Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg rossz anya leszek?...

Tényleg rossz anya leszek? Nem akarok egy szobában aludni a babával, mindenki elítél emiatt, lentebb-

Figyelt kérdés
A család babáiból kiindulva nem szeretném. 6 4 év alatti gyerek van szűkcsaládi körben, ebből egyetlen egy -3 éves - sikerült átszoktatni a különalváshoz. A többi jelenleg is az anyjával egy ágyban alszik 3-4 évesen is. Mindegyikőjüket zavarja már de nem megy az elszoktatás, hónapok óta szenvednek, valaki már feladta marad a gyerek az ágyban. Én ezt nagyon-nagyon nem szeretném. OK, lehet hogy az én babám nem ilyen lesz, könnyen menne, de nem szeretném ezt a tortúrát végigcsinálni, így a mellettem lévő szobát rendeztem be neki . Természetesen légzésfigyelőt, bébiőrt vettem, és nem azt tervezem hogyha sír nem megyek át hozzá vagy ilyesmi, csak nem szeretném hogy velem aludjon. Tudom hogy nehéz lesz átmászkálni és hullafáradt leszek (4 hetem van szülésig) de ettől miért leszek rossz és felelőtlen? A családom szerint megfog halni bölcsőhalálban megfog fulladni stb ha nem alszik mellettem...
2016. márc. 26. 12:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk is első perctől kezdve külön volt.Ha sírt átmentem,de nem vettem ki,simogattam,énekeltem neki,stb.Persze miután minden le lett ellenőrizve(éhes-e,tele van-e a pelus,stb.)Nyugi,te fogod jól csinálni.Persze vannak ellentétes vélemények,de nem kell foglalkozni vele.
2016. márc. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk mindkét gyerek külön szobában volt/van tőlünk,épp azért amit te is irtál hogy nem akartam utána az átszoktatással szenvedni,meg mindenkinek meg van a saját "helye"
2016. márc. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
66%

Nem leszel ettől rossz anya, de aztán ha megszületik a pici, akkor meg lehet te is máshogy fogod csinálni.

Mi is sok mindent tervezetünk, hogy ha majd megszületik a kisfiunk, akkor majd így meg úgy fogjuk csinálni...Hát, ja, bizonyos dolgokat úgy csinálunk, másokat meg nem...:)

Más látni és más lakni.:)

De nincs ezzel a hozzáállásoddal semmi gond.

2016. márc. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
35%

Te csinálok jól, hidd el! A napokban több ilyen kérdés is volt, hogy a néhány éves gyereket szeretnék már átpakolni a saját szobájába és nem megy, mert SZENVED a gyerek. És ez baromira nem gyerekfüggő! Persze hogy kétségbe esik egy tipegő, ha elszakítják a megszokott közelségből! Igazából ők okoznak lelki fájdalmat a gyereküknek, nem te!


Nekünk van egy heverő a gyerekszobában én kb. 7 hetes koráig aludtam ott. Azt is nyilván a saját megnyugtatásomra, talán fölösleges volt az is, bár az első néhány hét így egyszerűbb volt, amikor nem aludt hosszabbakat. Szóval észre se vette, hogy már nem vagyok ott éjjel.

2016. márc. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%
20 hónapos a gyerkőcöm és az első naptól külön szobában van, soha nem aludt még velünk egy ágyban. Kiegyensúlyozott gyermek, akit délután és este is elég csak letenni a kiságyába és önállóan elalszik, mi pedig úgyszintén kipihentek vagyunk, akik ráadásul szeretnek kettecskén lenni az ágyban.
2016. márc. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
59%

Nem hiszem, hogy bármi baja lene a babádnak, ha külön alszik.

Nem tudhatod, hogyan fog alakulni. Lehet, hogy jó alvó lesz és kis ringatás után szépen megtalálja majd a cumiját/ujját/rongyiját és reggelig alszik (ez a nagyobbik fiam), de lehet, hogy nagyon rossz és te szoksz át az ő szobájába egy matracra vagy végül mégis magad mellé veszed, ha minimum négyszer kelsz fel hozzá éjszaka és egy óra, amíg visszaalszik és csak cicin hajlandó (ez a kisebbik fiam, akinél mindent ugyanúgy terveztem csinálni).

Egyébként a családban két olyat is ismerek, akiknek külön szobájuk volt, valamilyen indokkal mégis éjszaka legalább egyszer átjártak még kisiskolás korukban is. Egy másik kisgyerek meg idáig szépen megvolt a szobájában, bár éjszaka ébredt, de eljátszott magában, viszont mostanában teljes csendben kijár a nappaliba. Szóval akadnak ilyen "rémtörténetek" is :)

2016. márc. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

De érdekes hogy ennyien emellett vagytok :)

Nálunk mindenki azt mondja, hogy úúúristen ilyenről még nem is hallottak, semmiképpen nem ajánlják stb.

Akárhogy pórbálom indokolni nem értik meg. Tegnap odáig jutottunk el egy beszélgetésben, hogy megkaptam a "hát te milyen anya leszel " kifejezést a családi ebédnél.

Iiigen arra egyébként én is gondoltam hogy nem tudom kivitelezni olyan helyzet lesz (pl amit ketten is írtatok) de nagyon remélem hogy menni fog

2016. márc. 26. 13:23
 8/24 anonim ***** válasza:
50%
3 hét múlvára vagyok kiírva, nálunk is így lesz. Annyi a különbség, hogy lesz egy heverő a babaszobában, ha beteg vagy nyűgös, ott tudok vele aludni, de akkor sem egy ágyban.
2016. márc. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
48%
Az a normális ahogy te fogod csinálni. Nem egészséges lelkileg se a gyereknek se a szülőnek ha egy szobában alszanak.
2016. márc. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Ja igen... és a másik dolog, lehet hogy ez most önzően fog hangzani de kell a privát szféra nekem is és a páromnak is (legalább alvásnál, nyilván ha ébren van velünk lesz - ha nincs itthon velem - és foglalkozok vele, nem vagyok az a típus aki csak letenné a tv elé egy napra, de valahogy tényleg nemtudom elképzelni az együtt alvást. Erre szintén azt a választ kaptam hogy az anyaság rengeteg lemondással jár és nem értik hogy képzelem, minek vállaltam be ha ennyire nem érdekel a baba...
2016. márc. 26. 13:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!