamarosan megszületik az első közös gyerek, de a barátnő ugyan úgy foglalkozik az én fiammal is, volt hogy hirtelen beteg lett az oviban és ő tudott érte menni hirtelenjében. Van ott is saját szobája, akkor alszik ott mikor szeretne, és persze ha nem zavar, de az még sosem fordult elő,szeretettel várják és ő örömmel megy. Átlagban heti két-három éjszakát is ott alszik.


Ezt csak azért írtam, hogy látszódjon a háttér a válaszomhoz. Nem szerettem volna visszaszerezni, hiszen mindketten éreztük, hogy nem vagyunk jók együtt, sok volt a veszekedés és a probléma, tudtam hogy még ha nehéz is volt az eleje, rosszabb lenne ha megpróbálnám visszaszerezni. Most jobb a kapcsolatunk, mint a házasságunk utolsó két évében, nincs veszekedés, mindketten a gyerekre koncentrálunk.


Persze ehhez az is kellett, hogy találjak egy társat magamnak, bár mikor egyedül voltam se rágódtam a múlton, és hogy mit lehetett volna máshogy tenni. Megtörtént, ezt kell szeretni. A fiunknak van két boldog, kiegyensúlyozott szülője akkor is ha külön élnek, ahelyett hogy lenne két állandóan feszült, mérges együtt élő szülője. Úgy érzem, a válás a gyerekünk érdeke is volt.


Ezt abból gondolom, hogy míg együtt éltünk és rendszeresen hallotta, vagy érzékelte a veszekedést és a problémákat, ő is hasonló módon reagálta le. Szemtelen volt, verekedős, szófogadatlan. Szétmentünk, átbeszéltük a dolgainkat és rá pár hónapra, talán maximum fél évre, a fiunk is lassan megváltozott. Jó, persze nem mintagyerek, de tizedannyi probléma sincs vele.


Szerintem nincs olyan általános megoldás, ami jó minden gyereknek, mindenki maga ismeri a sajátját, a saját lehetőségeit, és eszerint kell a legjobbat meglépni. Én már a válás során tudtam, hogy nem szeretnék egyedül maradni, fiatal voltam,(27 éves) és én is igényeltem a szeretetet és a törődést. Erről sokat beszéltünk a törpével, és nem döntöttel elhamarkodottan, csak akkor mutattam be őket egymásnak, mikor már komolyabbnak látszott a dolog.

Vannak olyan anyukák, akik viszont annyi fájdalmat, csalódást hordoznak, hogy nem is akarnak másik párt, akkor viszont szerintem nem kell erőltetni, a gyerek kedvééért sem, mert jó nem származik belőle. A legrosszabb szerintem, ha vissza szeretné szerezni az apukát, mert valljuk be őszintén, ha valami annyira nem ment, hogy válás vagy szétköltözés lett a vége, elég kevés az esély arra, hogy másodjára jól működjön. Ez csak a gyerekben is hamis reményeket ébreszthet, és ha mégsem jön össze, csak még jobban sérül.

Ezért gondolom azt, hogy nagyon alaposan át kell rágni, próbálkozni kell a kapcsolat megmentésével, míg csak kis remény is van, de ha nem megy, el kell engedni és nem visszatekinteni, ez mindenki érdeke.

2017. jún. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elozo, szerencses a gyereketek, ez tenyleg jo.

Sajnos ez nem mindig mukodik, es az sem mindegy, hogy mi miatt mentek szet. Nalunk az exem csalt, ugy, hogy en az ujszulottel voltam otthon, mig o mas nohoz jart, honapokig, mire kiderult!

A gyerek nem erdekelte, addig sem, azutan sem, kozolte, hogy gyerektartasra ne nagyon szamitsak, pedig atlagon felul keres ( felsovezeto informatikaban, tehat millios nagysagrend ) , es ugy kell konyorognom a penzert, meg ilyesmik.

2017. jún. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!