Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek vs. Háztartás? Minap...

Gyerek vs. Háztartás? Minap megszólt a szomszédom. Bővebben lennt

Figyelt kérdés
Szóval egyedül vagyok 4 gyerekkel. Dolgozok is. Bölcsistől kisfelsős sulisig vannak a gyermekeim. Mondhatni nem egyszerű mindig mindenben teljesíteni, de úgy tűnik működik. Edzések, különórák stb, minden megvan. De az azzal jár, hogy egyszerűen nem tudom a házimunkát úgy elvégezni, ahogy "kellene". A fű sokszor akkora, hogy tényleg ciki. Rend a házban? Hát a fiúk nem annyira rendmániások, idejük sincs, a kicsik meg lányok, ők arik , pakolásznak a maguk módján. A nagyok is a saját cuccait, de valljuk be eluralkodik a káosz az egész napos rohangálásban. Reggelente ugye őrültek háza, délután dettó, hisz én vagyok a logisztikus és a fuvaros egyben. Kertem is van, friss zöldségekkel, örülök, ha meglocsolni van időm, de gazos. Erre a minap átjött a szomszéd. Hogy ez azért elég gáz, micsoda rendetlenség (tényleg az volt, hisz nem volt időm a főzés után elpakolni (most szabin vagyok), vinnem kellett edzésekre a gyerekeket, este értünk haza. Ő azért jött akkor, mert a futár hozott csomagot, amit átvett nekem. Úgyhogy jól megkaptam milyen trehány vagyok. Ő biztos nem vinné a gyerekeket addig, amíg nincs rendben a háztartás. Volt olyan is, hogy matekversenyre vittem messzi városba az egyikemet, délután a többit ugye felszedtüök bölcsi, ovi, suliból, hazaestünk éhesen.Rendeltem kaját. Erre megszólt akkor is, hogy ő aztán mindig főzött a gyerekeknek, az az első. Már komolyan kezdem magam sz@@r anyának érezni, mert nem győzök mindent. Szerinte a gyerekeknek is meg kellene érteni, hogy nem a különóra, edzések az elsők, hanem háztartás, főzés. Mert neki mindig így volt. :( Ma reggel elmentünk mindannyian biciklizni. Úgy örültek, hogy végre együtt vagyunk. Mentünk egy nagyot. Erre átszól, hogy füvet kellene nyírnom már. Igaza van, bokámnál van a fű :( De jövőhéttől dolgozom újra, iszonyú hajtás lesz , logisztikát megoldani kegyetlen. Meglesz, de kevés a nap 24 órája. És tény és való, hogy inkább velük vagyok, őket viszem ahova szeretnek menni, amiben tehetségesek, támogatom őket, és nem a háztartás az első. De már annyit piszkál, hogy tényleg kezdem magam rosszul érezni. Bocsánat az összevisszaságért.
2017. júl. 5. 11:01
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
a héten szabin vagyok, szerintem írtam is. biciklizni se tudtam volna menni
2017. júl. 5. 15:21
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

A szomszéd hány gyerekkel is volt egyedül?


Egyébként, a fiúk a nagyobbak, írod van felsős is. Ne haragudj, de ez egy ilyen 21. századi találmány, hogy a gyerekek nem tudnak pakolni, segíteni, semmit csinálni, főleg egy ekkora. Mindegy, hogy fiú vagy lány. Olyan nincs, hogy trehány, meg semmit se vesz észre és nem csinálja. Persze, mert ráhagyod, látja, hogy lehet, normális, majd anyám megcsinálja, ha meg nem jut el odáig, akkor majd élünk úgy, mint az állatok, addig míg sort nem kerít rá. Már elnézést, de talán meg kéne nevelni azokat a fiúkat, vagy ha nem, akkor ne sajnáld magad, hogy neked milyen nehéz. Egy felső tagozatos gyerek már MINIMUM 10 éves. Egy tíz éves gyerek azért már azon kívül is nagyon sok mindent igazán megcsinálhat, hogy legalább a saját szennyesét nem szórja szét a házban, ezt te rontod el, de nagyon. Lehet itt sajálni a gyereket, hogy nem vele kell megcsináltatni a házimunkát, de azért be kell látni, hogy egy négy gyerekes segítség nélküli anyának főleg óriási luxus a gyereket nem időben megnevelni és bevoni. Főleg nyáron, mikor még iskolába se jár, csak teng-leng egész nap meg sport táborozik. Te meg megszakadsz.

