Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért néz mindenki hülyének,...

Miért néz mindenki hülyének, hogy nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, szeretem a piciket nem erről van szó, de túlságosan nagy falatnak találom azt, hogy felneveljek egy gyereket.Egy életen át tartó idegeskedés, főleg ha tini lesz. Aggódás és nap 24 órában való helytállás. Úgy érzem az én idegrendszerem (már ilyen fiatalon így gondolom) gyenge egy gyerek felneveléséhez de mindenki azzal jön, hogy ez meg fog változni és csak a szám jár és meg fogom bánni de úgy érzem én képtelen lennék erre, bestresszelnék, idegesít ha sír egyfolytában valamint rettegnék, hogy beteg lesz vagy bármi baja esik. Egyszóval nekem úgy érzem könnyebb lenne az életem gyerek nélkül. Szerintetek is bajom van?
2017. jún. 10. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs bajod! Ha nem hát nem...Ha változik a véleményed, akkor meg teszel a dologért. Ennyi!Én pl a 2 gyerekemet szeretem (terveztük őket), de más gyerekeket nem különösebben :P ....
2017. jún. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban így érzed, akkor ne vállalj, ez szabad döntése mindenkinek, csak meg kell találni hozzá a megfelelő partnert. Inkább, mint hogy úgy szülj, hogy belül tiltakozol ellene.
2017. jún. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen semmi bajod, teljesen normális félelmeid vannak a dologgal kapcsolatban. Ezek az aggodalmak általában mindenkiben megfogalmazódnak és ezek jó dolgok. Van felelősségérzeted ez csak ennyit jelent. Tudod, hogy a gyerek nem egy játékbaba, amit félretehetsz vagy kikapcsolhatsz, felelősséggel tartozol érte. Ez szuper, főleg, hogy még gyermeked sincs. Mégis úgy tűnik, hogy még nem vagy felkészülve a gyerekre. Valószínű, hogy ez tényleg változni fog. Akkor ha majd vágysz is rá, akkor elég lesz vállalni. De az mindenképpen jó, hogy gyerek nélkül is reálisan látod a dolgokat a gyerekek körül.
2017. jún. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom utolso! Jol esett amit irtal!
2017. jún. 10. 22:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel a nők nagy része így van. Legalábbis a felelősségteljesebbik része....

Aztán szülnek, boldogok és edződnek. Ami nem öl meg.....

Van egy 60 éves kolleganőm, akinek nem született gyereke. Szörnyen bánja. Ami viszont rögtön szemetszúr, hogy maga is megmaradt gyereknek. Én boldognak láttam, amíg meg nem halt az anyja. Többé nem volt gyerek, de anya sem. Teljesen megtört. Szerintem ez nagyon szomorú.

2017. jún. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

semmi bajod nincs. en 55 evesen orulok hogy nem szultem meg a gyereket hanem elvetettem amikor terhes voltam . sose hianyzott , ha nem szereted a gyerekeket nem is fog.

nem a gyerek az elet ertelme, legalabbis nem mindenkinek.

2017. jún. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!