Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek? Van választásom?

Ti mit tennétek? Van választásom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


18 hetes terhes vagyok, és nemrég elkezdtem dolgozni! Direkt olyan munkára jelentkeztem ami inkább szellemi megterhelést igényel, fizikai munkát nem ezért el se mondtam hogy babát várok. De kiderült hogy nemigazán ugy vannak a dolgok ahogy az meg volt beszélve.. Ma is kb 600kg-os raklapot kellett elvinnem kézi "békával" ami elég megterhelő volt..

Mit csináljak?? Próbaidő alatt vagyok, otthagyni nem akarom a munkát mert szükségem van a pénzre (nőgyógyász stb.). Mit lehet ilyenkor tenni?



2017. jún. 29. 17:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Szólhatnál, hogy terhes vagy, mert a próbaidő végéig sem kéne erőlködnöd.
2017. jún. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És azonnali hatállyal kirúgnak..
2017. jún. 29. 17:37
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem eleve azzal kellett volna indítanod,hogy terhes vagy!Úgy lett volna fair...

Gondolom a próbaidő három hónap,letelik,dolgozol még kb. egy hónapot,elmész szülni,aztán vagy két évig feléjük sem nézel.Szerinted mosolyogva asszisztálnak majd ehhez?Nem hiszem.

2017. jún. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem biztos, hogy kirúgnak, az is lehet, hogy könnyebb munkát kapnál, olyant, amilyenben megegyeztetek.

Egyébként pedig, most mi a rosszabb? Ha kirúgnak, vagy ha elvetélsz?

2017. jún. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
En ertem, hogy kell a penz is, de marhara nem kellene emelgetned... En biztos nem kockaztatnam, es inkabb megprobalnam megbeszelni. A baba egeszsege fontosabb.
2017. jún. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%
Szerencsétlen munkáltatód. Ez a legnagyobb szemétség. Még egy Nav ellenőrzést is fognak kapni, hogy terhesen vettek fel. Neked meg az a dolgod amit kapsz.
2017. jún. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kit érdekel a munkáltató?! Őket sem érdekli az hogy miben állapodtunk meg.. Akkor engem miért érdekeljen?!
2017. jún. 29. 19:20
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Felejtsd már el ezt aa nav ellenőrzést...

Én is 17 hetesen kezdtem dolgozni. Nem tilos terhest alkalmazni...

Sokat nem tehersz,kézi békázástol nem vetélsz el,ha egészséges a terhesség. Sőt,ha az,akkor semmitől nem fogsz.

Egyébként semmi mást nem tehetsz,ha elmondod,lehet elküldenek. Ha látják pár hét múlva,azért küldenek el. És próbaidő alatt még csak indokolni se kell nekik.

2017. jún. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

Szóval te elsumákoltad hogy majdnem félidős!! terhes vagy,ők meg fizikai munkára is kényszerítenek annak ellenére,hogy (feltételezem) a szerződésben kizárólag szellemi megterhelés áll a munkaköri leírásodnál?

Megjegyzem,ezek a te szavaid: "inkább szellemi megterhelést igényel,mint fizikai munkát" INKÁBB

Az "inkább" nem zárja ki teljesen a fizikai munkát...


Mit csinálj?Mondd el,hogy terhes vagy,és szükséged van a pénzre,HA szerencséd van,nem repítenek úgy,hogy a lábad sem éri a földet (amit,azért lássuk be kicsit megérdemelnél...) hanem valóban olyan munkát bíznak rád,amit terhesen is gond nélkül végezhetsz.Persze a próbaidő alatt még mindezek ellenére is BÁRMIKOR mondhatják,hogy szia,és még csak meg sem kell indokolniuk...mert ugye próbaidős vagy...

2017. jún. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Sanszos, hogy amúgy is látszani fog rajtad még a próbaidő lejátra előtt. Bár nem annyira vágom, miért nehéz a békát húzni, de ha nehéznek érzed, neked kell döntened, méghozzá a baba érdekeit szem előtt tartva, mint anya.
2017. jún. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!