Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek van olyan ismerősötök,...

Nektek van olyan ismerősötök, aki nem köszön a gyereketeknek csak nektek?

Figyelt kérdés
Fogalmam nincs, mi az oka hogy egy felnőtt ember akivel jó viszonyban vagyunk, nem ért el arra a szellemi szintre hogy a gyereknek is illik köszönni. Eléggé zavar már régebb óta. Én az ő gyerekeinek mindig köszönök, vagy külön (szia XY) , vagy sziasztok-ot mondok. Szerintem ez akkora bunkóság. Ha már nekem úgyis köszön, akkor mennyibe kerülne szia helyett sziasztokot mondani?
2017. jún. 19. 15:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Valóban bunkóság. Én nem voltam még ilyen helyzetben, de emlékszem, hogy gyerekként előfordult, és bizony azt megjegyeztem.
2017. jún. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezt amúgy hogy lehetne megemlíteni? Minden alkalommal már a találkozásunk legelején felhúzom magam ezen.
2017. jún. 19. 15:16
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
mit mond? simán szia? vagy hello? én a hellot pl használom többesszámban is, a hellosztok olyan hülyén hangzik...
2017. jún. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Van...

Es mar a gyerek hangosan meg is jegyzi...

2017. jún. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Én simán annyit mondanék, hogy ketten jöttünk. De nem bírom az ilyent..bezzeg ha a gyerek nem köszönne, akkor hápogna.
2017. jún. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. És oyan is van, aki csak a gyereknek köszön. Kb ennyi odafigyelést kapnak tőlem is.
2017. jún. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Van, amikor azt mondja hogy hello. Van, amikor sziázik. Változó. De soha nem néz rá a gyerekre közben.
2017. jún. 19. 19:54
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
És ha megkérnéd a gyereket, hogy köszönjön előre? Adott esetben ez nagyon is elvárható, helyénvaló, illendő. Akkor se köszön vissza? Ilyennel, bevallom, nem emlékszem, hogy találkoztam volna.
2017. jún. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen próbálom rávenni a gyereket a köszönésre de pont ez az , hogy neki kell köszönni de a felnőtt milyen példát mutat ezzel? Amúgy gyerekkoromban én se köszöntem azoknak , akik levegőnek néztek. Vagy legalábbis nem szívesen.
2017. jún. 19. 22:11
 10/14 anonim ***** válasza:
69%
Jó de még mindig nem tudom, hogy a gyerek köszön előre és a felnőtt mégsem köszön vissza, vagy a felnőttől várnád, hogy előre köszönjön a gyereknek?
2017. jún. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!