Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ettől rossz anya vagyok?

Ettől rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

Kislány korom óta arra vártam, hogy családom legyen. 3 hónapja megszületett a kisfiam, egészséges, gyönyörű, de bennem valami nem stimmel. Imádom, semmiért nem csinálnám vissza, de még mindig nem tudom felfogni, hogy tényleg anya vagyok, hogy ő tényleg az én kisfiam. ellátom rendesen, szeretgetem, játszunk, tehát nem hanyagolom el, de akkor sem érzem át az anyaságot. Ezen felöl pedig estére már teljesen kikészülök, lefáradok agyilag és legszívesebben világgá mennék. Férjem rengeteget dolgozik, szóval nem sokat tud segíteni ...

Félek, hogy ez nem fog változni, hogy emiatt majd nem fog hozzám kötődni


2017. júl. 12. 16:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

De, fog változni!

Sajnos csak a cukimuki babaillatról mesél mindenki, azt nem mondják, milyen piszok nehéz is ez a valóságban.


Én is így voltam az elején, mint te. Most már 4 éves a fiam, és nagyon szuper minden. Olyan kis jófej, és úgy imádom. Ha majd ki tudod magad pihenni, és majd kommunikál, sőt beszél, hidd el, minden megváltozik!

2017. júl. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Normális, nyugi. Szerintem amíg az első gyerek meg nem születik, mindenki azt hiszi, hogy szülés után van egy ilyen átkattanás, hogy na, akkor mostantól én anya vagyok. Nincs :) Van egy új helyzet, amihez alkalmazkodsz, amit megszoksz, ott a gyerek, akihez napról napra jobban kötődsz, akit egyre jobban szeretsz, de nincs ilyen, hogy na, mostantól érzem, hogy anya vagyok. A lányom 2 éves, imádom, tök természetes, hogy itt van, már az elején is úgy éreztem, mintha mindig is lett volna. Az a gondolat oké, hogy van egy gyerekem, de ha igazán belegondolok, hogy jé, én anya vagyok, az még mindig furi. Hiszen ugyanaz vagyok, mint előtte.
2017. júl. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Én is így vagyok, annyi különbséggel, hogy nem akartam gyereket...

A nagyobb lassan 4, a kicsi 1,5 éves, abszolút nem érzem magam anyának!

Ha elmegyek otthonról pl képtelenségnek tűnik hogy amúgy otthon van 2 ember akiket én szültem... Abszurd az egész!

2017. júl. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szerencsére nekem van egy cukimuki sógornőm aki pont csak a nehézségekről mesélt, és hogy a rózsaszín felhő kamu ... de azért nem gondoltam, hogy ennyire vészes lesz ...

Bár örülök, hogy nem csak én vagyok így ... de reméltem, hogy azért 3 hónap alatt kialakul valami ... de még mindig csak várom ... de akkor türelmes leszek..

Az lemaeadt, hogy sokszor ha már ébren van 2-3 órája, akkor már nem tudok vele mit kezdeni.. és arra gondolok, hogy aludjon már el ... :( na ettől még rosszabbnak érzem magam

2017. júl. 12. 16:53
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Ez biztosan változni fog, adj időt az egész folyamatnak! Bár én még 5 év után is olykor várom, hogy aludjon már :)
2017. júl. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ez rendben van, nem így működik, ahogy írod, illetve nem mindenkinél jön el azonnal az érzés. Új is a helyzet, piszok fáradt is vagy, túlterhelt, ilyenkor még az életben maradás is kihívásnak tűnhet.

Nekem kicsit úgy maradt meg ez az időszak, mintha álmodtam volna.

2017. júl. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Ja, és szerintem anyá ak is max. akkor fogom érezni magam, ha elkezd úgy szólítani (most kilenc hónapos), vagy akkor sem. Vagy talán majd az első anyák napi felköszöntésnél. Talán...
2017. júl. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Ne aggódj, mert emiatt nem vagy rossz anya.

Az anyaság érzése úgy alakul ki, mivel imádod stb, nálad is alakulóban van, de attól még ez egy folyamat. Mások is vannak így, nem vagy egyedül.

2017. júl. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Nálam az első vészhelyzetnél indult be a dolog. Majd, ha elkezd forogni, és leesne az ágyról, vagy félrenyel és lilul a feje, anyának fogod érezni magad. Korábban nem gondoltam, hogy ennyire megviselne bárki halála/bántódása, de mikor azt hittem baj van, a szívem is megállt egy pillanatra. Előtte pedig még nézegettem is a babát, hogy nem létezhet, hogy a gyerekem, hiszen nemrég még fiatal lány voltam..


Egyébként a felnőtt létet nehezebb megszokni. Lassan harminc vagyok, és úgyérzem tegnapelőtt még tini voltam, most meg itt vannak az első ráncaim és óvódákat keresek a gyereknek, ahelyett, hogy új kedvenc számok után kutatnék a youtubeon. Fogalmam sincs, hová tűntek az évek, valahogy nem tudatosul, hogy telnek.

2017. júl. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nyugi nálam hasonló volt a helyzet, 3 hónapos lehetett a fiam amikor felfogtam h anya vagyok és elkezdtem élvezni. Mostmár irtóra büszke is vagyok rá és ő a mindenem az életem. Most 9 hónapos. Ne aggódj, az idő majd helyreteszi benned a dolgokat!
2017. júl. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!