Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák ti, hogy...

Egyedülálló anyukák ti, hogy viselitek lelkileg, mennyire segít az apuka, anyagilag, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
1 hónapba otthagytam a volt élettársamat, mert bántalmazott már másodjára ráadásul a 7 hónapos kisfiúnk előtt. Visszaköltöztünk a szüleimhez. 1 hete voltam a bíróságon panasznapon, kértem az elhelyezést, gyerektartást, kapcsolattartást. És eddig én kértem tőle, hogy itt nálunk nézze meg a kicsit, de ő neki így nem tetszett, és egy hete az utcán megállt a kocsijával kikapta a gyereket a babakocsiból és elvitte, rendőröknek kellett szólni, hogy visszaadja. Azt mondták míg nincs elhelyezésről papírom addig neki is ugyanannyi joga van. Folyamatosan sérteget, fenyeget smsben. 1 hónap alatt 8 kilót fogytam, teljesen kivagyok már és még mennyi minden lesz ezek után, mert gondolom vele semmiről se lehet majd megegyezni a bíróságon se.

2017. jún. 16. 10:00
 1/2 anonim ***** válasza:
A gyerekhez ugyan annyi joga van, mint Neked, ha együtt vagytok ha nem. Ha a gyermeket nem bántalmazta, nem is bántalmazná, csak Téged, akkor valószínűleg, nem fogják (sajnos) megvonni a felügyeletét. Amúgy próbálj örülni, hogy kiléptél egy bántalmazó kapcsolatból, gondolj bele új életet kezdhetsz. Azon gondolkodj, azt hogyan építed fel. Sajnos amíg a bírósági perek le nem zajlanak, az ilyen agresszív állat nem fog változni, dühős lesz mert nem tudott Téged irányítani, mertél lépni. Egy gyenge barom, aki most elvesztette a kontrollt a gyenge nő felett. Ezzel meg kell küzdened. Nem kellett volna egy erőszakos emberrel elkezdeni már járni sem, (ne mondd, hogy nem volt ilyen,mert mindig van előjel, hogy valaki előbb utóbb képes megütni egy nőt) nem gyereket szülni neki, de mondjuk késő bánat, de ezzel most meg kell küzdened. Remélem látleleted van a bántalmazásokról?
2017. jún. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amíg a gyereket nem bántja, pontosabban amíg nem tudod bizonyítani, hogy bántja addig tényleg ugyanannyi joga van hozzá. Ez a későbbiekben akár közös felügyeletet is jelethet (ha apuka akarja és nem bántja) tehát egy hét nála, egy hét nálad. Ismerek ilyen családokat.
2017. jún. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!