Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyiből tud egy család ma...

Mennyiből tud egy család ma megélni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék senki pénztárcájába turkálni csak érdekel az hogy mi az az alap fizetés amiből ki tudtok vagy ki tudnátok jönni fejfájás nélkül? Még érdekelne ki mennyit tud félretenni?ha tud egyáltalán.

Illetve hányan éltek.


2017. júl. 28. 12:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
45%

Ezt hetente megkérdezi valaki, keresd vissza. Teljesen változó, van akinek nem sikerül félmillós fizukból saját házban kocsival se, van aki meg a két minimálból albiban megél tisztességben.

Mi kb 350-450e ftot keresünk ketten, van lakásunk kocsink 3an vagyunk abból egy fő eltartott, van kb 1m félretett pénzünk, mert nem költjük fszságokra el ha nem muszáj.

2017. júl. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Kérlek titeket ne írjatok horror összegeket. Hanem amit mindenki el tud érni.


Engem személyszerint azért foglalkoztat a kérdés mert elsö babánkat várjuk, össz bevételünk 230.000ft most is és amíg dolgoztam is. Ebből téli időszakban rezsivel, bevásárlással együtt a kiadásunk 160.000 ft. A családi pótlékhoz nem szeretnék nyúlni, illetve az adókedvezményt sem vesszük havonta igénybe majd és igy marad a fizetésből 70.000ft. Nagyon szeretném ha tudnánk is félretenni és a babának is jusson ebből mindenre ami kell. Viszont sajnos 2 éves korában muszáj leszek beadni bölcsődébe mert mert akkor 50 ezerrel kevesebb lesz a bevételünk és mennem kell majd dolgozni.

2017. júl. 28. 12:19
 3/25 anonim ***** válasza:
82%
A mi bevételünk kb. 500.000.- forint, hárman vagyunk, saját lakás, két autó. Nincsenek gondjaink, félretenni is tudunk általában.
2017. júl. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
7%
47.000 x2
2017. júl. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
73%
3. vagyok. Nem mindenki tudja elérni ugyanazt, Kérdező! A mi bevételünket mi tudjuk elérni, mert olyan a végzettségünk, munkánk. Van aki ennél többet ér el, van aki ennek a közelébe sem jut. Én azt tudom leírni nekünk mennyi van és mire jutunk vele, fogalmam sincs, hogy más mennyiből tud megélni. Igények kérdése is ám a dolog.
2017. júl. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
21%

Igazából mi még csak pár hét múlva leszünk család, de leírom, h h csináljuk.

Férjemnek 2munka helyevan abból az egyiknél kézbe kapja a pénzt ez 130e.ft. A másiknál is ennyit keres valamikor egy kicsit többet.Ebből az egy fizetésből élünk ketten egy hónapban. A másikat félre raktuk. Egy ideig nekem is 2munkahelyem volt. Az egyik csak ilyen lájtos volt, takarítani jártam..az egy kis zseboénznek elég volt. Heti 5-6ez.ft ebből is költöttünk. A másik munkahelyemnél én is megkerestem 130e.ft-ot. Volt, h 150ezret is haza hoztam. Ezt a fizetést is félre rakjuk.


Szóval egyfizuból kijövünk egy hónapban. Hitel szerencsére nincs, lakás, autó saját.

Ha megszületik a pici akkor nem lesz elég egyfizetés.:) ahol tudunk ott sporolunk.

2017. júl. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Végülis te leírtad normálisan csak nem azt szeretném olvasni hogy 1 millió, 800.000stb, mert nyílván igények kérdése is, hiszen nem mindenkinek ugyanaz felel meg. Nekem példéul legjobb barátnőm heti több alkalommal kaját rendel, nagyon márkás ruhákba öltözködnek, több pénzből ami normális hisz akinek több van többet is szeret költeni. De én például megveszem magamnak az olcsóbb ruhákat, nem költök sminkre, hajfestékre.
2017. júl. 28. 12:28
 8/25 anonim ***** válasza:
52%
#4, Abból hogy élsz meg tisztességben? Mondjuk nagyon jó esetben 60000Ft az albérlet, marad 34000Ft. Abból lejön a rezsi, meg enni is kell. Ha 2 gyerek van, akkor elég nehéz úgy megoldani, hogy ne legyen nyomor. Ja, meg bútorok sem ártanak, eszközök.
2017. júl. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

120 ezres albérlet mellett, Budapesten, bkv bérletekkel minden hasonló kiadásokkal együtt szükséges a 160+200e fizetés. NEKÜNK.

Jelenleg 160+ 130-ból élünk és paprikás krumplit eszünk szinte egész hónapban. Nem mozizunk, nem veszünk minden hónapban új ruhákat.

Benzin, tv törlesztés, rezsi, UPC, gyerek ügyek, tápszer, háztartás stb.

130 elmegy a lakásra (150 mindennel együtt), egy fizetés egyből kilőve. A másikat meg NAGYON be kell osztanunk.


3-an vagyunk.

2017. júl. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok.

A fizum amúgy 200e fölött van, csak épp GYED-en vagyok ami csak 132e.. És számít.. :)

2017. júl. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!