2017. júl. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Igazad van, lehet keményebbre kellett volna fogni. Meg meg csinálgatja, de mindig ott kell lenni, hogy még ezt is meg azt is. Egyszerűen mintha nem látná. De ez a teng leng elég erős. Kitűnő tanuló és jelenleg ő élsportoló. 11 éves múlt. Keményen dolgozik ezekért, határozott céljai vannak és ezenkívül tényleg jó gyerek. Csak ez a rendrakás, ez a bibi.

Szerintem sehol nem sajnálom ám magam. Szomszéd bizonytalanított el, de nem sajnáltatom magam soha sehol. A kapunk is zárt, belátni sem lehet. :) ez csak úgy mellékes. Nem látnak rá az életünkre.

Egyébként két gyereket nevelt munka mellett a szomszéd. Egy ideig férjjel, aztán férj nélkül. Az egyik alkoholista jelenleg.


Viszont ma már nem tudok válaszolni. Köszönöm a válaszokat. Tényleg elég megosztó a téma. Hát nem tudom. Lehet majd fizetek valakit, de akkor meg az fog hírleni, hogy lusta vagyok erre is. :/

2017. júl. 5. 15:52
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
11 múlt, nem hülye. Persze, hogy "mintha nem látná". Meg persze, hogy mellé kell álnod, hogy még ezt is, még azt is, meg a végén inkább megcsinálod helyette. Ezt ő is tudja. Nem rosszindulatú, de nem hülye. Ha így ki tudja magát húzni a nem szeretem dolgok alól, akkor meg is teszi. Csak eleinte nehéz, hogy oda kell mellé állni, és addig nem hagyja abba, ha kell újra csináltatod vele. Elég hamar meg fogja tanulni, hogy vége van annak a rendszernek, hogy olyan egyszerűen ki tudja magát húzni a dolgok alól, a rest kétszer fárad, úgyhogy jobban jár, ha csinálja normálisan elsőre.
2017. júl. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utolsokkal, szerintem is jobban be kéne őket vonni. Ha mindenki a maga háza táján rendet tartana a közös tereket meg megosztva csinálnátok pl. wc, fürdő, nappali, kert akkor sokkal könnyebb lenne. Lehetne egy táblázat, előre beosztva ki, mit mikor csinál.
2017. júl. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
69%
Mondjuk a szomszéd gyereke se a (rendszeresen megjelenő) disznósól hiánya miatt lett alkoholista. A gyerek meg kitűnő tanuló, meg jól sportol, remek. De ez nem mentség, arra, hogy nem hogy nem segít, de még csak nehezít is a te dolgaidat is. Csak ez nem megy neki. Magától nem is fog menni. Vagy mit akarsz, legyen majd egy okos 30 éves kisfiad, akinek ágybahordod a herba teát és fingja sincs arról, hogy egy háztartás hogy működik? Mert majd megnézheti magát, hogy ki akar vele együtt élni. Márpedig ehhez már rég el kellett volna kezdeni nevelni, mert csak rosszabb lesz és minél idősebb annál nehezebb lesz vele bánni.
2017. júl. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
60%

Szia!

Hogy viszed a srácokat bölcsibe, oviba stb..? Hogy dolgozol? Mikor vagy szabadnapos? Mikor vannak a különórák?

Ha ezekre választ kapok, segítek összeírni egy napirendet :)

2017. júl. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
66%

Hát arra a napirendre én is kíváncsi lennék. Én csak két gyerkőcöt menedzselek, de reggeltől estig be vagyok táblázva. Négyet, hogy lehet egyedül?? Nem tudom én tudnám-e.

