Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy bírtátok/bírjátok, hogy...

Hogy bírtátok/bírjátok, hogy sok ismerősötöknek, barátotoknak kisbabája lett és Ti is szeretnétek csak nektek még nem sikerült?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm van akinek már van kisbabája, van akinek kettő is , meg sokan vannak akik babát várnak. Egyik ismerősöm is babát vár, de ők meg abszolút nem tervezték még, mègis összejött nekik. Persze örül neki az ember, csak mi meg szeretnénk és néha el tudok keseredni. Sajnos nálam a hormonokkal vannak gondok és hamarosan megyek endokrinológushoz vele. Ami idegesít, hogy többen megkérdezik, hogy mikor megyek már szülni, vagy nem akarunk még babát?! Pedig ez nem rájuk tartozik, de valahogy rossz érzés, mert persze, hogy szeretnénk, de nem rajtunk múlik mikor szeretne jönni. Annyit tudok tenni, hogy elmegyek az endokrinológushoz.

Meg ezeket az ember nem köti akárkinek az orrára, mert magánügy.


2017. jún. 7. 09:39
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Szóval vannak napok amikor jobban viselem ezt és van amikor meg kevésbé. :-( Amikor kevésbé akkor igyekszem lefoglalni magamat, meg elfogadni, hogy ez van, de nekünk is lesz és majd jön, csak nem könnyű...

Amúgy tudom nem vagyunk még elkésve, mert fiatalok vagyunk. Szerintem azért viselem nehezen, mert már egy jó ideje szeretnék, csak el kellett nyomnom ezt az érzést magamban, mert akkor mèg nem volt saját lakásunk, de most màr van. Szerintem ezért vagyok már picit türelmetlenebb...:-(


28/N

2017. jún. 7. 09:45
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem régóta próbálkozunk ez csak a 3. hónap de pont most lett terhes két ismerősöm is.

Nem kötötték persze az orromra mióta próbálkoznak, de kicsit irigylem őket, már én is szeretnék kétcsíkos tesztet.

De persze még nem keseredtem el.

Nekünk nem tudja a környezetünk, sőt egy barátnőmön kívül senki hogy próbálkozunk.

Mi nem vagyunk házasok, így hál istennek inkább az a kérdés nem a gyerek.

Viszont a múlt héten már kérdezték ezt is mert egyébként 8 éve együtt vagyunk.

Kitartás és próbálj kitérő választ adni.

2017. jún. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es, köszi a választ és kitartást nektek is! :-)

Igen, igyekszem mindig valami vàlaszt kitalálni. ;-) Nem szeretném, ha sejtenének valamit, mert akkor abból meg csak pletyka lenne, meg kérdezősködnének. Én is érzek ilyenkor pici irigységet, de nem az ismerősöméktől irigylem, mert örülök, ha boldogok, csak na mi is szeretnénk, hogy nekünk is legyen. :-)

A 3 hónap próbálkozás nem is sok. Amúgy mióta szeretnél?

Én már 2 éve kb és sírtam màr emiatt szegény férjemnek, de nem tudtunk mit tenni, mert akkor még csak albérletben laktunk.

2017. jún. 7. 09:56
 4/17 anonim ***** válasza:
Mikor még nem voltam terhes, engem annyira nem zavart ez. Hiszen nekem nem az ismerős babája kell, hanem saját. Erre próbáltam mindig gondolni. Tudtam azért örülni a boldogságuknak. Bár mikor egy közelebbi barátnőm nekiállt vígasztalgatni, hogy majd nekem is lesz, az kissé rosszul esett. Aztán kiderült, hogy akkor már terhes voltam, csak még nem derült ki.
2017. jún. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Igazából nem régóta vágyom rá komolyabban. Decemberben volt egy trombózisom, (sajnos Leiden mutációm van) és akkor hagytam abba a fogamzásgátlót is.

Addig is szerettem volna, de akkor valahogy bevillant hogy mennyire jó lenne.

Utána persze várnunk kellett, aztán a márciusi kontrollon mondták, hogy ha szeretnénk lehet próbálkozni, mert jó a vénám. (Kisebb véna volt csak)

Sajna terhesség alatt majd szúrnom kell magam vérhigítóval de már nem bánom.

Mi is fiatalok vagyunk 26 és 29 évesek.

Szerencsére van saját lakásunk lassan 2 éve, idén pedig vettünk egy autót is, szóval nem lesz problémánk.

Párom sem kellett győzködni, hogy próbálkozzunk ha már így alakult. ;)

Hőmérőzök is hogy ha nem jön össze mutathasssak valamit a dokinak.

Szurkolok nektek! #2es

2017. jún. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Bár van két gyermekünj, a helyzetedet máshogy, de átérzem. Fiatal anya szerettem volna lenni, ehhez képest elmúltam 32 éves, mikir a férjem megismertem. Az azt megelőző 10 évben egyre nehezebb volt esküvőkre járni, vagy örülni a baráti körben nem első, de harmadik, negyedik babának..én igazából megengedtem magamnak, h ez fájjon. És persze a " Nem lenne már itt az ideje, h férjhez menj?" típusú kérdéseket én is megkaptam, ahogy az első gyermek után a " naés mikor jön már a kistestvér"- t is. Nem tudták, h a kislányunk másfél éves korában elveszítettünk egy második trimeszteres babát. Engem bánt egyébként az ilyesmi, mert tapintatlannak érzem. Ilyesmi vágyakat és várakozásokat a családdal, közeli baráttal oszt meg az ember, a többieknek nincs hozzá közük, nem is értem, miért hiszik, hogy van. Mennyi ideje próbálkoztok? Nekem nem volt peteérésem, nem tudom az okát, de a most féléves kisfiam az első clostys hónapban sikerült, pedig előtte 48-49 napokra jött meg
2017. jún. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Iszonyu tapintatlan dolog rakerdezgetni erre. Ha nekem szegezne valaki ezt a kerdest hogy mikor akarunk vagy hogy miota akarunk, tuti ezt vagnam az arcaba:

"Ne haragudj, de ez olyan mintha azt kerdezned mikor szexelunk gumi nelkul!"


Es igen, a kerdes valojaban azt jelenti. Tuti nem kerdezgetne tobbet az illeto!

2017. jún. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előző válaszolónak! Tapintatlan kérdésre zavarba ejtő választ kell adni.

Meg tudom érteni, amit érzel. Nekünk is évekig nem jött össze, és milliószor hallgathattam azt hogy " te akkor nem is akarsz soha szülni?"

Én soha de soha nem tettem senkinek a "mikormészférjhez" "mikorszülsz" típusú kérdéseket. Nem mert nem érdekelt, hanem mert semmi közöm nem volt hozzá.

2017. jún. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem is kérdezgetek, bár mi nem is akarunk, de akkor is kinek mi köze van hozzá?!
2017. jún. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én elég nehezen viseltem, hogy mindenkinél jön a baba és a munkatársaim is mindig ezzel a témával nyaggattak. Barátnőm is nehezen mondta el számomra, hogy terhes, hiszen tudta, hogy régóta próbálkozunk. De sok év próbálkozáson és 2 missed ab műtéten túlesve, nálunk is jön a baba. Úgyhogy nem szabad feladni, stresszelni! Jönni fog az a baba! 😊
2017. jún. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!