Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek mi a velemenyetek? Lent

Nektek mi a velemenyetek? Lent

Figyelt kérdés
Kozmetika, fodrasz, manikur, pedikur, torna, gyerek utan is romantikus estek, buli stb. Erdekelne, ki, hogy velekedik ezekrol. Tovabba tanulas gyed alatt, hazimunka gyerek mellett, mennyit kell egy gyerekkel foglalkozni, internetezes, apa szerepe dolgozzon v foglalkozzon is a gyerekkel, csak anya legyen vki v szules utan is megmaradjon mint no
2017. júl. 17. 09:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a gyereknek mindenekfelett egy kiegyensúlyozott anyára, családra van szüksége. Hogy ezt ki hogyan éri el, mindenkinek a saját receptje, és a saját felelőssége, ennélfogva beleszólni nem szeretnék.


Ami engem illet:

Kozmetikusra sose költöttem (nem helyes), fodrászhoz kéthavonta járok vágatni, a műkörmöket a magam részéről visszataszítónak találom, a sima lakk meg lepereg a puha körmömről. Nekem inkább az ápoltság a fontos, inkább a természetes megjelenést tartom szépnek, de hogy más hogy néz ki meg mit csinál, az hihetetlen módon nem érdekel.

Romantikus, vagy legalábbi kellemes, nyugodt esték kellenek, mondjuk nem feltétlenül az első néhány hónapban, amikor a gyerek szopik és hozzá van nőve az anyjához. De nemcsak apával kell fenntartani a kapcsolatot, hanem a barátokkal is.

Sport kell, de szintén az első néhány hónpban nem feltétlenül ez a top prioritás, meg nem is érzi magát mindenki úgy, hogy képes erre.

Tanulni is tök rendben van, sőt kell a szellemi kihívás, szintén mondjuk egy kis idő elteltével, mikor már mindenki belerázódott a szituba. Mindenki maga érzi, hogy mennyit bír.

A házimunkát mondjuk nem annyira értem, miért olyan nagy gond elvégezni, amikor az embernek 24 óra áll rendelkezésére, hogy beossza, és ugye nem kell napi nagyon-max egy óránál többet takarítani. Főzni meg nem is kell mindennap. Mondjuk takarítani se. Legtöbb helyen már van mosogatógép, bár anélkül is fölnőttek már pármilliárdan. Mosógépe, porszívója mindenkinek van. Eldobható pelenka is is van. Bébiételen se ütközik meg senki, ha üveges, bár egy bébifőzeléket összerottyantani igazán nem idő. Oké azt nem tudom, hogy a kertkapálás mennyire időigényes.

Internetezés abszolút nem prioritás, francot se érdekel, ha ne jut rá idő.

Apának meg magától kell legyen rá igénye, hogy részt vegyen a családi életben. Ahol centizgetni meg alkudozni kell, hogy kinek mi/mennyi a dolga, ott már a fene megette az egészet.

2017. júl. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Olyanok is írhatnak, akik nem szoptattak, hanem tápszereztek az elejétől, mert ott másabb kicsit, mint 1.5 óránként szoptatni. Azért érdekel amúgy, mert mostanában ezek a témák a gyakorin, és eléggé megosztó pl aki azt mondja, hogy jár bulizni gyerek mellett, az általában le van pontozva, ha otthon ül, 100%os. Érdekelne, hogy így leírva mi a véleményetek :)
2017. júl. 17. 09:27
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem meg az érdekelne, hogy valamilyen formában korrelálnak-e ezek a dolgok azzal, hogy mennyire lesz kiegyensúlyozott a gyermek. Valószínűleg mindkét véglet rossz, nyilván az is, ha elhanyagolt a gyerek, de egy mártíranya lehet, hogy még annál is rosszabb. Nem tudom egyébként, miért kell ezekre a dolgokra (is) annyira rágörcsölni. Rendben van, hogy én másképp látom jónak, de egyáltalán nem biztos, hogy az élet engem fog igazolni. Én nem irigylem senkitől a bulizást, mert nekem már nincs rá igényem és nem is bírom az éjszakázást :) Jó azért elmegyek néha dumálni vagy borozgatva dumálni egyik-másik barátnőmmel, meg közös családi barátaink is vannak, de ennyi pont elég.


