Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy vagy két keresztnevet...

Egy vagy két keresztnevet adtok (adtatok) a babátoknak? Miért?

Figyelt kérdés
:)
2010. máj. 21. 15:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Mindhárom gyermekemnek 1-1 keresztneve van, eszembe sem jutott 2-t adni, minek? Egy gyerek - egy név. Úgysem szólítanám pl. Ágnes Biankának, hanem csak Ágnesnek vagy csak Biankának. Akkor minek szenvedjen a hosszú névvel :P

Nekem a vezetéknevem hosszú, irigyeltem a Nagy-okat s a Kiss-eket :)))

2010. máj. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak 2 van Zoé Anna.
2010. máj. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
2 gyerekem van,mindkettőjüknek 2 keresztneve van.
2010. máj. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
azért van egy neve, mert 2 vezetékneve van. Viszont a keresztneve szép hosszú, nem szeretem azokat a neveket, amiket egy lélegzetvétellel kiköhögünk (pl. Zsolt). Amúgy sincs sok értelme a két keresztnévnek, úgyis csak az egyiket használja.
2010. máj. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Kettőt kapott,a másodikat apukám után kapta,mert Ő felborította az egész életét miattunk.A párom lelépett,mikor még nem is tudta,hogy babát várok,apukám pedig felkarolt bennünket,kivettünk együtt egy lakást.Igaz,csak egy szoba-konyha,és ráadásul pocsék helyen (VIII.ker.),de nagyon jól megvagyunk így hármasban.Egyébként az egyik név kisfiús (Gergő),a másik pedig férfias (András,még a jelentése is az,hogy férfi),szóval szerintem tök jó!☺♥☺
2010. máj. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Egyet! Szintén két vezetéknévhez, mindkettőnké, kötőjellel. Számomra ez volt fontos. Nekem nagyon fura a két keresznév, mert szerintem az ember azonosul a nevével, és olyan visszás érzést kelt bennem, ha valakinek kettő van, akkor ő most igazából melyik?
2010. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
1 nevet kapott a kisfiunk, és a kistesója is csak 1 nevet fog kapni. Miért? Nem tudom, nekünk így tetszik. Átlagos, nem is ritka-nem is gyakori, nem is rövid-nem is hosszú a vezetéknevünk, és egy átlagos, nem is ritka-nem is gyakori, nem is rövid-nem is hosszú keresztnevet választottunk hozzá.
2010. máj. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Egy keresztneve van, így pont úgy hívják, ahogy az apját:) én sosem értettem, minek kettő név. Pl Kis István Gábor. Mikor kisgyerek Pityukázzuk, felnőttként meg gondol egyet , olyan égő a Pityu név, legyek mostantól Gábor? Mintha valami személyiséget váltana az ember. Héé Pityu!!!....mivan, nem hallgatsz a nevedre??? Nem, mert tegnaptól a második nevemet használom...
2010. máj. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
2 keresztnevet fogok mindegyik gyermekemnek adni. Ha nem tetszik neki az egyik, akkor használhatja a másikat. Nekem is két keresztnevem van, amik még hosszúak is (az egyik 4, a másik 3 szótag), de nem zavar egyáltalán, jobb, mint ha csak egy keresztnevem lenne. :)
2010. máj. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

2 kereszt neve van a fiamnak es a lanyomnak is ketto lesz.

A fiamnak azert mert az apja keresztnevet (ami mar az o apjae meg az apjanak az apjae tehat hagyomany) is megkapta masodiknak.

A lanyunnak meg mert az egyiket apa szeretne a masikat meg en:)

2010. máj. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!