Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukak! Ti nem varjatok,...

Anyukak! Ti nem varjatok, hogy veget erjen ez a nagy meleg?

Figyelt kérdés
1 hos a lanyunk. Szeretem a nyarat, ea mivel viszonylag hamar felepultem es o is nagyon nyugodt baba, nem zarkoztunk be. Sokat jarunk sogoromekhoz, baratokhoz, baratnokhoz, jovo honapban Bogacsra is lemegyunk egy barati tarsasaggal (addig a lanyunk anyuval lesz, aki imadja). Itthon is van ezer dolog, vannak allataink, akikrol en gondoskodok (ha parom itthon van, o) de nem tudom, ti, hogy vagytok vele, de en oszt/telet akarok. Hianyzik a suli (gyogyszertari szakasszisztens kepzes, estin), hianyzik maga a hangulata az osznek/telnek. A nyar a bulikrol, strandolasrol szol, de ezekre annyira nem vagyom mar. Persze jo lesz kicsit ellazulni Bogacson, mert sok a munka, a babank non stop muszakot jelent :) de alig varom azt mikor mar lehul a levego, be lehet gyujtani a kandalloba, le lehet ulni egy jo konyvvel a babaval az olembe. Az elso karacsony, az elso szilveszter. En ezeket jobban varom, minthogy de jo nyar van.. normalis ez az erzes? Mad is igy van vele vagy huzzak a verbe es oruljek, hogy meleg van es jo ido? :) (A nyarban egyebkent a hirtelen kialakulo viharokat szeretem nagyon..)
2017. jún. 21. 13:34
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
67%

ja,szerintem is elég visszataszító ez az észosztó stílus,de az ikes igék nem nem mennek,ha ennyi időd van inkább ezt tanuld meg!

-gondoskodok---gondoskodoM

-foglalkozok---foglalkozom

2017. jún. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 A kérdező kommentje:
Én nem okoskodtam, csak nem értem, hogy nem lehet egy fél éves mellett olvasni. Én, mikor fél éves lesz is ugyanúgy fogom csinálni a dolgom, lehet, hogy tovább tart, mert többet kell vele foglalkozni, de én nem leszek az az anyuka, mint amilyen kérdéseket itt olvasni, hogy nincs időm semmire. Miért hiszi mindenki azt, hogy megáll az élet, mert babája van? Ha nincs időtök olvasni, nem jártok el kozmetikushoz sem, fodrászhoz sem? Én, szégyen nem szégyen még oda is menni fogok a jövő hónapban azon napok egyikén, mikor apa itthon lesz. Én nem akartam kötözködni, a kérdésem tényleg csak arra irányult, hogy nem unjátok-e a nagy meleget, de mikor belém álltatok, hogy nem fogok tudni olvasni, akkor azt nem hagyhattam szó nélkül. Honnan tudjátok, hogy milyen lesz a babám fél év múlva? Lehet, hogy a fogzás se lesz vészes. Most is ordíthatna és toporzékolhatna, mert olyat is láttunk. Ez általánosítás, az ilyet nem szeretem! És az olyat se, hogyha azt hiszik, hogy megáll az életem, mert gyermekem van! Nem, nem áll meg! Csak alkalmazkodom hozzá.. és azok az anyukák, akik otthonról dolgoznak? Nekünk az állatok is munka, azért foglalkozom ennyit velük, hasznot termelnek. Tehát mondhatni itthonról dolgozom, mint maszek munka és igen is tudom csinálni most is, fél év múlva is. Arról nem tehetek, hogy nekem van egy olyan férjem aki segít a ház körül, hiába dolgozik két helyen és arról sem tehetek, hogy nem tudok szoptatni, de nem kell irigykedni amiért ennek hiánya miatt könnyebben tudok kimozdulni bárhová. Próbáltam szoptatni, de mivel császáros voltam, nem ment. Szenvedtem én eleget a felépülés alatt pont azért, hogy tudjam csinálni a dolgom, mert nem magunkért dolgozunk már, hanem a lányunkért. Sőt! Hogy fokozzam a felháborodást, nemsokára méheket is fogunk venni és disznót is - a disznóvágásban én is fogok segédkezni addig anyukám lesz a picivel. Azért, mert ebből is pénz van és a pénzt nem magunknak, hanem neki teremtjük elő, hogy minél többet tudjunk neki adni magunkból is, és anyagilag is. Egyébként nem ez az első eset, hogy olvasom itt a gyakorin, hogy lehurrogják azon anyukákat, akik dolgoznak.. kisbaba mellett nincs háztartás.. de van! Mert muszáj! És részemről ennyi.. mostantól csak akkor válaszolok, ha a kérdésre válaszoltok!
2017. jún. 21. 16:13
 23/55 A kérdező kommentje:
A kandallót én mondtam! Tényleg nem könnyű fával fűteni pici baba mellett, de én jobban szeretem, mint a radiátort, hangulatosabb és melegebb is van tőle.
2017. jún. 21. 16:15
 24/55 A kérdező kommentje:
A vizet én is, bár inkább tóban szeretek fürdeni, mint strandon. Kérdés: ti szülés után felvennétek bikinit? Úgy, hogy császárosak voltatok? Pont a bikini vonalnál van a vágás..
2017. jún. 21. 16:17
 25/55 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszi mindenki, hogy megáll az élet és elárulom, másnak is sikerült már ellátni a háztartást, neadjisten egyetemet végezni akár több gyerek mellett is, nemhogy olvasni. Csak tudod, nem minden gyetek egyforma és vannak nehezebb időszakok, sőt, olyan is előfordul, ami nem tervezel, mégis meg kell oldanod. De te ezt az óriási tapasztalatoddal biztosan vágod, kár is magyarázni. ;)
2017. jún. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 A kérdező kommentje:
Nincsen óriási tapasztalatom, honnan veszitek ezt? Nálunk is volt már olyan, hogy jött egy front és kiderült, hogy a babám frontérzékeny.. na akkor az állatok kicsit vártak és bár ki voltam merülve, mentem megetetni őket. Lehet, a fogzásnál is lesz olyan nap, hogy üvölt, mint a sakál, de mihelyst elalszik, menni kell adni az állatoknak enni. Tudom, hogy minden gyerek más, de akármennyire problémás is egy gyerek, ha van segítség, szerintem mindent meg lehet oldani.
2017. jún. 21. 16:28
 27/55 A kérdező kommentje:

