Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miert huzza a száját mindenki...

Miert huzza a száját mindenki mikor elmondom hogy Emma lesz a lányomnak a neve?

Figyelt kérdés

Már komolyan elegem van mindenki el kezd ízelni hogy milyen bolond vagyok.

Vagy az én nevemet kapja a Vivient vagy az Emmat tényleg olyan szörnyű név vagy mi a franc?


2017. jún. 3. 14:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
87%
Az Emma egy tökéletesen normális név. Csöppet sem szörnyű, ne foglalkozz más véleményével.
2017. jún. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
12%
Szép, de tucatnév lett. Én már csak ezért sem adnám. Szeretném, hogy különleges neve legyen a gyerekemnek. De te úgy nevezed el a tiédet, ahogy szeretnéd, csak gondolj bele, mennyivel jobb ritka névvel élni :)
2017. jún. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
78%
Bármit mondanál, nem tetszene mindenkinek. A fiam nevét is vagylefújozták, vagy imádták. Nekem pl. tetszik az Emma.
2017. jún. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem két lányom lesz, az egyikőjüket Emmának fogják hívni. Egyik munkatársam a Dominik névvel nincs megelégedve. Az én gyerekem lesz, nem az övé.
2017. jún. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
64%

Nekem nem tetszik (Emma ez meg hónap XD)Viszont az se bírom ha 1 gyerek a szülő nevét kapja meg!

Másik dolog , miért kell mással foglalkozni? Ha neked/Nektek tetszik kit érdekel hogy más mit gondol?

2017. jún. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
69%

Nekem tetszik az Emma. :)

Szülő nevét én sem adnám, nálunk ebből van rengeteg morgás otthon, mert a kedvesem családjában meg az a divat.

Egyébként butaság ez a divatnevek dolog, én pl. Alexandra vagyok, akkoriban nem volt annyira divatos név, mikor én születtem, mégis, most kapásból 4 korombeli kolleganőmet hívják ugyanígy...

A mi fiunk Nimród lesz, nagyon tetszik ez a név, régen ritka is volt, mostanság meg minden harmadik gyereket így hívnak. Divathullámok jönnek-mennek. :)

2017. jún. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
34%
Mert tucat név. Nekem nem régiben 1 hónap alatt 4 ismerősöm szült abból 3 Emma lett egy meg fiú.
2017. jún. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
65%

Na! Mi ezért nem mondtuk el senkinek egyik gyerekünk nevét sem amíg meg nem születtek! Tudtuk, hogy le akarnak majd beszélni és ki lesznek akadva és nem akartuk hogy idegesítsenek minket!


Szép az Emma amúgy, bár ha lenne mégegy lányunk én az Enna mellett kampányolnék a páromnál a végsőkig!

2017. jún. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

NE törődj azzal, hogy más mit gondol! Az Emma, bár nem tipikusan becézhető név (nálam ez volt az egyik ok, amiért mégsem Emma lett a lassan 6 évesem) ,de szerintem nem tartozik a röhejes, felháborító, kvázi agyameldobom nevek közzé.

Mi csak a születésükkor tudattuk a gyerekeink nevét, addig csak azt mondtuk, hogy ha fiú lesz, az apuka nevét kapja. Anyám a telefonban (és később személyesen) csak annyit mondott, hogy "miért kellett ilyen hü..e nevet adnotok?" És csak azért, mert ha kérdezték, hogy hogy hívják az unokát/unokákat ,nem jutott eszébe a nevük (jelzem, az első Beatrix lett, Trixinek becézzük)

A második kislányunk két nevet kapott, jöttek a "minek az, úgy se használja majd csak az egyiket" mondatok, anyám pedig a gyerek második nevét tartotta "hü--e névnek" (Izabella) ,de amikor kicsi volt is, az oviban is úgy becézte mindenki, ahogy mi, most a suliban is ,akár milyen cifrán is hangzik (össze vontuk a két keresztnév becézett alakját) ,és nem érdekel, hogy a hátunk mögött ki mit reagál, elvégre a hátunk mögött vannak ;) A kiscsaj nem szólt, hogy nem tetszene neki, sőt, szerintem szereti, hogy egyedi beceneve van. A gyerek véleményére adok, másé nem számít.

2017. jún. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
49%
Pont ugyanakkora bunkóság részükről ebbe beleszólni, mert nekik nem tetszik, mint részedről kisbetűvel írni a Jázmint és Napsugarat, mert neked meg az nem tetszik. Te se vagy kevésbé tapló, kérdező.
2017. jún. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!