Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek vs. Háztartás? Minap...

Gyerek vs. Háztartás? Minap megszólt a szomszédom. Bővebben lennt

Figyelt kérdés
Szóval egyedül vagyok 4 gyerekkel. Dolgozok is. Bölcsistől kisfelsős sulisig vannak a gyermekeim. Mondhatni nem egyszerű mindig mindenben teljesíteni, de úgy tűnik működik. Edzések, különórák stb, minden megvan. De az azzal jár, hogy egyszerűen nem tudom a házimunkát úgy elvégezni, ahogy "kellene". A fű sokszor akkora, hogy tényleg ciki. Rend a házban? Hát a fiúk nem annyira rendmániások, idejük sincs, a kicsik meg lányok, ők arik , pakolásznak a maguk módján. A nagyok is a saját cuccait, de valljuk be eluralkodik a káosz az egész napos rohangálásban. Reggelente ugye őrültek háza, délután dettó, hisz én vagyok a logisztikus és a fuvaros egyben. Kertem is van, friss zöldségekkel, örülök, ha meglocsolni van időm, de gazos. Erre a minap átjött a szomszéd. Hogy ez azért elég gáz, micsoda rendetlenség (tényleg az volt, hisz nem volt időm a főzés után elpakolni (most szabin vagyok), vinnem kellett edzésekre a gyerekeket, este értünk haza. Ő azért jött akkor, mert a futár hozott csomagot, amit átvett nekem. Úgyhogy jól megkaptam milyen trehány vagyok. Ő biztos nem vinné a gyerekeket addig, amíg nincs rendben a háztartás. Volt olyan is, hogy matekversenyre vittem messzi városba az egyikemet, délután a többit ugye felszedtüök bölcsi, ovi, suliból, hazaestünk éhesen.Rendeltem kaját. Erre megszólt akkor is, hogy ő aztán mindig főzött a gyerekeknek, az az első. Már komolyan kezdem magam sz@@r anyának érezni, mert nem győzök mindent. Szerinte a gyerekeknek is meg kellene érteni, hogy nem a különóra, edzések az elsők, hanem háztartás, főzés. Mert neki mindig így volt. :( Ma reggel elmentünk mindannyian biciklizni. Úgy örültek, hogy végre együtt vagyunk. Mentünk egy nagyot. Erre átszól, hogy füvet kellene nyírnom már. Igaza van, bokámnál van a fű :( De jövőhéttől dolgozom újra, iszonyú hajtás lesz , logisztikát megoldani kegyetlen. Meglesz, de kevés a nap 24 órája. És tény és való, hogy inkább velük vagyok, őket viszem ahova szeretnek menni, amiben tehetségesek, támogatom őket, és nem a háztartás az első. De már annyit piszkál, hogy tényleg kezdem magam rosszul érezni. Bocsánat az összevisszaságért.
2017. júl. 5. 11:01
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is van egy ilyen szomszédunk aki mindig kukucskál és megjegyzéseket tesz. Nem kell törődni vele, én mindig csak annyit kérdezek hogy "Nahát, ma se megy semmi jó a TV-ben?"


Semmi köze hozzá, ahhoz meg főleg nem hogy a lakáson belül rendetlenség van. Mi az higy bejön 1 percre és beszól amiért még nem lett elmosogatva? Páros lábbal rúgnàm ki onnan!

Jól teszed hogy inkább a gyerekekkel töltöd az időd, nekik ez aokkal fontosabb mint hogy mindig le legyen nyírva a fű és evés után egyből el legyen mosogatva...

Le a kalappal előtted amiért még nem küldted el a szomszédot a fenébe!

2017. júl. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem, hogy mi a kérdés igazából, hacsak nem az, hogy ki a vihart érdekel a szomszéd véleménye?? Kérdezte valaki??
2017. júl. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem hagynám azért. Szepen megmondanam hogy majd lenyírom ha annyira ráérek mint magácska!:) nem vagy szr.. ne aggódj..
2017. júl. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
65%

Nehéz a kérdés, én nem látom ezt ennyire egyértelműen, mint az eddigi válaszolók.

Persze az természtesen, h nincs joga senkinek sem beleszólogatni a dolgaitokba, szóval a kotnyeleskedő szomszédtól tekintsünk el.

