Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyereket egyedül nevelő...

Gyereket egyedül nevelő anyukák, hogyan bírjátok? Főleg lelkileg?

Figyelt kérdés
Mennyi idős a gyerek/gyerekek? Mennyire viseli/viselte meg hogy az apját nem látja minden nap? Az enyém most még kicsi,annyira nem is érti a helyzetet, azt gondolja apa dolgozik. Hogyan lehet lelkileg egészséges, boldog felnőttet neveli a gyermekből egyedül? Közben úgy hogy én se savanyodjak be? Nem szeretek emberekkel találkozni, mert úgy érzem sajnálkoznak felettem, hogy a férjem elhagyott és talált mást.
2017. máj. 4. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
9 hónapos a fiam. 5 hónapja nevelem egyedül. Nem viseli meg, addig is szinte csak velem volt egész nap, minden nap. Ritkán látja az apját, havonta max egyszer. Pontosan ugyan ezt érzem mint te, utálom hogy mindenki sajnálkozik, hogy elhagyott. Az ő vesztesége, hogy nem látja felnőni a fiát. Meg vagyunk így ketten is, de nagyon magányosnak érzem magam. Bár jobb, mintha nem hagyott volna el, mert a végére már nagyon rossz lett a kapcsolatunk. Már nem is ismerek rá, mintha nem is ugyan az az ember lenne akit megszerettem.
2017. máj. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A valaszom egy szoval : sz@rul !


6 honapos koratol nevelem egyedul, masfel eve. Nekem sajnos semmi csaladi segitseg nincs.


Viszont sok baratot talaltam a kulonbozo gyerekfoglalkozasokon, ok rengeteget segitenek, ez lelkileg is jo.

De az estek es a hetvegek nagyon maganyosak. :(

2017. máj. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szülőként vagyok érintett, hanem félig-meddig a másik oldalról. Anyu 1-9 éves korom között egyedül nevelt. Utána úgy alakult, hogy újra egymásra találtak a szüleim (azóta is együtt vannak - most 34 vagyok), de tulajdonképpen utána is anyu nevelt.

Arra emlékszem, hogy mindig tartalmasan töltöttük az időt, esténként szuper volt a meséit hallgatni, nekem csak jó emlékeim vannak arról az időről, amikor ketten éltünk. Apuval természetesen találkoztam, azt is szerettem (csak a barátnőjét nem - pedig nem miatta mentek szét anyuval). Ami más volt mint utána hugomnál az talan az, hogy nekem sokkal hamarabb kellett önállósodnom...értem ezalatt az apróbb besegítéseket a lakásban...pl. elsős koromban a szobám teljes takarítása az én feladatom volt (kivéve ablakpucolás), az életünk elég szervezett volt, hogy minden beleférjen. Ennek viszont most az előnyét látom: nem gond, hogy rendet tartsak magunk körül és a családom életét is próbálom rendesen szervezni.

Szóval én teljesen kiegyensúlyozott maradtam, bár az tény, hogy madarat lehetett volna velem fogatni, amikor a szüleim újra összejöttek, ráadásul tesóm is született. :-)

2017. máj. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez kedves tortenet elozo :)

Remelem az en gyerekem is igy velekedik majd 20-30 ev mulva :)

2017. máj. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a terhességem közepe óta vagyok egyedül, hát az első egy év pokoli volt, végigszorongtam, sokat sírtam. Aztán szép lassan kialakult a közös életünk, most már bölcsis a kislányom, visszakaptam némi szabadidőt is. Ami nekem segített: hasonló sorsú barátok, minél több, sok közös program, illetve az, hogy minden héten megpróbáltam valami olyasmit is beiktatni, ami tényleg csak a saját örömömre szolgál, akár csak 1-2 órát (edzés, akár autózás egyedül, beülni kávézni barátokkal), ez jól oldotta a stresszt. Azt egyébként nem értem, miért írjátok, hogy szégyenkeztek a helyzet miatt.... Büszkének kell lenni, de nagyon, hogy ezt a k...a nehéz feladatot egyedül visszük a hátunkon és szépen helyt állunk! Sokan beleroppannának. Én attól nem félek, hogy a kicsimnek baja lesz a nehezebb családi háttér miatt. Tapasztalataim szerint azok kallódnak el, akiknek mindent a feneke alá tesznek. Aki kénytelen megküzdeni dolgokért, pl. jól tanulni, hogy továbbtanulhasson (mivel nincsenek milliók a főiskolára), az szinte mindig jobban boldogul, talpraesettebb lesz, jobban tudja értékelni, amit megkap.
2017. nov. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!