Olvastam itt, hogy babával nehéz elindulni bárhová is. Főleg télen. Télen miért lesz másabb?

Mi most is úgy indulunk el valahova, hogy előző este összekészítem a cuccait, meg a miénket és így nem kell kapkodni. De ezt is csak azóta, hogy egyszer megjártuk, hogy 2* is vissza kellett fordulni :D (láthatjátok, én se vagyok tökéletes, a kérdést is csak azért írtam ki, hogy beszélgethessek emberekkel, mert sokszor csak a babához és az állatokhoz tudok..)

2017. jún. 21. 16:31
 28/55 A kérdező kommentje:
Sokszor van, hogy fáradt is vagyok, bevallom, ma úgy nyomtam ki hajnalban az ébresztőt, hogy először nem értettem, miért nem hallgat el hát a tenyeremen húztam jobbra egy csíkot, annyira belém rögzült már a mozdulat csak épp a telefon nem volt a kezemben.. de muszáj.. mert haladni akarunk előre és az állatok nem várhatnak. Nektek nincsenek állataitok? (abszolút nem veszekedésképp kérdezem)
2017. jún. 21. 16:33
 29/55 anonim ***** válasza:
68%
nem, nincsenek állataink..egy kutya van meg egy macska, de általában a férjem eteti őket. Persze, amíg a kicsi kicsi volt, 1-2-3 hónapos, én is többet olvastam, mint most. Nekem van egy nagyobb is, most meg mindkettő itthon, velem, a kicsi már másfél éves. Most rohadtul nincs annyi időm, mint amikor szinte átaludta a napot a kicsi. Nem kell az észt osztanod...az enyém se fogzott nagyon, de amikor már csak 1x alszik napközben, az is jó, ha másfél óra, akkor ezt a másfél órát kell beosztanom, magamra. A férjem későn ér haza és akkor is a kinti munkákkal bíbelődik, szóval gyakorlatilag reggel 6-tól este 9-ig egyedül vagyok a két gyerekkel. És nem panaszkodom, de nem is tartom magam szuperanyunak, hogy hű, emellett még jut időm , igaz, kevés, olvasni, netezni, fordítani, stb. De lehetne több is. A heti kétszer fél óra futás is öröm, ha rábírom a férjem, hogy addig vigyázzon a kölykökre
2017. jún. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
52%
Jajj, de ki vagy a kakason,tyúkon. Nekünk van tyúk,kakas,kacsa, ló, kecske, birka. És nem egy. Birkábol ugy 100. Párom dolgozik, én a 2 éves fiammal minden nap ezt meg tudom csinálni. Ja és disznót ia vágunk sőt fel is neveljük. A fiam egyszer sem hagytam ott senkinek,hogy kozmetikushoz,fodrászhoz menjek. Megcsinálom magamnak. Attol még nem vagyok ősanya. Most végeztem levelezőn. És nekem nincs 'tervem", spontán ami jön az jön. A háztartás várhat, a gyereket meg magamnak szültem nem anyukámnak.
2017. jún. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!