Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes friss jogositványo...

Kisgyerekes friss jogositványos anyukák, mikor mertétek egyedül vinni autóval a gyereket?

Figyelt kérdés
2012. nov. 15. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Én terhesen csináltam a jogsit(amikor elkezdtem még nem tudtam,h állapotos vagyok). Természetesen nagy hassal nem tudtam már vezetni friss jogsival,már megszületett,de sajnos még nem merem egyedül vinni,úgy,hogy én vezetek. :(
2012. nov. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pár hónapja kaptam meg a jogsimat, kislányom most 28hónapos. Eleinte egyedül sem mertem vezetni, kb. 2hétig aztán erőt vettem magamon és elindultam egyedül, rá pár napra már vittem a kislányomat is. Most meg már simán megyünk bevásárolni, nagyikhoz...stb. A férjem is örül h végre nem neki kell játszani a sofőrt :)
2012. nov. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bár nem friss a jogsim, mert 96 óta van, de nem vezettem, csak néha az autót úgy, hogy a sofőr párom mellettem ült.

Kislányunk 28 hós, 2 hónapja pár délelöttöt családi napközibe jár, ami fél óra séta lenne. Így kénytelen voltam vezetni, mert naponta nem sétálnék 2 órát. Most már el merek menni orvoshoz, bevásárolni a kislányommal.

2012. nov. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy irtatok. Annyira ideges vagyok. Szeretek vezetni, de még egyedül soha nem mentem és a gyereket vinni nem is tudom mikor fogom. A férjem szokott mellettem ülni, de még jobban idegesit, hogy ott van :)
2012. nov. 15. 14:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg először úgy,hogy egyedül mész el csak úgy vezetgetni és aztán egy pár alkalom után már mered majd vinni a babádat is.Viszont azt ne csináld,hogy nem vezetsz,mert félsz és halogatod a dolgot,vegyél erőt magadon és mondom vezetgess egyedül először csak a környéketeken.Én úgy jártam,mikor megkaptam a jogsit,hogy nem mertem egyedül vezetni,mindig kellett,hogy egy vezetni tudó ember üljön mellettem.Aztán mikor nem tudott jönni velem senki akkor inkább bkv-val mentem és így egy idő után már úgysem mertem vezetni,ha mellettem ültek,mert kiestem abból a kis rutinból is amit már akkorra megszereztem.Évekkel később már meg volt a lányom,mikor egy ismerősöm (aki régen oktató volt)"tanított"újra vezetni.Pár alkalommal eljött velem a lakóhelyünkön vezetgetni,aztán azokra a helyekre ahová szoktunk menni,pl.szüleimhez egy másik kerületbe,anyósomhoz stb.Egy pár alkalom talán 5-6 együtt vezetés után mondta,hogy minden rendben el mer engedni egyedül is.Akkor beültettem a gyerekem és azóta merek egyedül is ill.vele is menni.
2012. nov. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Megkaptam jogsim,vezettem 3 hónapot maj kiderült,hogy terhes vagyok.Onnantó 3 évig nem vezettem.Majd 2 hónapja erőt vettem magamon,barátnőm eljött egy kis gyakorlásra....mentem egyedül 2x3x és utána már vittem a lányom is.A drukk még mindig bennem van,de megyek!
2012. nov. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

En megszereztem a jogsimat es masnap reggel mar vittem a kisfiam a bolcsibe.

En nagyon orultem neki mert egesz a jogsi megszerzeseig a ferjemmel meg a kisfiammal mentunk egyutt. 7:30-ra vittuk a kisfiam es utanna mentunk 8-ra melozni aztan delutan 4-re utanna a bolcsibe. faraszto volt neki ilyen koran kelni 8 orat volt bolcsibe. Jogsival 9-re viszem (nekem rugalmas a munkaidom) es a ferjem hozza el 3-kor. Igy csak 6 orat van ott es nem kell rohanni. Igaz ehez kell a ket kocsi de meg mindig jobb. Szoval csak batran! :)

2012. nov. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok biztatást :)

Vasárnap kimegyek egyedül a környékünkön kicsit kocsikázni, mert egyedül még soha nem mentem. Aztán fogjuk látni.

Nekünk 1 autónk van, ugyis a férjem hoz-visz minket, csak ha hétvégén szeretnék elmenni a szüleimhez, vagy csak bevásárolni, akkor ne kelljen senkit kérnem.

2012. nov. 16. 07:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy nekem már 99 óta van jogsim, de kb. 8 évig nem vezettem, amikor is a gyerek bölcsibe kezdett járni, és nagyon bonyolult volt a közlekedés. A család segítségével kaptam egy kis kocsit is, de előtte jártam olyan oktatóhoz, aki jogosítványosokat tanít. Kb. 10 órát vettem, de rengeteget használt. Néha mentem a férjem kocsijával, és gyakoroltam apukámmal is. Aztán mikor megvettük a kocsimat, akkor szinte azonnal mentem, és vittem a gyereket is. Ennek már egy éve. Inkább csak városban megyek, az autópályára még nem mertem felmenni. Ja, 3 éves a kislányom most.
2012. nov. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Egyedül azóta sem mentem. De inkább azért, mert 1 autónk van és együtt megyünk reggel oviba, munkába.

Van, hogy én vezetek haza, de ott a férjem is.

2012. nov. 27. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!