Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért engedik meg, hogy még...

Miért engedik meg, hogy még mentális betegek is szüljenek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez nem betegségre, és korra van szabályozva, hanem összefekszenek mindenféle emberek. Ugyanakkor bosszant, hogy megszülhet egy gyereket mentális beteg szülő, és nevelheti a gyerekét.

Épp egy esetet hallottam,hogy anyuka beteg, gyógyszert szedni kellene, de azért ez felügyelet nélkül nem mindenkire jellemző, és kész a baj, a gyereknek támadt , és a gyerek kórházba került emiatt, előtte ugyanez a gyereke majdnem magasról esett le, pedig anyuka ugyanabba a szobába tartózkodott csak 'kikattant' amiért nem vette be a gyógyszert.


Nem ítélkezni akarok, de ezeknek a gyerekeknek, ez már örökre az emlékeik közt maradnak, ha valaki képes súlyos dolgot elkövetni,mert a betegsége hajlamosítja rá, akkor a születéskor miért nem veszik el tőle a gyereket?

Ismertek mentális beteg szülőt/szülőket?


2017. júl. 21. 19:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
48%
Vendéglátós vagyok. Van egy pár, akik rendszeresen nálunk ebédelnek. Ránézésre is feltűnik, hogy valami nem stimmel. Kiderült róluk , (kicsi városban élünk) hogy a szociális gondozóhágban élnek, mert mentális sérültek. Pontosabb információt nem tudunk róluk, csak, hogy nem teljesen önellátók. A nő terhes volt. Majd pár hétre eltűnt ez a pár az étterembből, majd egyszer csak újra kezdtek járni hozzánk. Baba sehol. Megkérdeztük tőlük, hogy hol a baba.. Elvették tőlük, és intézetben van. Ennek már jó pár hónapja.. A nő most újra terhes. Én meg a második inszeminációra várok. Azért ne szüljön, hogy intézetbe adja, mert egyértelműen képtelen ellátni, ahogy magát is...
2017. júl. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Én gyakran leszek depressziós, pánikrohamaim vannak néha, szociális fóbiám is van és gyakra még az is nehezemre esik hogy a zuhanyzóba beálljak. Józan ésszel belátom hogy nem lennék alkalmas egy gyerek felnevelésére, ha magamat is nehezemre esik ellátni.

És ilyenkor szoktak jönni a "mindennőnekszülniekell" emberek, hogy de hát ők is szomorúak néha mégis tisztába teszik a gyereket...

Szóval aki értelmes az el tudja dönteni hogy tud-e gyereket vállalni a mentális betegsége miatt vagy nem, de szerintem kellene valamivel szabályozni ezt.

2017. júl. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nagyon is kellene szabályozni, én is dolgoztam fogyatékos otthonba, véletlenül ott is estek teherbe, persze abortusz, vagy kihordta és beteg lett mint a szülei...

utolsó előtti: Igen, sajnálok mindenki olyat, akinek meg nem sikerül, ők meg egy élvezéstől, ahogy a kisebbség nagy része is , és a felelőtlen tiniké is.

2017. júl. 24. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!