Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni pocak eltüntetése...

Szülés utáni pocak eltüntetése + teherbeesés?

Figyelt kérdés

Előző terhességem sajnos nem ért pozitívan véget, és a lelki fájdalom mellett maradt egy hatalmas pocak, szétnyílt hasfallal. Végeztem loveyoubelly gyakorlatokat, de nem bizonyultak hatásosnak. Valószínű élőben többet segít, de a környékünkön nincs ilyen.


Eljött az idő, hogy ismét próbálkozzunk, félő, hogy nehogy kifussunk az időből :( így most nem opció, hogy egy-két év szünetet tartsunk, amíg visszaáll testileg minden a régire.


Így viszont nagyon szarul érzem magam a bőrömben. Mindenki gratulál a babához, szomorúan kell jelezzem nekik, hogy ez nem az. Vékony alkathoz nagy pocak - én sem gondolnám másként...


Tudtok esetleg valamilyen lehetőséget hogyan tudnám levinni a hasat? Szerintem van rajta fölösleg is, meet szülés után visszamentem 55 kg-re, most viszont 58 vagyok. Ha ez a hónap nem jött össze érdemes lenne kihagyni egy-kettőt? Ennél többet nem mernék, sőt ezt sem igazán, a fent említettek miatt :( nem is tudom ha ennyi idő alatt lesz-e eredmény.


Lenne esetleg valamilyen ötlet olyan diétára, ami mellett próbálkozni lehet teherbeeséssel is? Vagy olyan enyhe sport?


2017. jún. 10. 05:42
 1/8 anonim ***** válasza:
A sebed rendesen helyre jött? Császár után azért javasolnak egy kis szünetet, és nem véletlen. Én a hasam sem erőltetném, ha nemrég szültél, három kiló azért nem olyan vészes.
2017. jún. 10. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ennyire szétnyílt hasfalat kizárólag műtéttel lehet "kezelni". Azért is, mert idővel sérv fog jelentkezni, akkor meg sürgőssé is válik.


Keress fel egy általános sebészt. A vizsgálat rövid és fájdalommentes. (Háton fekve, felemelt fejjel a sebész finoman megnyomkodja, tapogatja a hasadat, ennyi.)

2017. jún. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is császár volt, majd bevérzett és felszakadt a vágás helye 1 hét múlva, ömlött a vér belőle. Elég annyi, hogy 3 helyen volt nyílt sebem több, mint 2 hónapig és utána 4,5 hónappal mertem először óvatosan biciklizni (nekem a cardio mozgást javasolták a fogyáshoz), addig semmit. 20 percig se tekertem és bevérzett egy helyen. Egy hónapg megint semmit sem mertem csinálni.


Az orvos az elején azt mondta, hogy ezzel 1 évig eszünkbe se jusson a második baba gondolata és igaza volt. Most már majdnem 7 hónap telt el és kezdek merni úgy mozogni, ahogy régen, de sport terén harmad annyit erőltetek a hasfalamra, mint előtte. Nemsokára megyek vissza kontrollra, de az biztos, hogy mi az 1 évet kivárjuk, talán 2-t is. Nem akarom annyira nyomorultul érezni magam újra, főleg hogy már itt van egy aktív kicsi velem, akiért felelős vagyok.


Nem tudom, miért szorít az idő, de jól gondold át, mert már nagyobb a tét.

2017. jún. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Halálos beteg vagy vagy mégis milyen időből futnál ki?

Szerintem kérdezz meg egy sebészt és egy nőgyógyászt hogy mennyire vészes a helyzet és merj-e vállalni egy terhességet így.

3kg? Ugye most viccelsz? 😹

(Amúgy tudom milyen, tőlem/szüleimtől/barátaimtól középiskolás korom óta kérdezgetik hogy terhes vagyok-e, most 30 vagyok 2 kicsi gyerekkel, szétnyílt hasfallal és 2 hét múlva műtenek a terhesség végén kialakult köldöksérv miatt... ) Mennyi idő telt el a szülés óta?

2017. jún. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de hol írtam egy szóval is hogy császárral szültem? Normál szülés volt, viszont a nagy pocak tönkrevágta a hasizmomat. Lehet félreérthető volt amiatt, mert hasfalat írtam, elnézést. Viszont a loveyourbelly említéséből lehet következtetni mire értettem. Egyébként 7 hónapja szültem.
2017. jún. 10. 10:23
 6/8 anonim ***** válasza:
9 hónap kell a testnek a regenerálódáshoz, ezt nem mondták?
2017. jún. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Normál esetben úgy van, viszont én azt veszem észre hogy hónapról hónapra inkább rosszabbodik a helyzet, mint javulna. Szó szerint hatalmas háj van a hasamon. :(
2017. jún. 10. 13:10
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, ami veled történt. :(

Esetleg a cukros kismamáknak ajánlott ch diéta? Az biztos nem árt szerintem, de a dokid biztosan tud neked segíteni, hiszen minden szervezet más, meg ő ismeri az esetedet, adottságaidat.

Mihamarabbi sikert kívánok!

2017. jún. 11. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!