Amúgy az én "titkom" az az, h minden reggel 20 perccel hamarabb megyek dolgozni. Így pénteken 1,5 órám van. Akkor "dobom" össze a lakást. Illetve minden nap csinálok kb 1 óra házimunkát. Tökéletes rend, soha sincs. Mondjuk nekem meg kicsik a gyerekek, azaz pillanatok alatt kesz a kaosz, de van egy-két aranyszabaly, amit mindig betartok, h élhető életet éljünk. Soxor főzök két napra v eszünk hideget vagy rendek mert a kaja közel sem az első a sorba.

Ne törödj mással! Tényleg a gyerekeket jobbam be lehetne fogni, de alapvetően az a jó megoldás, ami NEKTEK jó, nem a szomszédnak!!

2017. júl. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol laktok, én mondjuk egy elég nagy településen :) de a felsősök nálunk már sokan egyedül járhatnak. Ősztől ugye megint magasabb osztályban kezdenek, el lehet esetleg gondolkodni rajta, hogy egy körrel kevesebb lenne neked.

Egyedül nem lehet mindent megoldani. Beleszólni meg annak van joga, aki segít is (vagy akit kérdeznek). Négygyerekes családban egyébként is mindenhol "a nagyok nevelik a kicsiket" felállás van, ami szerintem nem jó, nálatok viszont a másik véglet, a gyerekeknek mindenben a kívánsága szerint teszel, ha beleszakadsz is, főleg a nagynak, akit mindenhol kiemelsz, hogy milyen szuper, te meg sehol nem vagy a történetben.


Viszont ahhoz meg nagyon is határozott embernek tűnsz, hogy a szomszéd belevakkantása összezavarjon. Négy gyerekkel nyilván jópár megmondóember megtalált már, ne így pelenkázz, ne úgy szoptass, ne úgy altass, nem értem, miért pont a szomszédot nem tudod helyén kezelni. Szóval ez nekem nem tiszta.


Igaza van nagyon annak a válaszolónak, aki szerint önállótlan embert nevelsz a nagyból (ráadásul kivételezel is vele), ha a jó bizonyítványra, sportteljesítményre hivatkozva elfogadod tőle a trehányságot. A tanulás közelesség, a sport meg az ő kedvéért van, te teszel vele szívességet neki, nem fordítva. A trehányság nem veleszületett állapot. Illetve de, mert mindenki trehánynak születik, de van, aki fejlődik.

2017. júl. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

Jajj, nagyon félreérthető voltam, bár az összevisszaságban nem csodálom. Megpróbálom érthetően megírni, mielőtt azt hinnétek,l valami életképtelen kis anyámaaszonykatonáját nevelek a nagyból :)

Nem azért emeltem egyébként ki őt, hanem azért, hogy lássátok nem lébecol meg csavarog és ha isten is úgy akarja eredménye is van a melónak. Meg aztán ő a fő "ok" amiért van a nagy rohangálás, hisz a kisebb fiúnak nincs ennyi edzése meg nem is jár versenyekre. A nagyobbik csajom meg heti egyszer megy ki lovagolni.

Tehát igenis be van vonva nem kicsit, megfőzi reggel a teát, elkészíti a szendvicset ha kipakolom (mert azt meg igenis én döntötm el, hogy mi legyen benne), pár hete itt volt az ács dolgozni, elmondhatom, hogy szinte teljes értékű kismunkása volt. Valamelyik hétvégén együtt hordtunk be több mázsa fát. Vagy ha a porszívót a kezébe nyomon, felporszívóz, jó, az már elég foghíjas. Úgyhogy nem az a fajta gyerek, akinek a herbateát e kell vinni. De mindezek mellett az asztala egy disznóól, rendrakás után 10 perccel, az ágya megigazítása az olyan, mint amikor én szétrúgom. Nem tűnik fel a széthagyott pohár stb. Ebből a szempontból tényleg trehány. Viszont hova kérjem meg hétköznap a itthon dolgozni?11 éves. 5-kor kel, fél 9-kor van este itthon! És még tanul is hétköznap suliidőbe. Nem, nem fogom be mosogatni. Azt, hogy mit csinál (tanulás, sport) csak azért írtam, hogy magáért közben dolgozik. Hétvégén más, de akkor meg azt akarom, hogy játsszon. Nyilván alap dolgokat megcsinálunk, de együtt is akarunk lenni!!!!!

