Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kötelezhet a tanár osztályozó...

ThisIsNoname kérdése:

Kötelezhet a tanár osztályozó vizsgára?

Figyelt kérdés

Kötelezhet a tanár osztályozó vizsgára, ha elértem a 250 óra hiányzás és a tantárgynál 22% mulasztásom van.


Megvan minden szükséges jegyem (3), viszont az a baj, hogy a tantárgy heti két alkalmas.


Azzal fenyeget minket, hogy ha nem megyünk be következő órára akkor osztályozóra küld minket. A probléma ott adódik, hogy beteg vagyok. Az ágyból kikelni nem tudok. Lázam is van stb.. Mit tehetek, lehet belőle így is probléma?



2017. jún. 8. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom igen, van egy tanár ismrősöm ők nagyon szigorúan betartatják. Az a kérdés ő is ilyen - e vagy csak fenyeget.
2017. jún. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Igen, kotelezhet. Nem is a tanár, az iskola. Mindegy hogy hány jegyed van,ma adott oraszamot élet a hianyzasod, osztalyozo vizsgát kell tenni. Ha egy második határt is atlep, akkor vizsga lehetőség nélküli evismetles a vége. Menj be mindenképp, azt a pár napot ami hátra van a tanévbol kimenet bírni
2017. jún. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Első-nek. Nem ilyen, csak azért mondta mert az osztály 30-40%-a elmegy az órájáról mert nem bírják, hogy hallgassák a tanárt.
2017. jún. 8. 19:47
 4/9 A kérdező kommentje:
Másodiknak. Osztályozó vizsgára nem kell mennem beszéltem az osztályfőnökömmel, megvan mindenből a 3 jegyem + semelyik tanár nem olyan nálam, hogy elküldene osztályozóra, ha megvan mind a 3 jegyem.
2017. jún. 8. 19:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért itt kérdezed?
2017. jún. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gondolom középiskola ,ott lehet hogy szakmaitárgy gyakorlati részböl van olyan hogy 20 % többet hiányzol akkor évet ismételtetnek ,hiába van meg a kellő számu jegyed.amugy ne itt kérdezd meg hanem menj be tanárhoz kérdezd meg.
2017. jún. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

A törvény úgy szól. hogy 250 óra hiányzás felett a nevelőtestület dönt arról, hogy osztályozóvizsgát kell-e tenned vagy leosztályoznak, ha van elég jegyed. Nincs olyan, hogy 3 jegy szükséges ahhoz, hogy elegendő jegyed legyen!

Az általános gyakorlat az, hogy minimum havi egy jegy, de az a legjobb, ha havonta annyi jegyed van, ahány órád van heti szinten az adott tantárgyból.


De ezt befolyásolják még olyan dolgok is, hogy tanköteles vagy-e pl.


Na, meg ne haragudj, de ha csesztek bejárni az órájára, ne csodálkozzatok, ha megszívat benneteket!

2017. jún. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A törvény úgy szól, hogyha a diák elérte a 250 óra hiányzást ÉS nincs elegendő jegye, akkor a tantestület dönt arról, hogy osztályozó vizsgát tegyen a diák vagy évet ismételjen.

Tehát itt két félreértés van: ha van elég jegye, akkor le kell zárja, nem hívhatja be vizsgázni.

Ha meg nincs jegye, akkor az is kegy, ha vizsgázhat, és nem buktatják meg.

Ugyanakkor nincs definiálva a törvényben a van elegendő jegy fogalom. Nálunk heti egy órás tárgyra két jeggyel simán lezárnak.

Ennek ellenére én azt mondom, hogyha a tanár be akar hívni, hát menj be, úgyis ő a főnök. Végzős vagy? Ha utáljátok egymást, úgyis át fog engedni, nem akar még egy évig látni. Ha meg nem vagy végzős, akkor meg azért nem érdemes vele kötekedni, mert még találkoztok. A tanárok szeretik érezni, hogy ők a főnökök, ha meghagyod neki ezt az illúziót sokkal könnyebben kezelhető. Hívd fel, és mondd meg, hogy most nem tudsz menni, de adjon másik időpontot. Még itt a jövő hét is a félév zárásig.

2021. jan. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Az általános gyakorlat az, hogy minimum havi egy jegy, de az a legjobb, ha havonta annyi jegyed van, ahány órád van heti szinten az adott tantárgyból."

Ezt mégis hogy? Heti 4 óra van matekból szept-januárig tart az 1. félév, az azt jelent, hogy 4*5=20 jegye kéne legyen? Hát, egy heti egy órás tantárgyból meg 5? Szerintem soha nem volt nekem ilyen.

2021. jan. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!