Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti milyen nagyszülők szeretnét...

Ti milyen nagyszülők szeretnétek lenni, vagy mit gondoltok, milyenek lesztek? És a ti gyereketeknek milyenek a nagyszülei?

Figyelt kérdés
2017. júl. 25. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tuti olyan nagyi leszek,aki nem ugat bele a gyereknevelesbe.tiszteletben fogom tartani a menyeim(fiaim vannak) kereseit.nem fogok a nyakukra csimpaszkodni.velemenyt csak akkor mondok ha kerik.

Nem tomom olyannal az unokaim,amit nem engednek a szulok.

Ebbol kitalalhattad,hogy nalunk minimum egy mama,magasrol tojik ezekre....

A masik mama (anyum) azert sokkal jobb nagyi,szulo szemmel persze.

A fiaimnak elore megmondom,hogy ha ezeket nem tartom be,emlekeztessenek ra ;)

Aztan meglatjuk mi lesz,meg tavol van a nagymamasag....remelem.

2017. júl. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%

Semmiképpen sem olyan mint az én szüleim! Meg sem hallják, hogy mit mondok nekik! Pl mennénk ebédelni, erre gyorsan még ad neki valami édességet, aztán persze én vagyok a szar szülő amiért nem eszik a gyerek...

Olyan nagyszülő szeretnék lenni akire számíthatnak az unokái (persze ésszerű keretek között) és a gyerekei is, hogy nyugodtan rám merik bízni a gyerekeket és tudják, hogy semmi nem fog történni amit ők nem akarnak (ismét 1 példa: amíg a párommal elmentünk egy napra kicsit kikapcsolódni, addig a szüleim elvitték a gyereket az állatkertbe holott többször mondtam, hogy majd MI akarjuk őt elvinni, nem akarok lemaradni az első alkalomról amikor pl tigrist lát stb..). Tuti, hogy nem fogok beállítani random ruhákkal/játékokkal, inkább odaadom majd a pénzt, vagy megkérdezem, hogy mit szeretnének...

Szülőnek szigorú vagyok, kíváncsi vagyok milyen nagyszülő leszek ha megélem egyszer

2017. júl. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A szülők szempontjából olyan, aki akkor ad tanácsot, ha kérdezik. Az anyóson ilyen, nincs is semmi gondunk egymással, az anyám kérdés nélkül dumál bele mindenbe ilyen ledorongoló stílusban, baromi idegesítő, és nagyon sokszor vesztünk már össze, mióta megszületett a lányom, aki most 2 éves. Ezen felül persze tiszteletben tartom a kéréseiket, és ha vigyázni kell az unokára, ezer örömmel. Az unokának szeretnék majd pozitív élményeket szerezni, ne csak játsszon mellettem magában, amikor főzök, hanem ha velem van, viszem valahová, csinálunk valami értelmeset, amire szívesen emlékszik. A közös élményekből lesz a mélyebb kötődés :)
2017. júl. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Pontosan olyan, mint az anyukám. Tökéletes nagymama.

Szereti az unokáját, szeret vele lenni, és a gyerek is anyuval. Tiszteletben tart mindent, amit mi máshogy csinálunk, mint ő annak idején, elfogad minden szabályt, tiltást ami a gyereknek van felállítva. Nem beszél bele a nevelésébe, nem oktat ki, de ha tanács kell, mindenben segít.

Bármikor rá merném bízni a gyerekem, kiskorban is így volt, 100%-ig nyugodt lehetek, hogy mindent megold, és nem csinál olyant, amiből baj lehet. Emellett fiatalos, energikus, többen az övének nézik a kisfiamat.

2017. júl. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Anyámon kívül lényegében nincs nagyszülője a gyereknek. A férjem apja (és a család) nem is látta, pedig 10 km-re laknak (nem fogadnak el, unokájuk sincs, ezt mondják...). Apám szintén nem érdeklődik, az ő sárkány felesége ellenem fordította.....Nagyon hiányoznak, nem ők személy szerint, hanem maga a státusz. Nincsenek családi események, összejövetelek, ami fontos egy gyerek lelki fejlődéséhez. Mélységesen bántó. szóval pontosan tudom milyennek nem szabad lenni. Nem tudom megérjük-e, mert "idős" szülők vagyunk N/42 F/46 Gy/3
2017. júl. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szeretnék olyan nagyi lenni, amilyet az első válaszoló is írt. Nekem is fiam van, szeretném, ha jóban lennék majd a menyemmel és ha engem is teljes értékű nagyinak tartana, hiába "csak" az anyósa leszek.

Az én szüleim és apukám felesége nagyon jó nagyszülője a fiunknak, szeretik, törődnek vele.

Anyósom és apósom nem ismerik a fiunkat, 5 évig látni sem akarták, aztán megkattantak és lassan egy éve cincálnak minket a gyámhatóságon nagyszülői kapcsolattartás címszó alatt (a cél azonban nem az unokájuk, ő most sem érdekli őket, csak rájöttek, hogy így megkeseríthetik az életünket).

2017. júl. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de azt igen, hogy nem örülnék, ha állandóan rám sóznák az unokát :), bármennyire is szeretem.


Apát alig látják, mert a mostohaanyám nem szereti, ha bárki is megy vendégségbe, én meg a sok év alatt megszoktam, nem is megyek.

Párom részéről normálisak és szeretőek :)

2017. júl. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát nem olyan kirakatnagyi, mint anyósom. 1 év alatt 5-ször látta, épp hogy nyugdíjas, egészségileg semmi baja a lustaságán kívül. Ha el is jön, a gyerek kap egy puszit, aztán elkezdi a mondanivalóját, hiába próbálok a gyerekkel kapcsolatos dolgokról mesélni,csak mondja a magáét. A végén fotózkodás, eleinte a facebookra akarta rakosgatni, amiről sikerült leszoktatni (veszekedés árán). De a mai napig, a neten ő a mintanagyi. Állandóan írogat, ha nagy ritkán teszek fel képet, hogy mami így szeret, úgy szeret, hogy hiányzol stb., csak épp ha eljön, ebből semmi sem látszik. Mellé nagyon okos, kéretlenül is beleugat mindenbe, mert ő mindenhez ért. De segíteni néha sem jut eszébe. Mondjuk nem is szeretném, hogy ő vigyázzon a fiamra.
2017. júl. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tehát a tanulság: elkerülni a rossz példát. :)

Én olyan fiatalos nagyi szetetnék lenni, aki hozza-viszi az unokákat különórákra, bármikor számíthatnak rá, és nem erőszakos.

2017. júl. 26. 16:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Olyan mint te leírtál kérdező magadrol viszont hogy milyen leszek nem tudom,az még minimum 15 év ha nem tőbb ,nekem csak anyukám él még mint nagymama,anyukám nem igazi nagymama tipus soha nem is vo!t az.
2017. júl. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!