A kisebb fiú átlagosabb életet él, de mindig velünk van, szóval szaladgálós, mint a csajok is. Megszokták. Ők is megkapják amire vágynak (plusz program), de ez mind mind a háztartás rovására. Persze takarítok, muszáj, de mi látszatja van? 2 perc múlva a 2 és 4 éves felfordítja úgy a házat ,. hogy ihaj. Hazajövünk míg feldobom a kaját, addig a kicsi feszt kipakolja a konyhaszekrény. A nagyobb meg túl kreatív, bunker stb. És ez mind mind rumli. És persze, hogy nem abban a 2 percben jön valaki, amikor rend van. Mosás, napi 2 tuti, örülök, ha kiteregetek meg beszedem. Hajtogatni már nem jut időm, nemegyszer felhalmozódik a fotelban. Szabim első napján egy egész hetit hajtogattam össze. És ez nem ritka. Amikor itthon vagyunk, nem egyedül vagyok. A kisebb fiam már elvan, de igényel nyilván. Sok sok mesélni való egy kis társas. A kicsik meg, persze, hogy rajtam lógnak, ez normális sztem. A legkisebb meg sokszor borítja a rendszert egy egy hisztis napjával. És nem vágom be a kiságyba , hogy igenis bőgjél én most akkor is füvet nyírok. NEM! Így is úgy hiányzik egész nap. Úgy itthon lennék vele, és nem adnám bölcsibe! Mint sok más szülő. És délután a figyelmemet több fele igénylik. Mondjam azt, hogy nem, én most akkor is takarítok és takarítok mert megszólnak, ti meg egész nap bölcsi ovi után még legyetek már el magatok, de aztán meg ülünk az autóba megyünk a nagyobbakért akkor sem foglalkozok veletek. Vagy hogy?

Mint írtam nem esz meg a kosz. De rumli van volt lesz.Kisebb fiammal is nagy törődés kell, hisz nem szabad egy másodpercig sem azt hinni, hogy a bátyja árnyékéban el. Senki nem érezteti vele, de képesek a gyerekek ilyen kényszerképzetekre ha félre vannak állítva, Ezt nem akarom. Nehéz, persze, hogy nehéz. De semmi problémám nem volt ezzel, egészen addig amíg a szomszéd el nem kezdett kostolgatni. Azért megjegyzem magam is meg kellett erőszakolni, hogy igenis, nem a rend az első. Idő kellett ehhez. Sokszor éjszakánket puccra vágtam a házat. Reggelig tartott, hosz reggel meg őrültek háza. 4 gyerek reggelizik, anyjuk készíti a kaját pluszban stb stb, ruha ez jó, még se jó, még az ég is leszakad...de már indulni kell, jajj ez kell jajj az maradt el. Persze minden ott marad ahol épp kiesik a kezünkből, de hát elkésünk! Délutén meg úgy néz ki a ház, mint ahol robbantottak. De ezzel az éjszakai takarítással magam buktattam ki, idegileg is fizikailag is. Így is 11-kor fekszem, 5-kor kelek. Nekem már kell a 6 óra alvás!! Túl sok volt az éjszakázás, elfáradtam. Munkahelyen sem aludhatok el.

Egyébként írtátok, hogy biztos kaptam sok tanácaot. NEM,szerencsére ezek kimaradtak az életemből.

A szomszéd alkoholista fiát csak azért írtam, mert én olyanok tanécsét (okoskodását) teljes mértékben elfogadom, akik tényleg fel tudnak mutatni valamit. szeretem magam ösztönözni. Ilyenek meg igenis segítenek. Mewrt ha más megtudta, én miért ne tudnám. De nála nem erről van szó. Büszkén meséli , mint megfogadandó tanácsot, hogy igenis nem volt játék délután , beültette őket a szobába, leygenek el, mert neki dolga volt, a háztartás. Mivel lett jobb?? Nem biztos, hogy az én ygerekem nem lesz jó vagy rossz,semmi sem biztos, de nem bizonygatom senkinek, hogy igenis úgy kell csinálni, ahogy én csináltam. Kinek mi.

A fűnyírásra felfogadáson erősen gondolkozok egyébként. Sokat segítene.

2017. júl. 6. 10:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!