Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért engedik meg, hogy még...

Miért engedik meg, hogy még mentális betegek is szüljenek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez nem betegségre, és korra van szabályozva, hanem összefekszenek mindenféle emberek. Ugyanakkor bosszant, hogy megszülhet egy gyereket mentális beteg szülő, és nevelheti a gyerekét.

Épp egy esetet hallottam,hogy anyuka beteg, gyógyszert szedni kellene, de azért ez felügyelet nélkül nem mindenkire jellemző, és kész a baj, a gyereknek támadt , és a gyerek kórházba került emiatt, előtte ugyanez a gyereke majdnem magasról esett le, pedig anyuka ugyanabba a szobába tartózkodott csak 'kikattant' amiért nem vette be a gyógyszert.


Nem ítélkezni akarok, de ezeknek a gyerekeknek, ez már örökre az emlékeik közt maradnak, ha valaki képes súlyos dolgot elkövetni,mert a betegsége hajlamosítja rá, akkor a születéskor miért nem veszik el tőle a gyereket?

Ismertek mentális beteg szülőt/szülőket?


2017. júl. 21. 19:43
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Kérdésbe jobb lett volna úgy írnom:

Miért engedik, hogy mentális beteg nők, gyereket neveljenek?

2017. júl. 21. 19:43
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

És hogy akarnád megoldani? Egyrészt senkit nem lehet abortuszra kényszeríteni (márcsak azért sem, mert igencsak vissza lehetne vele élni), emellett a "mentális beteg" is igen tág fogalom, nagyon sokan (pl depressziósok) ettöl teljesen beszámíthatóak, megint csak sokan megfelelö gyógyszerekkel teljesen normálisan viselkednek, és nem igazán lehetne megoldani, hogy az ilyen besorolással ne ártsanak többet, mint amennyi haszon lenne belöle. Arra megintcsak senkinek nincs joga, hogy feltételezések alapján megfosszon egy szült a gyerektöl és a gyereket a szülöktöl - föleg, hogy egy otthonban felnövö gyereknek legalább annyira rossz sorsa van, söt még rosszabb.


Emellett az "egészséges" szülök közt legalább annyi van, aki nem megfelelöen bánik a gyerekkel, mint a "mentálisan betegek" közt.

2017. júl. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Sajnos igazad van, főleg az utolsó soron gondolkoztam el.

Mégis olyan szörnyű ilyet hallani... Talán kiemelik a családból a gyerekeket

2017. júl. 21. 20:16
 4/13 anonim ***** válasza:
2%

Ez a liberalizmus egyik nagy önellentmondása. Hagyjuk, hadd terjedjenek az öröklődő szellemi nyavalyák, közben meg sipákoljunk amiatt, mennyi hülye ember van döntési pozícióban.

Ne próbáld megérteni őket, Kérdező, ők gyárilag ilyen szefósok.

2017. júl. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézd. Ez általánosítás. Édesanyám depressziós volt, gyógyszereket szedett. Ahogy írtad is, volt, hogy abba is hagyta. De szeretett minket, szépen nevelt, persze voltak nehezebb időszakai, de mi abból nem sokat érzékeltünk, nagyszülőknél voltunk akkor. Soha nem bántott, nem veszélyeztetett minket. A férjemet a szülei elhanyagolták, apja verte. Pedig ő nem beteg. Akit láttál, hallottál, nem feltétlen a betegsége miatt veszélyezteti a gyerekét, vagy nem csak amiatt.
2017. júl. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
Az enyhébb esetekkel nem volna semmi baj. Gond akkor van, amikor a súlyosabb, demenciával meg értelmi fogyatékossággal járókat hagyjuk szaporodni, és juttatjuk őket olyan pozíciókba, ami még egy mentálisan egészséges embernek is komoly kihívás lenne...
2017. júl. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Mindenkinek igaza van.


Harmadik: Ez valami teljesen más betegség lehetett, mint a depresszió , súlyosabb

2017. júl. 21. 21:23
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
21 éves mentális beteg anya vagyok. Ha érdekel a diagnózisaim (pszichiáter diagnosztizált): atipikus anorexia, depresszió, szorongás, szociális fóbia, deperszonalizáció, diszasszociáció, testképzavar és mérsékelt öngyilkosságra való hajam. Gyógyszert szedek, két félét is. Jó anya vagyok, imádom a kisfiam, és a mentális betegségem csak magamat érinti, a fiam soha nem bántanám. Ha valaki beteg, annak szedni kell a gyógyszerét, ugyan úgy mint az allergiások szedik az allergia gyógyszerüket, vagy a cukrosok az inzulint. Csak mert beteg vagyok, nem leszek rossz anya automatikusan.
2017. júl. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pánikbeteg vagyok,agorafóbiás,de teljesen beszámítható és normális.Szépen nevelem a gyerekem,gyógyszert sem kell szednem mert kordában tudom tartani a dolgokat (meg szeretek is észnél lenni,miközben a gyógyszerek letompítanak engem) dolgozom,nevelem a gyerekem,tanulok,és minden rendben.A mentális betegség azért tág fogalom,abba sok minden beletartozhat,a pszichózisos skizofréniától az enyhe klausztrofóbiáig...nem gondolom,hogy mind alkalmatlanok lennénk,pláne,hogy egyre több ilyen mentális nyavalya van!
2017. júl. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen ilyen téren valóban nem mindenkire jelenthető ki, de kivételek mindig vannak, viszont az említett anyáról már biztos előbbre is tudták, hogy agresszív , és nem magával szemben cselekszik, hanem kifelé irányul. A ti példátok a szerencsés kategória, de vannak nagyon veszélyes betegségek, mint pl az asszonyé is valami olyasmi lehetett

2017. júl. 22. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!