Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek vérhigítóval kellett...

Akinek vérhigítóval kellett szúrnia magát terhesség alatt segítene?

Figyelt kérdés

A következő terhességem alatt biztosan szúrnom kell majd magam vérhígítóval és a sortársak tapasztalata érdekelne.Orvos addig nem mond részleteket amíg terhes nem leszek, én pedig már most fel szeretnék készülni amennyire lehet.A terhesség hanyadik hetétől kell használni/használtátok/használjátok?Meddig? Milyen fajtát használtatok/használtok?Mennyibe került egy hónapra?Volt-e valamilyen mellékhatása?


Köszönöm, ha válaszoddal segítesz!😊



2017. aug. 1. 01:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos csak félig tudok segíteni, de talán a semminél ez is több.

Én még csak szeretnék babát, de sajnos most is szedek vérhigítót. Azt mondták h amint élő a terhesség keressem az angiológust és a 9. hétig térjek át a heparin injekcióra.

Minden nap 2x kell majd szúrni (a trombózisomnál egy hétig szintén így adták a kórházban) egészen a szülés utáni 6. hétig.

Persze ez ember függő, hogy neked miért kell majd szúrnod magad.

Nekem heterozigóta Leiden mutációm van és decemberben volt egy kisebb mélyvénás trombózisom.

2017. aug. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a 12. héten végzett panoráma tesztből derült ki (Heterozigóta +/-) hogy szúrnom kell magam a terhesség végéig. Nagyon ijesztő volt amikor kibontottuk a párommal az első doboz injekciót (ami egyébként előre töltött,csak kikell bontani és lehet is szúrni) aminek a neve Clexane 0,4 és 5500 Ft egy doboz (30 darab egy havi adag)

Egy pici fecskendő,pici vékony tűvel. Elméletileg a köldök körü 5-7 centire kell szúrni, de én nem akartam a pocimat szurkálni,semmi baja nem lenne a babának mert olyan rövid a tű,no de akkorsem... :) úgyhogy az oldalamba adja a párom. Mindig összecsípem neki a ‘hájamat’ :D ő pedig beszúrja amit nem is érzek,és kb. 2 mp alatt befecskendezi az anyagot. Néha ha én mocorgok akkor kicsit,tényleg nagyon kicsit akkor érzékenyebb utána a bőröm,amúgy teljesen fájdalommentes!

Semmi mellékhatás.

Viszont minden fellépő betegségnél jelezni kell hogy használsz ilyen injekciót.

Nekem pl. 2 fogamat húzni kellet a 18. héten,és 3 napig felkellet függeszteni az injekciót!

Aztán egy húgyuti fertőzés miatt a 22. Héten szintén felkellet függeszteni az antibiotikum kúra idejére.

De ezen felül semmi ‘rossz mellékhatás’, csak ennyi hogy fejben kell tartani és jelezni mindig :)

2018. máj. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!