Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után mennyi idő eltelté...

Szülés után mennyi idő elteltével érdemes elmenni dolgozni?

Figyelt kérdés
Nem úgy értem hogy az anyai szervezet mennyi idő után regenerálódik, hanem úgy hogy a gyermeknek hányadik életévénél szokás? 1 év? 3 év?

2017. júl. 4. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Három év után már nem csak érdemes, hanem kell is, mert nem jár tovább a GYES.

Hogy ki akar elmenni előbb és ki nem, az nagyon egyéni, te se halgass másra, inkább arra figyelj, te hogy érzed majd, ha akkora lesz a gyerek, illetve hogy a ti családotoknak mi a legjobb.

2017. júl. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amikor akarsz és ahogy a körülmények kívánják.
2017. júl. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából mi lakást szeretnénk venni, amihez már nem kell sok de ahoz hogy meglegyen nekem is dolgoznom kellene. Azért kérdeztem mert nem akarom a gyereket ugy "magára" hagyni. Amíg teljes mértékben anyatejet fogyaszt, úgy gondolom otthon maradok vele addig, de ha már eszik mást is akkor megyek. :)
2017. júl. 4. 17:25
 4/7 anonim ***** válasza:
2 eves korig jar a magasabb penzoszeg, annak a plafonja talan 120e korul van (javitsatok ki kerlek lehet rosszul tudom), de 2-tol 3 eves korig mar csak 25e jar, a gyes. Az igen keves szoval sokan visszamennek a gyerkoc 2 eves koraban. Pl. anno en is (en az akkor kaphato legmagasabb gyedet kaptam keteves koraig ami akkoriban, 2010-2012-ben kb. 90e volt)
2017. júl. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én gyedet nem fogok kapni, csak gyest és családi pótlékot illetve a párom által adókedvezményt a gyermekre, mert ő megtudja igényelni az állandó munkahelyén velem ellentétben. 25000+12000+10000=47000

De szerintem úgy lesz hogy a gyerek betölti az 1 évet aztán megyek dolgozni, így ésszerű.

2017. júl. 4. 17:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mindentől függ.

Anyum az öcsémmel nem tudott otthon maradni, dolgoznia KELLETT sajnos, így fél évesen már bölcsibe került.

Más otthon marad 3 évig, de ezekben az esetekben nem gond anyagilag, ha kimarad az anyuka.


Igazából én úgy vallom, hogy 1 éves kor betöltése után bármikor "mehet" már, hiszen a legtöbb esetben már rendesen eszik, nem kell külön főzetni neki a bölcsiben. Önálló már, jár, tud játszani.

Én ezt figyelem. Már most visszamennék (persze nem a gyerekem miatt, éveken át tudnék vele itthon lenni), leginkább amiatt, mert kell a dolgozós inger, a társaság. Ezt majd te is meglátod, hogy mikor jön el. De ha nektek anyagi kérdés miatt lesz bölcsi, akkor igazából bármikor beírathatod. Amikor úgy érzed, eljött az ideje.

2017. júl. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én biztos nem mennék 2 éves kora előtt még reszmunkaidobe se ha újra szülnek, újra csinálnam. 1 éves kor előtt még a pár nap sem az igazi szerintem. De utólag mondom ezt.
2017. aug. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!