Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az anyajegyek változnak...

Az anyajegyek változnak terhesség alatt. De milyen mértékben? Lézerrel lehet ilyenkor kezelni ha pont a köldök mellett van ez az anyajegy?

Figyelt kérdés
Most voltam bőrdokinál mert az egyik lapos anyajegyem hólyagos lett és nagyon viszket és természetesen már nem lapos többé. Azt mondta, minden rendben, majd szülés után újra megvizsgál. Tőle nem tudtam megkérdezni a lézeres dolgot, mert nagyon hamar kidobott...
2009. aug. 3. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért dobott ki, mert terhesen nem műthet! Mivel megváltozott anyajegyről van szó, lézerrel hozzá sem fog kezdeni, csak szikével. Tudom milyen, szedtek le rólam is párat.
2009. aug. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amíg terhes vagy, addig nem fognak vele semmit csinálni! Nekem is vannak elváltozások, sőt, amit a teherbeesésem előtt 1 hónappal szedtek le, újból kezd előjönni. Azt mondta nekem is a doki, hogy majd ha szültem, utána eltávolítja, amit el kell. Nem kételkedem a tudásában, a férjem nagybácsija és bőrgyógyász főorvos egy megyeszékhelyen.

Szerintem próbáld meg nem kapirgálni te is, az biztosan nem tesz jót. Tudom nehéz, mert én is vakaróztam, nem is gondoltam, hogy egy anyajegyet piszkálok.

2009. aug. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat nektek. Nem kapargatom, de nehéz kibírni, mert ugye a pocakom dörzsölődik a nadrágomhoz. Bárcsak a karomon lenne, akkor érzéstelenítés nélkül hagynám, hogy kivágják. Remélem csak a terhesség miatt van és nem valami kóros elfajulás...
2009. aug. 3. 18:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem az oldalamon van egy,nem is lapos.Most ott tartok,hogy viszket,és már alatta a barna folt jól kinyúlt.A cicimen is van,az is kétszer nagyobb lett.Műteni nem műthet,majd megnézik utána...én már belenyugodtam.


39 h

2009. aug. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha kóros elváltozás lenne, akkor mondta volna, mivel azt ránézéssel is el tudja dönteni. A műtét nem az érzéstelenítés miatt nem lehet, hanem azért, mert mélyen vágnak, és az anyajegy gyökereit is ki kell égetni, és a vágás helye a pocaknövéstől nem tudna gyógyulni, hanem szétrepedne.

Nekem 6 éve volt ilyen műtétem, de a hegek így is repednek szét, pedig a pocakom még nem is nagy.


Első válaszoló

2009. aug. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a lézeresben amúgy nem látok kivetni valót. Bár én csak a szemölcs eltávolitásra kérdeztem rá, de azt megcsinálták volna terhesen is, mivel a lézer nem megy át a babába :D Az a baj, hogy a heg lehet, hogy csúnyább lesz, mivel annyira ki van most nyúlva a hasad, ezért nem kéne inkább most bántani. Nekem amúgy rengeteg szeplőm és anyajegyem van, és rengeteget változtak terhesség alatt! Még újak is lettek. 4 hónapja szültem, de még nem látok csak egy helyen pozitiv visszaváltozást, az apró szeplők elmúltak a nyakamról. A többi még mind megmaradt...
2009. aug. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ezek szerint tényleg a terhesség miatt vannak ezek az új anyajegyek. Már úgy beparáztam, hogy valami rákos elfajulás, 7 évet vártunk erre a babára... gondolom írnom sem kell, hogy mi mindenért aggódok mostanában. De most megnyugodtam, köszi nektek és mindenkinek boldog babavárást!
2009. aug. 4. 21:25
 8/8 A kérdező kommentje:
... és aki már babázik, annak is minden jót és egészséget!
2009. aug. 4. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!