Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy választottatok nevet a...

Hogy választottatok nevet a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Már eleve meg volt a név vagy akkor találtátok meg az igazit,amikor ránéztetek a babára?

Végül mi lett a neve?


2016. dec. 26. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Évekkel előtte meg volt 2 fiú és 2 lánynév. Mindketten írtunk egy listát azokról, amik tetszenek. A fiú listán 1 db egyezett, így az lett a fiúnevünk + választottunk egy második nevet, ami illik az elsőhöz. A lány listából 5 is egyezett. Mindketten kiválasztottuk az 5 közül a kedvencünket, de az nem volt ugyanaz, így kilőttük mindkettőt. A maradék 3ból pillanatok alatt kiválasztottuk azt a kettőt, amik illenek egymáshoz.

Alexander Leó és Maja Boglárka (most jönnek a lepontozók, de nekünk fontos volt, hogy a gyereknek 2 keresztneve legyen)

2016. dec. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

A feleségemmel megeggyeztünk, hogy ha lány lesz akkor én döntök, ha fiú akkor Ő. Mivel mindkettőnknek különböző nevek tetszettek, és nem tudtunk düllőre jutni.

Mit ad isten? Lett egy fiunk és egy lányunk is. :)

Mindenki kiélhette a névadási vágyát. :)

2016. dec. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%

Mindig megvártuk az UH eredményét, szerencsére mindnél a 18. héten elég biztosan megmondták a nemét.


Az első kettőnél mindketten összeírtuk, melyik név tetszik. Ehhez a Ladó-féle utónév könyvet is megvettük, néztük a jelentését, a névnapot, stb. Aztán kihúztuk belőle, ami a másiknak nem tetszik, pontoztuk őket, stb.


A harmadiknál a férjem kérte, most írjam össze én egyedül, mi tetszik, aztán majd választ belőle. Kettő között vacilált, majd mondott fejből egy harmadikat, ami nem volt a listámon. Aznap még nem tetszett, de már másnapra kezdtem kedvelni, végül el sem bírtam volna képzelni, hogy más neve legyen.

2016. dec. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%

1. gyerek, kisfiú: mind a kettőnknek voltak kedvenc nevei, de egyikünknek sem tetszett a másik javaslata, ezért kerestünk egy olyant, amelyik egyikünk listáján sem volt rajta, de mind a kettőnknek tetszett.

2. gyerek, lány: kamaszkorom óta tudtam, hogy ez lesz a kislányom neve, nem engedtem belőle

3. gyerek, lány: nem tudtunk dűlőre jutni, így 2 nevet kapott. Az általam választottat használja mindenki.

2016. dec. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
Fellapoztam az utónévlexikont és jegyzeteltem, aztán azokból válogattunk. Nem volt nehéz, mert mindkettőnknek ugyan azok a szempontjaink, kritériumaink voltak a névválasztással kapcsolatban.
2016. dec. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%

Több szempont szűkítette a kört:


1. jól illeszkedjen hangok szerint a vezetéknévhez, kimondható legyen


2. lehetőleg magyar eredetű vagy régi magyar név legyen, mindketten magyarok vagyunk


3. ne legyen nagyon ritka, hogy visszakérdezzenek, fiú vagy lány, nem a feltűnéskeltés a cél, de ne is legyen túl hétköznapi.


4. olyan, ami mindkettőnknek tetszik.

2016. dec. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%

Utónévkönyv olvasgatás. Majd megszületett, és valahogy egyik szobajöhető sem illett rá. Eltelt vele pár nap, egy kicsit megmutatkozott pár veleszületett tulajdonsága. Utána már úgy éreztem, csak egy név passzol hozzá, ami nem is volt a szimpatikus nevek között.


Mostanában egy második néven gondolkozok a számára.

2016. dec. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
32%
Terhesseg alatt valasztottunk neveket
2016. dec. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!