Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fel szokott kelni a párotok...

Fel szokott kelni a párotok éjszaka a babához? Nappal el van vele, de ha sír már nem tud vele mit kezdeni. Hogyan lehet leküzdeni ezt a halálos fáradságot?

Figyelt kérdés
10hetes a kislányom,de még mindég 2-3szor kell éjszaka,és órákig fenn van. Mióta megszületett,azóta egy éjszakát sem aludtam végig. Mostanra már ott tartok hogy néha teljesen nem vagyok magamnál,a memóriám is sokat romlott. Mondtam már neki hogy olyan jó lenne ha néha ő is felkelne hozzá,de mindég az a válasz hogy ő nem tud vele mit csinálni. Mit adjon neki enni. De ha van tejcsi lefejve akkor sem kell fel. Szerinte a baba ha sír biztos hogy éhes,így állandóan csesztet hogy ciciztessem. Eszébe sem jut hogy lehet hogy csak meg kellene nyugtatni. Ha nagyon kiakadok ritkán felkel,de annak is az a vége hogy én altatom. Próbálok napközben pihenni,de nem tudok a baba is sokat nyűglődik.
2010. máj. 18. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nem, szinte sosem kelt fel a fiához. :( nagy ritkán,a mikor már én bököm oldalba, hogy most ő menjen, mert én nem bírok :(

11 hónapos a srác

2010. máj. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sajnos csatlakoznom kell az első válaszolóhoz...
2010. máj. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia


Úgy látom én nagyon szerencsés vagyok, az én férjem sokszor felkel és fel is kelt a kicsihez, mondjuk ő már ezt akkor megmondta amikor még csak a pocakban volt. Most egy éves igaz beteg is, de sokszor felkel és a férjemnek néha csak azt mondom reggel, hogy milyen jól aludt a kicsi és ő mondja, hogy naja csak 3 órát voltunk fel:-) próbáld minél jobban bevonni a párodat, mondd el neki mennyire fáradt vagy, én is átmentem ezen és én nem szégyelltem elmondtam, hogy nem megy és tökéletesen megértette a férjem!

2010. máj. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én férjem az első héten nagyon aktivan kelt velem együtt. Aztán elmúlt a varász. Most kint alszik a nappaliban, mert hát neki úgye dolgozni kell és ki kell aludnia magát! Ezért mérges vagyok nagyon. Egyébként én nem várom el tőle, hogy ő is keljen éjjel, csak hogy nappal többet segítsen, ha itthon van! Mondjuk gyakrabban fürdethetné, múltkor mondtam neki, válasz: de hát ő előző nap is 4x cserélt pelenkát!!! Szóval szegénykém nem vagy egyedül. Én néha kicsikarok apától egy kis magánéletet. Délután mikor már álmos a pici megkérem vigye el ő sétálni. olyankor akár 3-4 órát is alszik. Akkor én megfürdök jó habos vizben sokáig egy könyvvel, vagy csak lefekszem aludni. Hihetetlen sokat jelent!

Még mi is úgy kelünk, hogy 9-10 körül alszik el. 2-3 körül kell enni, aztán 5-6 körül. Általában még visszaalszik fél 8 ig reggel. És én se kelek fel 5,6 kor hanem igenis visszaalszom én is vele! Tedd te is használj ki minden percet alvásra. Kitartást.

Az én lányom is 10 hetes, pont ma!

2010. máj. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Az én férjem is nagyon rendes. Sokszor ő kel fel a gyerekhez, ha nem tudja megoldani a gondot, akkor azonnal megyek én is. Szavam nem lehet, mert pár perc alatt végez, a gyerekek elfogadja az apját. Akkor volt egy kicsit nehézkes, amikor az éjjeli szopikról akartunk leállni (15 hónaposan), de ez is csak pár éjjel volt. Egy egy betegség persze követeli az éjszakázást.
2010. máj. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

rá kéne jöni, hogy miért van fenn olyan sokáig, miután felkelt. az enyém 8 hónapos koráig többször ébredt, de nem órákig, csak cumit adtam, vagy megitattam és már aludt tovább.

ha órákig fent van, akkor valószínű azt hiszi, nappal van. ilyenkor mit csinálsz vele?

10 hetes baba már tényleg nem igényli éjjel 3-4szer az etetést, ne is zsoptasd állandóan, a férjednek nincs igaza. nekem nagyon úgy tűnik, hogy a babád nem tudja, hogy éjszaka van.


a kérdésre válaszolva: amikor pici volt, és 3 hétig üvöltött minden éjjel, akkor fent volt velem a férjem, és ő ringatta. azóta is, ha beteg, vagy gyógyszert kell adni neki éjjel stb. mindig felkel. én el sem tudom képzelni, hogy ő édesen aludjon, miközben én a másik szobábban küszködök az üvöltő babával. és ő sem:)

2010. máj. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én férjem is felkel a picihez. Amíg éjszakánként többször felébredt akkor úgy beszéltük meg, hogy ha hajnal 2 előtt ébred a pici akkor ő megy, ha utána akkor én.

De már többnyire átalussza az éjszakákat, így már nincs gond ezzel. Éjszaka mondjuk 4 órakor felébredt, mert este nem vacsizott eleget (bealudt evés közben) és apa ment hozzá a megállapodásunk ellenére. :o) Én is felkeltem, de mondta, hogy feküdjek vissza nyugodtan, majd ő megeteti (tápszeres baba).

9 hetes kislány anyukája

2010. máj. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom holnap lesz 11 hetes. Ha apa nem éjszakás, akkor mindig együtt kelünk ha a kislány felkel éjszaka. Ő pelusozik, én megcsinálom a kajcit, és valamelyikünk etet. Soha nem hagyta, hogy egyedül menjek :) (úgy fejem neki a tejet, nem szopizik, így tud apa is etetni bármikor)

Ő is már akkor mondta, hogy mindig segíteni fog, amikor a kislány még a pocakomban volt, és ezt be is tartotta a mai napig. Sokszor még a pihenés rovására is megy, és én küldöm, hogy most már menjen aludni, majd én megcsinálom ezt meg azt...................tényleg szerencsés vagyok!!!

Szerintem próbálj beszélni határozottan a pároddal, tálán még nem késő :)

2010. máj. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Az én párom sem kelt fel soha, magától egy pelenkát nem cserélne ki, nem meri etetni a gyereket és sorolhatnám...

Ha megkérem valamire, akkor megcsinálja, ha nem olyan, amit nem akar megcsinálni.

Sokszor én is halálosan fáradt vagyok, de igyekszem erőt venni magamon, mert muszáj.

Én nem haragszom a páromra emiatt, megértem, hogy neki sem könnyű a munkája, ő is meghoz áldozatokat azért, hogy az életünk simán menjen.

Persze, volt hogy kiakadtam és ledoromboltam, de ezek igazából csak a feszültség levezetése miatt voltak.

2010. máj. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
10hetes???Mi lesz veled késöbb.Az én párom megse hallja ha felébred,de nem is várom el tőle sokat dolgozik hagy pihenjen.Én babám 10ujjamon megtudom számolni hányszor aludta át az éjszakát.Most 14hónapos.Mikor nappal alszik,lefekszem én is.Kérj meg valakit,hogy napközben vigyázzon rá te pedig pihend ki magad.De szerintem bele lehet jönni.
2010. máj. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!