Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ovis korú gyereket Ti hogyan,...

Ovis korú gyereket Ti hogyan, mivel fegyelmeztek?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert érdekel más hogyan csinálja. :) Én sokszor úgy érzem egyfolytában "zsarolom" szegény gyereket, mert mindig valami olyan következményt helyezek kilátásba, ami valami olyan megvonásával jár, amit szeret. (Pl. nem megyünk aznap játszótérre ha, nem nézheti a kedvenc meséjét, elteszem egy napra valamelyik kedvenc játékát, stb..) . Az az igazság, hogy nagyon sok mindent próbáltam, de csak ez az egy működik, persze úgy, hogy szükség esetén tényleg megteszem. Ordibálni, bántani nem akarom, nem is tudnám megtenni (na jó, kiabálni azért néha szoktam ha nagyon elszakad a cérna..) Nektek mi a módszeretek?
2017. júl. 7. 13:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is így szoktam.

Vagy a másik a verseny. Ha látom, hogy már megint mezítláb van, és pl inni kér, akkor ki a gyorsabb? Én, hogy megcsinálom az innivalót, vagy ő, hogy felveszi a papucsot. Imád nyerni...

Ez is bejön sokszor.


Vagy néha jutalom. Ha összepakolsz a szobában, akkor mehetünk is a játszótérre (ami mellett fagyizó van).

2017. júl. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem "zsarolom", nem azért, mert szörnyű dolognak tartom, hanem egyszerűen nem jön a számra.

Van, hogy a számolásos módszerrel jutunk egyről a kettőre (pl. ha sietni kellene valahová, és a füle botját sem mozdítja, én pedig már lépnék ki a lakásból), de a legtöbbször nagyon hatásos az, hogy leguggolok Vele szemben, és megkérem. Ha úgy látom, hogy a figyelme mindenfelé kalandozik, és nem figyel rám, megkérem még egyszer. Azt érzem, hogy fontos Neki az, amit mondok. Most még nagyon tudok hatni Rá, sejtem, hogy kamaszkorában vissza fogom sírni ezt az időszakot.

A legnagyobb hisztizős, rosszalkodós jeleneteknél (hál istennek már alig van ilyen) pedig egy ölelés csodákra képes, tudom, mert tapasztalom.

Egy valami létezik, aminél nincs beszélgetés, leguggolás, feszültségoldó ölelés, az pedig, ha bántja a hugát. Viszont ez is nagyon ritka már mostanában, inkább a kislányom szokott mostanában incselkedni a fiammal. Ha valamelyikük agresszív, leül a büntisarokba 2-3 percre, csak úgy jöhet ki, ha elmondja, miért küldtem oda, és elmondja, miben hibázott, és mire kell odafigyelnie legközelebb. Ha ezen túl vagyunk, tudom, hogy megértette és átgondolta a helyzetet. Én abban hiszek, hogy akkor mélyül el egy szabály, hogyha nem félelemből tartja be azt, ezért nem alkalmazom a zsarolást sem. Ne azért ne üsse meg a hugát, mert aznap nem nézhet mesét, hanem azért, mert ha őt ütnék meg, neki nagyon rosszul esne, éppen ezért nem ütünk meg senkit.

Most 4 éves a fiam, korábban nagyon nehezen kezelhető kisfiú volt, most érzem azt, hogy kezd beérni a rengeteg befektetett munka gyümölcse.

2017. júl. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!