Azt a felállást viszont nem szeretném kipróbálni, nem tudom, olvastad-e az ide vontkozó kérdést, hogy a férfi dolga, hogy talicskán hordja haza a pénzt, a nőé meg kb minden más. Most akkor nem "közthereviselés" van, nem EGYÜTT ÉL a család és veszi ki mindenki a részét mindenből a saját lehetőségei szerint? Nem mert elvárják, hanem mert akarja. Az nekem nem élet, hogy apa hazamegy és kész p#csa meleg málé várja - meg el is várja - anya meg hálásan pillog rá mint egy megtűrt kitartott, hogy apa ma is hazatolt ötvenezret. Ez nem "együtt", ez "egymás mellett".

2017. júl. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy mindenki csinálja úgy, ahogy nekik jó.
2017. júl. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez is igaz, nekem a következő a véleményem: kéthetente járok kozmetikushoz, de ma kimarad, mert a férjem dolgozik. Három hetente csinálja a legjobb barátnőm a körmömet, ilyenkor van egy csajos délelőttünk, mikor a férjem vigyáz a kicsire, mi pedig beszélgetünk és körmözünk. Fél évente fodrászhoz is elmegyek egy egészségügyi vágásra. Én nem tudok se szemöldököt csináltatni, se kontyot csinálni, se hajat fonni, így ezeket jobb, ha hozzáértő ember csinálja. Illetve ezeken a napokon kicsit kiszorulok a mókuskerékből. Én mikor felépültem a szülésből, megkértem a férjemet, hadd járjak le konditerembe - ő is lejár, csak ő a munkahelyének a konditermébe. Én kangoozok, illetve esténként jógázni szoktam, de azt már itthon, mikor a picur alszik. Anyukámat elveszítettem 3 éves koromban, a nagyszüleim neveltek fel, így ők a gyermekünk nagyszülei is. 72 és 82 évesek. Mivel babánk nagyon jól viselkedik, ezért rájuk szoktuk bízni egyszer egy hónapban vagy egy délelőttre, vagy egy éjszakára. Ez a mi kikapcsolódásunk. Ilyenkor vagy színházba megyünk, vagy moziba, vagy étterembe, vagy a barátainkkal tartunk egy házibulit. Nem terhelem le őket, mindig mondják, hogy milyen jó gyermekünk van, egész éjszaka semmi dolguk nincs vele. Én örülök, hogy a fiunk velük lehet, hiszen annyira nagy szó, hogy a dédnagyszülei láthatják. Sokszor mondják, hogy ki is jönnének egy kicsit hozzánk, ilyenkor kapálgatnak (nem én kérem meg őket) és dédunokáznak. A fiunk pedig mindig nagyokat mosolyog, ha velük lehet, el van kényeztetve ott, amit nem bánok, hiszen annyira rövid a velük töltött idő! Tehát náluk egyszer van egy hónapban, ez az egészséges, a többi programnál mind a férjem vigyáz rá, hiszen nem másnak szültök, nem babysitternek, barátnőnek stb, hanem magunknak. Ez a fél délelőtt, vagy egy éjszaka, mikor melyik, nagyon fel szokott minket tölteni energiával és a kapcsolatunknak is nagyon jót tesz. Meg kell találni az egyensúlyt. Szerintem. Bulizni a 3 hónap alatt egyszer voltunk, az nem hiányzik. Egyetemre megyek ősztől, matematika tanárnak tanulok, ez lesz a második évem egyéni tanrenddel. Házimunka éjszaka, amúgy egész nap alvás, pihenés, játék.. Internetezni csak akkor, ha alszik. Mint most. Nekem lelkifurdalásom van, ha akkor netezek, mikor ébren van. Ugyanígy vagyok a házimunkával is. Ott az éjszaka rá. Azért szültem, hogy nappal vele foglalkozzak. Bár mondjuk, sokat nem kell vele foglalkozni.. mert eszik-alszik. Hál istennek. Esténként fél 9-től alszik, mikor nem takarítós nap van, akkor filmezek, olvasok, tanulok, próbálom magam lekötni, mert a nagy melegben sokszor nem megy az alvás pedig sokat sétálunk, akár 3-4 órákat is. Azt hiszem, túl izgatott vagyok még mindig ettől az állapottól, hogy itthon vagyok és van egy gyerekem, szerintem az egyik legcsodálatosabb dolog az életben. Apa dolgozik, esténként ő fürdet, etet, amikor kipihente magát, akkor vigyáz rá, sokszor elmennek együtt szomszédolni is. Hogy mennyit kell foglalkozni egy gyerekkel, azt nem tudom, ez a mai napig nagy dilemmám :/ Sokszor van lelkifurdalásom, ha mondjuk nem vele foglalkozok, hanem a barátnőimmel vagy a párommal beszélgetek, de meg kell találni az egyensúlyt mind a gyereknevelés, mind a párkapcsolat terén. Írhattok még, nagyon szívesen veszem és bocsánat, ha én túl sokat beszéltem.
2017. júl. 17. 10:40
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kiegyensúlyozott anya sokban hozzájárul a gyerek lelki egyensúlyához. Nyilván könnyebb úgy babázni, ha van szabadidőd, amit pl. magadra fordítasz, nem kell lemondanod a megszokott dolgaidról, legyen az sport, vagy kozmetika, akármi. A tanulás is igény szerint, bár az több idő és nem kifejezetten szórakoztató, legalábbis nekem, mert sok olyan tárgyam volt, amihez seggelni kellett. A férjem jó apa, bár időben keveset van velünk, az tartalmas. De mondenki más, mások az igények. Aki nem akar tanulni, sportolni, ne csinálja, és persze az sem mindegy, mennyire megoldható, van-e segítség.

