Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őszintén, nem tartjátok...

Őszintén, nem tartjátok elmebetegnek azokat a szülőket, akik gyerekeiket az adó 1%-os reklámfilmekben szerepeltetik (rákbeteg alapítványokra gondolok)? (link)

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=hEE-8Q072xY


Egyszerűen nem tartom normálisnak az ilyen szülőket, hogy egészséges gyereküket megengedik, hogy koporsóba fektessék egy kis szereplésért. Ahelyett, hgoy örülnének, hogy az övéké egészséges! Ezek tényleg ilyen betegek (mármint a szülők)?


2010. máj. 18. 12:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Ettől függetlenül én nem szerepeltetném az enyémet.
2010. máj. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Drasztikus figyelemfelkeltő reklám!Sokkoló és pont ettől hatásos,hátha több ember odafigyel és áldoz az idejéből egy kis+papírmunkát és odaadja az 1%!!!
2010. máj. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én"Cuki-muki habos-babos"reklámban sem engedném!
2010. máj. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

nézd, célja van annak, ha ott szerepeltetik: ha csak így lehet felhívni a lakosság figyelmét a betegekre, árvákra, akkor sajnos muszáj. Itt már nem az elmebetegségről van szó, hanem arról, hogy maga a reklám milyen célt szolgál. Nem tudom, érted-e. Ez ugyanolyan, mint hogy pucér nők szerepelnek egy szappanreklámban. Senki sem szólja meg őket a pucérságuk miatt, hiszen egy terméket esztétikusan reklámoznak. A gyermeket meg a szüleit sem szólja meg senki, hiszen épp ezekre a gyermekekre, az ő fogyatékosságukra hívják fel a figyelmet. Szerintem az sokkal gázabb, ha például a rákos beteg gyerekeket igazi rákos beteg gyerekekkel reklámozzák a reklámfilmben. Ha egészséges gyerekek „játszák el” a betegek szerepét, az sokkal etikusabb, mint magát a rákos kisfiút odatenni a kamera elé.

Remélem, érthető voltam...

2010. máj. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem ítélem el, hiszen ezek a reklámok nagyon fontos dolgokra hívják fel a figyelmet. De ettől függetlenül az én gyerekemet nem engedném ilyenben szerepelni, mert nagyon nem szeretném így látni.
2010. máj. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudhatod, mi áll a szülők döntésének hátterében. Lehetséges, hogy az az egészségesnek tűnő gyerek épp most gyógyul ki a rákból, vagy esetleg meghalt a családban egy gyerek ebben a szörnyű betegségben.
2010. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%

Nem elmebeteg dolog, szerintem teljesen oké. Túlreagálod a dolgot, gondolom a mindennapokban is ilyen hisztis p*csa vagy.

(Lehet lepontozni.)

2010. máj. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%
szerintem ez a kérdés az elmebeteg...
2010. máj. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én teljesen egyetértek a kérdezővel.Szerintem sem normális dolog.Én biztos nem csinálnék ilyet a gyerekemmel.
2010. máj. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Akkor nézd a másik oldalát. Előfordulhat, hogy egyszer a te gyerekednek fog segíteni ez az alapítvány. Sosem tudhatod! Akkor sem örülnél, hogy vannak ilyen reklámok? Egy gyerekekről/nek szóló kampányt mégsem reklámozhat felnőtt...

Elötted író

2010. máj. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!