Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bébiszitterkedéshez tudnátok...

Bébiszitterkedéshez tudnátok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés

Láttam egy álláshirdetést, hogy nyárra egy család segítséget kér egy 8hónapos baba körül.

Szeretnék jelentkezni a munkára, szerdán lesz a találkozónk, tudnátok tanácsokat adni?

Nem csináltam még ilyen munkát, tudom nagy felelősséggel jár szeretném jól csinálni!

Másodéves egyetemista vagyok.

Még nem tudom hány órát kellene a babával lenni naponta, gondolom ez határozza meg mennyi mindent kell csinálni vele.

Voltatok már ilyen idős kisbaba bébiszitterei? Tapasztalatok?



2017. jún. 19. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Nem sok esély van rá, hogy egy tapasztalatlan lányt keresnek. ...
2017. jún. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jó. De ha mégis engem választanak? Egyszer mindenkinek volt első.
2017. jún. 19. 11:29
 3/10 A kérdező kommentje:
2017. jún. 19. 11:30
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
De könyörgöm itt egy csecsemorol van szo
2017. jún. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%

Hiába vagy egyetemista, ostoba libus vagy, ha megsértődsz és lepontozod a válaszokat. Pedig igazuk van. Senki nem bízza a csecsemőjét tapasztalatlan kislányra. Nem a korod a baj, hanem hogy nem tudod, mit kell csinálni egy csecsemővel.


(Ha lennének kisebb testvéreid és lenne rutinod etetésben, öltöztetésben, pelenkázásban, fürdetésben, stb. akkor más lenne a tészta. Babát kb. képről láttál eddig, abból a kérdésedből kiindulva, hogy az órák számától függ-e a babával végzett tevékenységek jellege.)


Az én gyerekemen ne tanuljon senki babát megfogni, hidd el, hogy az anyukák mintegy 120%-a így van ezzel. Senki nem rosszindulatból mondja, hogy nem vagy alkalmas, én magam is egy rakás szerencsétlenség voltam, amikor megszületett a kisfiam, így utólag tudom, hogy mennyire mérhetetlenül voltan ügyetlen, rutintalan, stb. Senki nem az anyjában tanulja nyilván, de ne más gyerekén tanulj meg csecsemőt ellátni. Menjél nyáron fagyit árulni, krumplit sütni, zöldséget csomagolni, tökmindegy. Vagy keress ovis, iskoláskorú gyereket, akire lehet vigyázni, de ne csecsemőt, könyörgöm!

2017. jún. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

szia, én voltam, vagyis sokkal kisebb volt a törpi mikor kezdtem.

Mit kell vele csinálni?

mindent amit akkor kéne, ha a tiéd lenne. Mivel 8 hónapos, gondolom már hozzátáplált, vagy neked kellene elkészíteni az ételét(főzelék, pép ilyesmik) vagy pedig üveges bébiételt adni.


Nálunk így nézett ki egy nap:

reggel odamentem, amikor a kicsi felébredt akkor tisztába tettem, ha kellett lefürdettem(durván kakis pelus) utána megcsináltam a reggelijét, ez 8 hónaposan tápszer volt.

Utána játszottunk, énekeltem neki, mondókáztam, építettem ő meg lerombolta stb...

ezután tízóraizott, ez általában gyümölcsös bébiétel volt, peluscsere, majd babakocsiba raktam és elmentünk sétálni. Ezalatt ő aludt. Ébredés után játszottunk, majd ebédelt, játszottunk tovább, majd letettem délutáni alvásra. Mire felébredt hazaértek a szülők.

2017. jún. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

#6-os, tök aranyos vagy, hogy így leírod, de ugye nem gondolod komolyan, hogy rá lehet bízni valakire egy idegen csecsemőt, akinek pontokba kell szedni, hogy miből áll egy baba alapellátása. Én szülés előtt csecsemőápolás témakörben sokat olvastam, videókat nézegettem, voltam szülésfelkészítőn, mégis az első hetekben gyakran a hideg veríték vert ki a rám szakadt felelősségtől és attól, hogy éreztem milyen ügyetlen és sokszor tehetetlen vagyok.


Kedves kérdező, mindegy, hány órát kell töltened a babával, mindent tudnod kell, amit egy saját baba ellátásához is tudnod kellene. Ha fél órát is vagy vele példaképpen, pont abban a fél órában is lehet bármi: evés, ivás, bekakilás, bukás, fürdetés, átöltöztetés, éktelen sírás kitudja mi okból, elesés, fejbeverés, láz, félrenyelés, altatás, játék stb.

2017. jún. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen utolsó, persze tudom. Nekem is voltak nehézségek az elején, főleg hogy ugye minden gyerek más, és hiába írta a doboz hogy hány kanál tápszer kell mennyi vízhez ha ez kevés volta jó étvágyú törpének, vagy ugye az érzékenyebb bőrű babáknak jó ha minden peluscserénél tiszta vízzel lemossuk a popsiját, és hogy tényleg hatalmas felelősség, hiszen még szólni sem tud hogy mi a baj.


Én azt hittem nem lesz nehéz, mivel csecsemőgondozással kapcsolatos szakon tanultam egyetemen, emellett csecsemő és gyermek elsősegély és újraélesztési tanfolyamot végeztem, de még így is voltak olyan helyzetek mikor hirtelen nem tudtam mit tegyek hogy a legjobb legyen. Úgy én sem vágnék bele, hogy semmi de semmi tapasztalatom nincsen, de nem is alkalmaznék.


Kérdező, javasolnám hogy ha bébiszitterkedni szeretnél, akkor inkább óvodás, kisiskolás(5-10 éves) korosztállyal próbálkozz, ők már többé-kevésbé önállóak, el tudják mondani mit szeretnének vagy mi a baj.

2017. jún. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én három évig tanultam csecsemő-és kisgyermeknevelőnek. Kórházba és bölcsődébe is jártam gyakorlatra. Ennek ellenére mikor saját gyereket vállaltunk akkor tapasztaltam meg, hogy milyen egész nap egy kisbabával. Eszembe nem jutott volna egy év alatti gyerekre vigyázni. Felügyeltem nyári szünetben másfél évesre és 2 év felettire, de hát egy olyan kicsiért felelősséget vàllalni hatalmas feladat.Mondjuk, mint Anya a szülőket sem értem. Egy 8 hónapost idegenre nem bíznék, kivéve ha bölcsibe adják.Kedves Kérdező én is voltam diák, persze jól hangzik, hogy kisbabára vigyázunk, de hát előfordulhat hasfájás, jöhet a foga és akkor nem hiszem, hogy egyszerű lesz neked semmi tapasztalat nélkül.
2017. jún. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Figelj, a két szép szemedért nem fognak alkalmazni.


Tudod, mit kell csinálni, ha sír, hogyan pelenkázd, készíts neki kaját, hogyan öltöztesd.

Ha elesik, mi a teendő, ha a fejét csapja oda...

Tudsz újraéleszteni?


Ezek a minimum dolgok (meg nem árt valami gondozói befejezett vagy folyamatban lévő tanfolyam, pl.), amit én elvárok egy szittertől, nem egy egyetemista, gyereket sosem látott suhancra bízom, már bocs.

2017. jún. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!