Én úgy gondolom, ezek az első évek elsősorban a gyerekekről szólnak, nekem minden más csak utánuk jött. Mondom ezt úgy, hogy közben másod- és harmaddiplomát szereztem, de akkor tanultam, amikor ők aludtak, vagy az apjukkal voltak.

2017. júl. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak nagyon jóindulatú tanács tényeg. Nekem más nyolcéves elmúlt a lányom. Ezzel kapcsolatban: "Házimunka éjszaka, amúgy egész nap alvás, pihenés, játék.. Internetezni csak akkor, ha alszik. Mint most. Nekem lelkifurdalásom van, ha akkor netezek, mikor ébren van. Ugyanígy vagyok a házimunkával is. Ott az éjszaka rá. Azért szültem, hogy nappal vele foglalkozzak. "


Nyugodtan takaríthatsz, főzhetsz egy-egy órát vagy félórát ébren lévő gyerek mellett is, uram bocsá, megnézheted a leveleidet, ettől ne legyen lelkifurdalásod. Ettől még nem áll meg az interakció, beszélsz hozzá, odamész hozzá, megsimogatod. Kezdő anyukák gyakran esnek abba a tévhitbe, hogy a gyereket folyton szórakoztatni kell. Nem kell. Az a jó, ha megtanul magától is szórakozni (egy ideig). Ezzel nem halat adsz neki, hanem megtanítod halászni, ha érted.

2017. júl. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ertem. Koszonom. Most ebren van, nemreg fejeztem be a babatornat, meg a babamasszazst mert nincs mindig ebren, nekem meg nem volt dolgom es gondoltam, megtanulom videorol :) Nagyon elvezte :) Azon gondolkodom meg, hogy az baj-e, ha nincs rutin a napjainkban? Mert nem mindig tudom tartani pl hogy 3-kor lemegyunk setalni, ez olyan valtozo. Kedv kerdese. En se mindig pontban hatkor olvasok.. napirendetek, babaval mit csinaltok?
2017. júl. 17. 12:22
 9/11 anonim ***** válasza:
Az nem baj, ha nem mentek le mindig 3-kor sétálni, hiszen ez később is időjárás és egyebek függvénye lesz. A rutin nem azt jelenti, hogy óramű pontossággal, gépiesen, mindennep ugyanazt kell csinálni ugyanabban az időpontban. Legfontosabb a lefekvés időpontja és az azt megelőző rutin, ez lehetőleg ugyanúgy és ugyanakkor történjen mindennap. Idővel az étkezéseknek meg a napközbeni alvásoknak is be kell állni egy bizonyos ütemre, erre kell törekedni. A többi rugalmas.
2017. júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mint mindenben itt is meg kell találni az arany középutat.

Én havonta megyek kozmetikushoz és körmöshöz (egy délelőtt letudom)

Hetente háromszor futni mikor a gyerek elaludt

Kéthetente egy hétvége (péntek estétől vasárnap délelőttig) a miénk a férjemmel

Kéthetente kb két órát barátnőzök


Internetezni akkor szoktam mikor ráérek, a gyerek elvan egyedül. Én itthinról dolgozom is napi 4 órát, a többiben a gyerekkel vagyok. Heti egyszer rendelünk ebédet és vasárnap anyukáméknál eszünk, ebből általában jut hétfőre is így a nagytakarítást ilyenkor csinálom.


2.5 éves a fiam

2017. júl. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!