Azzal nincs gond szerintem sem, h néha rendeltek kaját. De ha állandóan kupi, káosz van a házban és gaz a kertben azzal szerintem igenis kéne csinálni valamit. ha néha-néha kicsúszik a kezdeből az irányítás az mindekivel előfordul, de ha mindig ez van, akkor az gáz. És szerintem sem jó, h a gyerekek az látják, h uszik az egész ház, a kertben térdig ér a fű, de anya inkább elmegy bicajozni. Én jobban bevonnám őket a házimunkába és a kerti dokgokba is, főleg most nyáron. Lehet nekik is fűvet nyírni, gazolni, gyümölcsöt szedni, levelet gereblyézni. Meg kell nekik is tanulni, h előbb a kötelesség aztán a szórakozás. (És itt most nem arról beszélek, h mindig patikára kell nyalni a házat természetesen)

2017. júl. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval valahol egyetertek. De akkor sincs ehhez senkinek semmi koze. Bár a kertimunkábol is simán lehet mókát csinálni aztan pl elmenni fagyizni
2017. júl. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Néha azért van rend is, meg térdig sem ér a gaz. De káosz sokszor van tény. És miért izgat? Mert, míg egy vagy két gyerekem volt és itthon voltam, a szekrény tetején is élin állt minden. Rettentő rendmániás voltam. Most dolgozok. Ami nyáron azt jelenti, hogy 5-kor kel az egész család, a két nagyot reggel ledom edzőtáborba, a kicsiket napközibe. 4-kor megyek értük, vagyis a kicsikért. Nagyokat viszem át amoda, majd 8-ra megyek értük. Iskolaidőben hasonló a szitu. Legnagyobbnak reggel 6 edzés, utána suli, ovi "osztás" :) majd munka után suliból , ovibőól, bölcsiből felszedem őket, nagyokat viszem edzésre, este fél 9-re érünk haza. Én sokszor hazajövök a kicsikkel megfőzni, játszani, foglakozni velük. Hétköznap nem foghatom be a nagyokat "munkára". hétvégén versenyekre járunk. Persze van, hogy itthon vagyunk, segítenek is, be is szoktam őket fogni, de a fű, a kert nem vár, annak nem elég akkor mikor épp ráérünk. Sőt a nagy rohanásban magunk után is nehéz elpakolni. A "nagy"fiam trehány, magára nagyon igényes, de a környezetére trehány. Kb ésre sem veszi ha felbukik a zoknijába a nappali közepén. A kisebbik már rendszeretőbb, őt könyebb bevonni, de rettentő lassú. Az ágyát 20 percig igazgatja. A kcisik meg még kicsik, de ügyesen kirakják a szennyesüket a helyére vagy igazgatják az ágyat vagy a tányért a mosogatóba ha úgy van. De ez nagyon kevés egy ekkora kertes házra. De nem mocsok van, csak káosz. És tény és való engem is zavar. Most is lelkifurdalásom van, hogy itt írok, de a kicsivel lefeküdtem "aludni", neki is kell az összebújás. A biciklizést is ezért választottam takarítás helyett. Mert szinte semmi közös programunk. Biztos más lenne, ha nem kellene munkahelyre járnom. De ez van. Egyébként kiegyensúlyozottak agyerekek. Jó tnaulók, ügyes sportolók. A nagyot 3 hét múlva külföldre viszem versenyezni (bele se gondolok mennyit fog a fű nőni addig :) míg oda leszünk). A szomszédnak közel sem volt ilyen rohanós az élete, én is megcsináltam mindent míg itthon voltam. De közben pedig igaza is van. Beszólni, veszekedni nem akarok és nem is fogok senkivel.
2017. júl. 5. 15:11
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy teljesen más lapra tartozik, de egy gyerek idejét csumára betáblázni hajnaltól este nyolcig, még nyáron is... Nem fog semmiről lemaradni, ha nem jár heti negyvenhárom különórára. Mindemellett gratulálok a kitartásodhoz, amivel rohangálsz, mint a mérgezett egér egész nap :)
2017. júl. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a váalszokat! számomra mind hasznos volt!
2017. júl. 5. 15:17
 19/36 anonim ***** válasza:
43%
Hogyhogy lefeküdtél a kicsivel aludni, ha egyszer dolgozol?
2017. júl. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Ezt ők választották. Ők akarták. Nemegyszer feldobtam, hogy mi lenne ha...de imádják amit csinálnak. Elképesztő mennyire. biztos igaz nem kelnék iskolaidőben sem nyéron sem..de ők könyörögtek, hogy hadd menjenek. Nekem gyerekkoromban semmi ilyen nem adatott meg, nagyon szegények voltunk, nem járhattam arra miben ügyesebb voltam. Semmire sem. Eldöntöttem, lehetőségeimhez képest fogom támogatni őket, amit ennyire akarnak. Olyan nincs, hogy én mondom, hogy márpedig mész. Sosincs! (sőt néha örülnék, ha azt mondanák, hogy most maradnak, egy kis alváááás :))De mivel nem buliról, nem csavargásról van szó, így támogatom őket, főleg, hogy szívvel lélekkel csinálják. Barátaik is innen vannak szinte, soha nem hallani, hogy veszekednek.
2017. júl. 5. 15:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!