Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ma felmondtam a munkahelyen,...

Ma felmondtam a munkahelyen, de a közeljövőre babát terveztünk, milyen támogatást vagy segélyt kaphatok így a munkanélkülitől ha teherbe esnék és GYED-et vagy GYES-t kapok, érdemes bele vágnunk vagy inkább keressek új munkát és utánna?

Figyelt kérdés
2008. okt. 17. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Munkanélküiként a gyerek után "lecsúszol" a GYED-ről és a TGYÁS-ról. Marad a huszonvalahányezer forintos GYES és az egyszeri anyasági. Szerintem előbb nézz munkahely után! Sok sikert!
2008. okt. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha álláskeresési járadék folyósítása közben leszel babás, és nem lesz másik munkahelyed, GYED-et bizti nem fogsz majd kapni, csak GYES-t. Szerintem keress inkább munkahelyet... A próbaidőt várd ki, és ha utána leszel várandós, akkor akár elmehetsz táppénzre, nem küldhetnek el. Legalábbis én így tudom... :)
2008. okt. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak abban az esetben kapnál tgys-t és gyed-et ha a munkanélkülid addig tartana amig meg nem szülsz vagy a szülés várható időpontja elött egy hónapig, mivel akkor már igényelhetnéd a Tgys-t. Mivel még nem vagy terhes erre nem sok esély van, úgyhogy én is azt tudom javasolni hogy kell egy új munkahely és útána jöhet a baba.
2008. okt. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, valahogy úgy ahogy előttem írták! Jobban jársz ha nézen valami bejelentett melóhelyet, lehetsz közben terhes, (ha előtte volt megfelelő ideig folyamatos munkavisznyod) csak addig ne szólj amíg le nem jár a próbaidőd, és nincs meg a kiskönyved! Utána már védett vagy, táppénzre is mehetsz!
2008. okt. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!