Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti milyen mértékben, meddig...

Ti milyen mértékben, meddig tartotok ki az előre elképzelt nevelési eleitek mellett?

Figyelt kérdés

Az ihlette a kérdésemet, hogy van egy ismerős anyuka, akinek nemrég hasmenéses betegséget kapott a pici (2 éves) gyereke, kórházba is kerültek, az anyuka nem volt hajlandó csak vizet adni a kicsinek, mert nehogy rászokjon a teára vagy a gyümölcslére, de a kislány nem nagyon volt hajlandó inni, már majdnem kiszáradt...

Én őszintén szólva egy csomó dolgot feladtam, ilyen a szükség nagy úr alapon... nem olyanra gondolok, hogy mindent megengednék a gyereknek, vagy hiszti hatására adnám fel az elveimet, de ilyen esetekben simán... volt is rá példa, nem egy...

Kíváncsiságból, és (nem ítélkezésképpen) kérdezem, hogy melyik a jobb szerintetek? Kitartani ilyen esetben is vállalva az esetleges kockázatokat?.... Tényleg kíváncsi vagyok ki hogy csinálja.


2017. júl. 28. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sok vizet iszik a fiam de ha ez nem így lenne, hasmenésnél teáztatnám. Tudom nem szorosan a példádhoz tartozik, de tavaly nyáron 8-11 hónapos volt és akkor nem ivott sok vizet még. 30 fokos panellakásban laktunk még, sokat izzadt, hiába itattam vízzel nem nagyon kellett neki, a tea se csúszott jobban, de elég száraz maradt a pelenkája folyamatosan. Én ekkor elkezdtem néha higított gyümölcslével is itatni, mikor nagy volt a hőség. Szóval én itt feladtam az elveimet. Ennek ellenére még csak ősszel kezdte el igazán inni a vizet, ezen a nyáron nem is kell gyümilével itatni, nagyon sok vizet iszik.
2017. júl. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én nevelési elveim addig tartottak, míg egyedül nem maradtam a gyerekkel. Hiába próbálom én egy adott elv szerint nevelni őt, ha az apjáéknál teljesen más elveket vallanak, vagy ha a nagymama egy harmadik fajta szemléletre esküszik... A lényeg az, hogy a gyerek érdekeit tartsuk szem előtt, de ne ő legyen a főnök, tehát ne tudjon kihisztizni semmit, ami szerintünk, felnőttek szerint nem jó (tehát pl. este 10-kor nyalóka, csak hogy egy extrém példát írjak).

Úgysem lehet elkerülni, hogy a bölcsiben, oviban is a saját kis "steril" környezetében maradhasson a gyerkőc. Amíg nem árt az elvek "felrúgása", addig szerintem nincs ezzel gond. Bár nyilván gyerek- és szülőfüggő minden szituáció...

2017. júl. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Én be sem tudom tartani.

Egy alapelvem volt szülés előtt, hogy igazi "partner" anya leszek, aki majd megáll vele minden bokornál, kavicsnál, énekelünk, táncolunk a konyhában, miénk lesz a világ, móka kacagással fog telni az élet. Ez bébiszitter koromban két kicsivel tökéletesen működött.


Erre a háztartás, munka, de még babakorában a hajnali fejés, foltsikálás és minden egyéb, ami mindig van a gyereken felül pluszban, ugy leszív, hogy örulok ha energiam nincs is ugyan, de legalabb jut a gyerekre minőségi időm.

Most érzem hogy tényleg van két embert igényel egy gyerek, vagy egy teljes embert akinek a dolga csak a gyerek es a gyerek körüli teendők


Bébiszitterként vidám nevetős energiadus felnőttet kaptak a gyerekek tőlem, erre a saját gyerekem életében meg sokszor fáradt/mérges/passziv sz*r anya szerepel :(

Hiába akarom tudatosan tartani az alapelvem néha bőgni tudnék éneklés helyett..

2017. júl. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amíg rá nem jövök, hogy nem működik úgy, ahogy én elterveztem.
2017. júl. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amikor a gyerekem egészségéről van szó, akkor nincsenek nevelési elvek. Alapból következetes vagyok, betegség esetén viszont sok minden borulhat. Ettől még nem adja fel az ember elveit, csak időlegesen, a gyermek érdekében felfüggeszti vagy lazítja.

Fenti esetben amin nem szabadna lazítani, hogy márpedig inni kell, ha tetszik ha nem. Hogy mit az ilyenkor mindegy, csak kerüljön megfelelő mennyiségű folyadék a gyerekbe.

2017. júl. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Gyakorlatilag 100%-ban. Az én elveim zsinórmértékek, nem aprólékos dolgok: mindig őszinték vagyunk, szeretettel és türelemmel vagyunk egymás felé, a gyerek egyenrangú fél és nem kicsi, akinek nem számít a szava, mindig feltétel nélküli szeretet, törődés és teljes odafigyelés van a másik felé, támogatjuk mindenben. Soha nem azt mondjuk, hogy jajj, le fogsz esni vagy le ne ess, hanem azt, hogy ügyes vagy-kapaszkodj-meg tudod csinálni! Maga rendelkezik a testével, nem kényszerítjük arra, hogy idegenekkel testi kontaktusba kerüljön.


A cél az, hogy tökéletes érzelmi biztonságban nevelkedjék. A nevelésben nem hiszek, mert egyetértek Vekerdyvel: nem nevelni kell, hanem hitelesen együtt élni, példát mutatni. És mindig van időnk rá. Minden más csak részletkérdés.

2017. júl. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hasmenés esetén pont hogy vizet kéne inni, nem? Mert a tea vízhajtó.


Én pl. úgy terveztem, hogy nem nézhet majd tévét. De anyósomnak nem tilthatom meg, hogy a saját házában bekapcsolja a saját tévéjét, így meg már szinte születése óta látja a tévét a lányom.

2017. júl. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!