Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Maradhat-e attól nagy a már...

Maradhat-e attól nagy a már szült nők nagy részének a hasa, mert szét van nyílva a hasizmuk, és nem tudnak róla?

Figyelt kérdés
2017. júl. 26. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Kevesen tudnak rola, de tenyleg ez szokott az egyik fo ok lenni. Kulonosen azoknal tipikus, akik szepen visszafogynak, sportolnak is, a hasuk estere megis terheshas.


Sajnos a problemara sem a nogyogyasz, sem a vedono nem hivja fel a friss anyukak figyelmet, pedig letezik tobb hasizom regeneralo torna is, amivel javithato az allapot.

2017. júl. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos mértékű szétnyílás felett nem segít a torna. Ha már a kötőszövet károsodik, azt nem lehet tornáztatni.

Én is így jártam, találtam egy ügyes sebészt, aki köldöknél ejtett metszésen keresztül kb 20 centi hosszan összevarrta a szétcsúszott bőnyét (kötőszövet).


Általános sebész, nem plasztikai, csak ügyes volt. A varratok a köldökben vannak, már nem is látszik.


Ráadásul sérvnek is utat nyithat, engem is azért műtöttek meg vele TB alapon, mert szőlőszem méretű köldöksérvet tapintottam. Három héttel később már össze is varrtak, miután jeleztem a sebészeten (bő egy évvel a szülés után, mert orvosilag egy év után mondható ki a maradandóság).


Emiatt én mindenkit arra biztatnék, hogy mielőtt tornázni kezdene, nézesse meg magát sebésszel is. Ha túlzott szétnyílással tornázik, azzal súlyosbítja, vagy legalábbis konzerválja az állapotot, ahelyett, hogy javítana rajta.

Sérvre pedig tényleg hatástalan a torna, azt kizárólag műtéttel lehet orvosolni, akárhol is jön ki. Ha kinyílt egy sérvkapu, az soha nem záródik vissza magától.

2017. júl. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kiegeszites a masodikhoz: sok sebeszorvos azt javasolja, hogy a mutetet hagyjuk a gyerekvallalas befejezese utanra. Mert egy ujabb baba vallalasaval a problema is kiujul, igy az elso mutet csak felesleges megterheles sok esetben.
2017. júl. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, ez sokszor előfordul. Valószínű nekem is volt, csak a nőgyógyász nem nézi, felénk nem volt speciális torna, meg akartam még gyereket, így nem jártam utána jobban a dolognak.

Sajnos erre a hagyományos torna nem jó, sőt csak ront rajta.

2017. júl. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!