Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Illik-e így bejelenteni a...

Illik-e így bejelenteni a párodnak, hogy babát vársz?

Figyelt kérdés
Sajnos még ez csak egy feltevés, de babát tervezünk. Októberben lesz a szülinapja, ha addigra sikerülne akkor ezt kapná ajándékba. Viszont mindig családi bulit tartunk, senki se tudná, kivéve anyukám. Illik-e így, hogy apuka és mindenki egyszerre tudja meg vagy inkább külön szülinapja előtt lepjem meg?
2017. júl. 21. 09:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Az o gyerekerol van szo, persze, hogy kulon.

A rokonsagnak a 12. hetig nem szokas szolni, mert a 12. het elott 25 % a veteles eselye ( tehat minden 4. terhesseg megszakad )

2017. júl. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én négyszemközt mondtam el, elsőként a férjemnek. Szerintem az egy olyan pillanat, amit ő nem biztos, hogy egyszerre, másokkal szeretne átélni. Úgy látom, jóban vagytok a rokonokkal, ettől függetlenül majd amikor ő már tudja, akkor ti ketten oszthatjátok meg az örömöt :) amúgy meg amikor mindenki előtt bejelented, kinek a reakciójára fogsz tudni figyelni? Lehet, hogy a melletted álló rokon a nyakadba ugrik, és nem látod a férjedet. Én meghagynám magamnak is azt a pillanatot, hogy lássam az arcát :)
2017. júl. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Az apa semmi esetre se a rokonokkal egyszerre tudja meg, az nagyon gáz!
2017. júl. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A férjem szerintem azon is kiborulna ha előbb tudná meg az anyukám mint ő, elvégre nem az én és az anyukám gyereke, hanem az enyém és az övé... Az pedig hogy egyszerre tudja meg az összes rokonnal... hát tényleg gáz. Szerintem tiszteld meg őt azzal, hogy neki mondod el legelőször és négyszemközt, és közösen döntitek el azt, hogy kinek mikor mondjátok el, beleértve a szüleiteket is...
2017. júl. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az előttem lévőkkel.

Szerintem is külön tudja meg,elvégre az Ő

és a Te gyereked.

Én Anyukámnak mindenképpen később mondanám

el,mint a páromnak.

A rokonoknak pedig általában,ahogy az 1-es

válaszoló írta,a 12.hét után szokták elmondani,mivel addig sajnos sok esély van

az elvetélésre.

2017. júl. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Fordíts meg a kérdést. Te őrülnél, ha egy bulin tudnád meg, hogy terhes vagy, a rokonokkal együtt, miközben a férjed és az apósod már jó ideje tud róla? Hát én nem.

És el sem tudnám képzelni, hogy titkolóztak előtte, még ha jó szándékból is, ugyanúgy az ő gyereke is, joga van tudni. Hidd el, elég nagy öröm ez magában is, nem kell hozzá buli.

2017. júl. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem adnám így a tudtára. Ha előbb összejön, joga van tudni. 12. hét előtt viszont nem szólnék a családnak. És főleg nem mondanám el neki mindenki előtt. Ez egy nagyon meghitt pillanat, semmi szükség a rokonságra. Nekünk legalább is nem volt szükség.
2017. júl. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az, hogy ki tudja meg és milyen sorrendben, így lesz, és máshogy nem is tartom normálisnak:

1. Én vagy Én+férjem egyszerre

2. Férjem

3. Orvos

4. Szüleink

5. főnököm (nekem valszeg hamar be kell jelentenem mert nincs olyan, aki át tudja venni a munkakörömet váratlan dolgok esetén, és erről intézkedni kell)

6. Testvéreink és barátok

7. távolabbi ismerősök, kollégák, stb.

2017. júl. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

külön tudta meg este elalvás előtt. alig bírt éjszaka aludni!

szerintem nem jó ha úgy mindenki előtt elmond. ez pont egy olyan pillanat ami egyenlőre kettőtökre(ha orvosnál voltál már akkor hármótokra) tartozik

2017. júl. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
97%

Nem!

Mondjuk az én párom már csak a felvetésen is kiborult hogy nélküle csinálnék tesztet, úgyhogy mindkét gyereknél együtt teszteltünk

2017. júl. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!