Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy osztjátok be az időtök...

Hogy osztjátok be az időtök kisgyerek mellett?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok még a kislányommal, de az utóbbi időben úgy érzem állandó rohanásban vagyok az idővel, soha semmivel nem végzek, nincs időm semmit elintézni.

Megyünk minden nap biciklizni, játszóterezni, strandolni, kell a mozgás, a,kinti program.

Nektek hogy van a napirendetek, hogy osztjátok be a főzést, házimunkát, gyerekkel töltött időt?


2017. júl. 14. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
3 gyerek van. az első az,hogy legyen mit ennünk és ne éhezzünk aztán jönnek a gyerekek, a házimunka meg sajnos mindig megvár. Családi házba lakunk és ilyenkor jó időbe már rengeteget vannak kint,így bent nem igazán van kupi és kosz,de amikor nagyon jól lefoglalják magukat nélkülem akkor gyorsan neki ugrok aztán jutok ameddig jutok.
2017. júl. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
31%

Ez az en kerdesem! :))

Hajnal 3-kor kelek minden aldott nap. Lefozom a kavet, megcsinalom a tapszert, leulok a wcre, vegigbongeszem a neten a kedvenc oldalaimat, jatszok egy kicsit aztan feloltozok jatszosba, hogy meg tudjam etetni a 2 db kecskenket. Viszek fel nekik 10 l vizet is minden hajnalban. Kicsit eligazgatom gereblyevel a fuvuket, megtoltom az etetot, aztan lejovok. Van egy nemetjuhasz-roti keverek kutyank, neki adok enni meg kap vizet is. Kicsit meg is simizem. Idebent lefozok egy adag kavet, megkavezok. Ket cukorral es sok tejjel iszom. Utana megreggelizek ma epp tukortojast ettem spargaval es toast kenyerrel. Lezuhanyozok. Bekenem magam testapoloval, megcsinalom a hajam altalaban kontyban szokott lenni es felveszek egy rovidgatyat meg egy topot. Meg mindig van egy kis idom, igy megcsinalom a parom reggelijet is aki 4.45-kor indul munkaba. Nem sokkal azutan kel a 3 honapos lanyom. Hintoporozom a nyakat, honaljat, peluscsere es kap enni. Visszaalszik - magatol alszik el, nem folyamodom sem ringatashoz, sem semmilyen mas praktikahoz - en tornazok. Torna utan megint zuhany, testapolo, minimalis smink. Normalis ruha. Altalaban egy rovidgatyaba es egy ujjatlan topba vagyok itthon. Beinditok egy mosast, amig a gep mos, osszehajtogatom a ruhakat es elteszem oket. Elpakolom az elozo esti edenyeket a csopogtetobol, aztan elmosogatom a reggeli mosogatnivaloit. Nekiallok fozni - ma paradicsom levest foztem,szezammagos rantott csirkemellet es hasabburit. Fozes utan elmosogatok, elpakolok a konyhapultrol es a konyhaasztalrol es felmosok. 3 orankent eszik a lanyom, 8-kor van a reggeli. 120 mlt szokott enni. Reggeli utan tornazunk. Torna utan megnezunk egy filmet, illetve en nezem, o alszik rajtam :D 11-kor megint eszik, utana en is ebedelek, felteszem az aktualis kajamat a fozos csopiba ahol tag vagyok. Mondokazunk, aztan kiteregetek. Kitakaritok egy szobat - mivel minden nap mas-mas helyiseget takaritok igy nincs sose nagytakaritas. 2 utan kimegyunk a levegore. A lanyom a hordozojaban ul az arnyekban es alszik en meg medencezek egyet es olvasok. 5-kor lejovunk, eszik, tancolunk (mulatos zenekre szoktuk "ropni" :D) majd en gyorsan felseprek kint az udvaron es felporszivozok, felmosok bent. Ha dolgozik a parom, hatkor vegez. Addigra en lezuhanyozok, felveszek egy tiszta ruhat (tobbnyire melegitot es polot, mert huvosek az estek nalunk az erdo miatt). Hazaer parom, kicsit beszelgetunk, vacsorazik, majd megfurdeti a lanyunkat es megeteti. A lanyunk magatol elalszik, mikor latjuk, hogy alszik, parom felhiv engem a telefonjarol, azt a kisagyban hagyjuk, a legzesfigyelot bekapcsoljuk es felosonunk a kertbe kozben a telorol halljuk, hogyha van valami. Leszedjuk a malnat, mert az folyamatosan erik, a cukkinit, patisszont, hogyha van (ket, harom naponta van uj termes, ezeket clickses zacsikba szoktam eltenni a fagyra), lefedjuk a medencet, kicsit gyomlalunk aztan jovunk le. Idebent lezuhanyozunk, lemosom a sminkem, atoltozok pizsibe, parom gatyaba szokott csak lenni aztan vagy szexelunk vagy filmet nezunk vagy filmet nezunk es nyomkodjuk a telefonunkat. Most epp Az ordog pradat visel filmet nezzuk, es ide irogatok :D Parom meg jatszik, mert nemreg lett uj telefonja. Holnap 2-ig dolgozik a parom, utana hazajon, levisszuk a lanyunkat nagyijaekhoz es megyunk bulizni :)) Remelem, eleg reszletes voltam :)) Holnap meg annyi lesz a dolgom, hogy mivel mindig vasarnap vasarolunk es mar alig van valami a hutoben, kitakaritom, osszekeszitem a lanyunk holmijat es kivasalom a bulizos ruhamat. Ebedre elzaszi csulkot sutok le krumpliagyon :)) Nagyinal letesszuk - csak apa lesz otthon, mert anya kezelesen van - es bemegyunk anyahoz,mert utba esik. Masnap hajnalban megyunk apahoz, reggelizik mindenki, felugrunk nagyimekhoz is, aztan vasarolunk itthon pedig amig fozok addig parom van a lanyunkkal. Vasarnao husleves es ovari karaj lesz meg madartej utana folytatodik a napi rutin.

2017. júl. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Miert pontoztatok le?
2017. júl. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!