Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki 16-17 évesen szül az...

Aki 16-17 évesen szül az mégis mit vár az élettől?

Figyelt kérdés
Azt hiszik hogy apuka igazgatóként hazavisz nettó 800-at,családiház,autó,nyaralás, mint az amerikai filmekben vagy mi?
2017. jún. 17. 05:59
 1/10 anonim válasza:
29%
igen sajnos ezt, otthon babázik talán főz mos takarít és az apuka pénzeli
2017. jún. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Napi mijészülatizenéves kérdés. Milliószor le lett írva, ezek a kis p.csák akkor is szülni fognak, ha naponta kétszer írjátok ki a kérdést.


A megoldás a a nagyszülők farba rúgása lenne, valamint az afrikaiak mintájára ösztöndíjprogram, ahol a pénzt azért járna, ha ezek az ostoba, viszkető valagú p.csák azért kapnának pénzt, ha tanulnának, NEM szülnének és stabil fogamzásgátlást használnának. Terhesség esetén ösztöndíj megvonás, szigorú gyámügyi felügyelet, hogy a gyereknek legalább legyen esélye a normális életre. Csak ez náci dolog.

2017. jún. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Aki 16-17 évesen szül, az nem vár el semmi ilyesmit, mert nem is gondolkozik előre. Pontosabban amikor szül, akkor már lehet, hogy megbánta, de amikor felcsináltatta magát a fiúval, akkor biztosan nem gondolt a következményekre.
2017. jún. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
a legtobben 16-17 evesen nem direkt szulnek, veletlen esnek teherbe... ennyi idosen mar nem szegyen, ha valakinek parkapcsolata van, es bizony szuksegletei. meg fogamzasgatlo szedese mellett se 100%os a vedelem, a gumi kiszakadhat, etc.. NINCS 100%os vedelem. ahelyett, hogy masok dolgaval foglalkoztok, lehetnetek kicsit empatikusabbak is, bar ezt nem tudom, miert varom a gyk-s emberkektol, de gondoljatok bele, hogy mar az eleg lelki trauma egy ilyen idos lanynak, ha teherbe esik. oruljetek, hogy veletek nem tortent meg. pont.
2017. jún. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

4-es, ezzel a bullshittel lehet az ablakon kiugrasztani engem. A gyereket összehozni éleslövészet mellett sem egyszerű, nem is koton és foggátló mellett jönnek össze a becsúszott gyerekek, hanem beza kamaszos felelőtlenséggel. Jó, legyünk engedékenyek, évente 1 összejön így. És a többi? Na igen. Vannak ugye a nagyon pechesek, akiknél elég 1-2 felelőtlen kapura lövés, és már ott a gyerek, de a többség hónapokig játszik a tűzzel "áh, a múltkor sem történt baj" alapon, és hopp, elmaradt a havi vörös. Napi három ilyen kérdés van a gyerektopikban, hogy de csak kicsit rakta be, kicsit élvezett belém, megmosta...


Nem, velünk ilyen nem történt, mert 13-14 éves hülyegyerekként nem bsztunk, anyánk maximum fagyizni engedett el a fiúkkal, azt is délután négyig, esetleg lehetett filmezni a nappaliban. Fiú hazahúzhatott este nyolckor, a fater jó fej volt, hazavitte. Pár évvel később meg szimplán rettegtünk a terhességtől, TERVEINK VOLTAK, így inkább gumit húztunk.


És igen, van hozzá közöm, mert anyucit a gyerekkel jó ideig el kell tartani, rendszerint az adófizetők pénzéből, vagyis az enyémből. Is. Nagyon kevesen tudnak kitörni egy ilyen helyzetből. Ez nagyon szomorú és nem jó irány.

2017. jún. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Én 17 évesen szültem,gyerek mellett leérettségiztem, mérnöki diplomám lett. És a szülők nem segítettek. Igaz,a párom tartott el a gyerek 3 éves koráig,amikor is elkezdtem dolgozni. Nem olyan nagy tragédia ez,csak van aki kihasználja a helyzetet, nem megy el dolgozni, sorra szül, vagy mivel neki a gyerekkel kell foglalkozni,még sajnáltatja is magát. Aztán meg sír, hogy nincs pénz új ruhára,stb. Amikor ő nem tett érte semmit. Én azokat itélem el akik tényleg semmit nem tesznek azért,hogy máshogy legyen. Én bevallom, becsúszott, de boldog voltam. Azóta is együtt vagyunk párommal.
2017. jún. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Barátnőm 16 évesen szült, leérettségizett, elvégezte az egyetemet munka mellett, most csinálja a második diplomáját. Férjhez ment a gyerek apjához, együtt élnek, szeretetben.


Közben a férje is lediplomázott munka mellett. Az első egy évben segítették őket anyagilag a szülők, onnantól kezdve önellátóak. Nemrég saját házat vettek, igaz kellett hozzá valamennyi hitel is, de megvan mindenük, a gyerek jól nevelt, udvarias, érdeklődő tündérke. Most volt harmadikos, kitűnő lett a bizonyítványa.

2017. jún. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 jafnrétti ***** válasza:
100%

Nekem a 18 év alatti terhesség és gyerekvállalás volt a szakdolgozati témám. Nagyon dióhéjban igazából csak annyit lehet erről mondani, hogy tényleg minden eset más, minden fiatal lány más és más miatt lesz terhes ennyi idősen.

Ki azért, mert amúgy sincs nagyon más perspektívája, szegények is, nem is ösztönzik tanulásra, jó munkahely megszerzésére, így őszintén szólva tényleg mire várna, ha úgy bukdácsolja végig az általánost, és kínszenvedés neki a suli, és akár 16 évesen szül, akár 20 évesen, igazából ugyanúgy egy zsákfaluban fog élni munka nélkül, ráutalva másokra. Persze ha nem lennének gyerekei, vagy nem ilyen fiatalon, több esélye lenne kitörni ebből, de ez elég összetett dolog ahhoz, hogy most itt belemenjünk.

Van, aki csak szimplán nem jól védekezett, vagy nem védekezett sehogy, mert fiatal, és azt hiszi, ez vele nem történhet meg, csak másokkal.

És persze, olyan is van, akinek púp a hátán a tanulás, és azt reméli, hogy majd otthon elbabázik, és ezáltal felnőtt lesz, és akként is fogják kezelni.

Mivel fejben még egy tizenéves általában nincs ott, ahol egy felnőtt, van, amelyik tényleg nem gondol bele, hogy a távolabbi jövőjét mennyire nehezíti meg magának.

Bár teszem hozzá, én elég sok olyannal is találkoztam, aki 16-17 évesen szült, baba mellett estin, levelezőn befejezte a középiskolát, esetleg szakmát is szerzett, és elment dolgozni, mint bárki más. Nem azt mondom, hogy ezt így kellene csinálni, és hogy ez követendő példa, már csak azért sem, mert egy elég fontos korszakot nem tud a maga teljességében megélni a fiatalon szülő anyuka, de azért azt is hozzátenném, hogy szinte mindegyiküknél volt is valami probléma a családban, ami esetleg kívülről nem látszott, de ezek miatt a problémák miatt nem is tudták (volna) a kamaszéveik végét úgy megélni, mint egy jól funkcionáló családban.

2017. jún. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Jafnrétti ha publikus lesz a szakdolgozat szivesen elolvasnàm :)
2017. jún. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 jafnrétti ***** válasza:
Ha eljutok a gépemig, szívesen elküldöm e-mailben :)
2017. jún. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!