Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek vs. Háztartás? Minap...

Gyerek vs. Háztartás? Minap megszólt a szomszédom. Bővebben lennt

Figyelt kérdés
Szóval egyedül vagyok 4 gyerekkel. Dolgozok is. Bölcsistől kisfelsős sulisig vannak a gyermekeim. Mondhatni nem egyszerű mindig mindenben teljesíteni, de úgy tűnik működik. Edzések, különórák stb, minden megvan. De az azzal jár, hogy egyszerűen nem tudom a házimunkát úgy elvégezni, ahogy "kellene". A fű sokszor akkora, hogy tényleg ciki. Rend a házban? Hát a fiúk nem annyira rendmániások, idejük sincs, a kicsik meg lányok, ők arik , pakolásznak a maguk módján. A nagyok is a saját cuccait, de valljuk be eluralkodik a káosz az egész napos rohangálásban. Reggelente ugye őrültek háza, délután dettó, hisz én vagyok a logisztikus és a fuvaros egyben. Kertem is van, friss zöldségekkel, örülök, ha meglocsolni van időm, de gazos. Erre a minap átjött a szomszéd. Hogy ez azért elég gáz, micsoda rendetlenség (tényleg az volt, hisz nem volt időm a főzés után elpakolni (most szabin vagyok), vinnem kellett edzésekre a gyerekeket, este értünk haza. Ő azért jött akkor, mert a futár hozott csomagot, amit átvett nekem. Úgyhogy jól megkaptam milyen trehány vagyok. Ő biztos nem vinné a gyerekeket addig, amíg nincs rendben a háztartás. Volt olyan is, hogy matekversenyre vittem messzi városba az egyikemet, délután a többit ugye felszedtüök bölcsi, ovi, suliból, hazaestünk éhesen.Rendeltem kaját. Erre megszólt akkor is, hogy ő aztán mindig főzött a gyerekeknek, az az első. Már komolyan kezdem magam sz@@r anyának érezni, mert nem győzök mindent. Szerinte a gyerekeknek is meg kellene érteni, hogy nem a különóra, edzések az elsők, hanem háztartás, főzés. Mert neki mindig így volt. :( Ma reggel elmentünk mindannyian biciklizni. Úgy örültek, hogy végre együtt vagyunk. Mentünk egy nagyot. Erre átszól, hogy füvet kellene nyírnom már. Igaza van, bokámnál van a fű :( De jövőhéttől dolgozom újra, iszonyú hajtás lesz , logisztikát megoldani kegyetlen. Meglesz, de kevés a nap 24 órája. És tény és való, hogy inkább velük vagyok, őket viszem ahova szeretnek menni, amiben tehetségesek, támogatom őket, és nem a háztartás az első. De már annyit piszkál, hogy tényleg kezdem magam rosszul érezni. Bocsánat az összevisszaságért.
2017. júl. 5. 11:01
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
95%
Megmondanám a szomszédnak, hogy ha annyi ideje van kukucskálni, akkor le is nyírhatná a füvet közben.
2017. júl. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
:-) :-) Igaz
2017. júl. 5. 11:08
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy foglalkozzon a saját dolgával! Ha nem tetszik neki a fű menjen át vágja le! A kaja rendelés meg tök logikus! Nagyon sokan csinálják hogy hetete pár napot rendelnek pl, mi van akkor?

A te idődet nehogy a szomszéd akarja már beosztani!

2017. júl. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Igazából a a fő cél, hanem, hogy legyen rend és tisztaság és étel az asztalon, utána jöhetnek a gyerekek programjai.szerinte ezt kell a gyerekeknek is megtanulniuk.Én pedig már elbizonytalanodtam. De közben nem csavarogni, nem haverozni hordom a gyerekeket. Ügyesek is abban amit csinálnak, na ez meg különösebben nem érdekli a szomszédot.
2017. júl. 5. 11:12
 5/36 anonim ***** válasza:
96%

Ó, kalapom emelem előtted! Példamutató, ahogy 4 gyereket egyedül nevelsz, ez igen!!!!

És ilyenkor elszomorodom, mert egy kotnyeles szomszéd beszólásaitól a boldog, ügyes anyából csinál egy szorongó, magában nem bízó édesanyát, akit úgy imádnak a gyerekei ahogy van.

És a gyerekek nem arra fognak emlékezni, hogy patika rend volt minden nap, és anya főzött minden nap, hanem az egyéb, közösen vagy éppen külön töltött élményekre. És ez nagy különbség.


Csak így tovább!!!!


Legközelebb közöld a szomszéddal, ha megjegyzi a kupit: "Ha valakit zavar, csinálja meg!" :D

2017. júl. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze a szomszédnak az életetekhez! A te gyerekeidnek te vagy a legtökéletesebb anya! És ha kupi van? Hát istenem.. sokszor nálam is szalad a ház, pedig még csak egy gyerekem van. Csináld úgy ahogy te jónak látod!

A szomszédnak meg megmondanám, hogy nyugodtan átjöhet kitakarítani vagy fűvet nyírni, vagy főzhet rátok, ha már ő ennyire ,szuperanya,!

2017. júl. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
94%

Ja, és még valami.

Ha anyagilag megteheted, én a helyedben lehet, hogy hívnék időnként egy takarítónőt, és egy férfit, aki a ház körüli munkákat megcsinálja, itt nálunk Szabolcsban egy takarítónő napi 8 órát 7-8 ezerért simán elvállal, ugyanígy egy napszámos is bőven lenyírja a füvet, megmetszi a fákat, megjavítja a kerítést, hasogat fát ennyiért.

2017. júl. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, te vagy jól bekötve. Szerintem a fontossági sorrend nagyon rendben van nálad. Esetleg annyi, hogy a nagyobb gyerekek nyugodtan segíthetnek locsolni, azt általában szeretnek is (legalábbis az enyémek), te meg lenyírod a füvet, amikor lesz időd, de nem akkor, amikor a szomszéd jónak látja.

Le a kalappal, hogy egyedül mindent megadsz nekik.

Azt viszont nem értem, hogy 4 gyerek után hogy lehet az, hogy mások véleménye alapján ítéled meg magad. Több önbizalom! :)

2017. júl. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
82%
Apuka, nagyszülök nincsenek hogy kicsit segitsenek neked?
2017. júl. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
81%
"a kicsik meg lányok, ők arik , pakolásznak a maguk módján." Ezzel a mondatoddal belopotad magad a szívembe, pedig én nem szoktam szeretni az ilyen ari, aji, meg ilyesmi szavakat, de tőled nagyon arin hangzott :))) És a szomszéddal egyáltalán ne törődj, könnyű a régi időkkel példálozni, felteszem neki volt segítsége is, de gondolom, azt nem említette. Jól csinálod, de ha tényleg belefér, heti egyszer 1-2 órára fizetsz takarítót, meg megkérsz valami komolyabb kisgyereket az utcában, hogy nyírja le a füvet. Úgyis nyár van, ilyenkor szeretnek menni a gyerekek egy kis zsebpénzért pár órát dolgozni.
2017. júl. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!